Červen 2016

Můj názor na Pandora náramky

15. června 2016 v 7:00 | K@W |  Životní styl
Na úvod říkám, že pokud nejste milovník těchle náramků a přívěsků, přestaňte číst rovnou tady, ať se vyhneme zbytečným konfliktům.
Pandora náramky jsem začala kolem sebe vnímat začátkem podzimu. Předtím jsem sice měla tušení o co se jedná, ale nechápala jsem tu mánii. Je to přece jen náramek- říkávala jsem si.
Jenže tyhle krásky se začaly těšit obrovské oblibě a vídala jsem je všude. Zdobily ruce mladých holek ( a že jich bylo), objevovaly se v televizi a časopisech. Nedalo mi to a navštívila jsem jejich web.
Jsem vyznavačka jednoduchého, téměř minimalistického, šatníku, tudíž mi jednotvárný kroužek přišel elegantní a krásný. Odrazovala mě jen ta cena. Přece jen.. koupě náramku není zdaleka poslední investice. Koupíte náramek, k němu samozřejmě korálek a pak zjistíte, jak je tam ten korálek sám a koupíte mu brášku. Postupně tahle mánie zhltne tolik peněz, že se to vyrovná investici do dražších hodinek.
Nechala jsem to být, ale před Vánoci udělala Pandora tak neskutečnou reklamní masáž, že to zlomilo i mě. Neodolala jsem a zmínila se příteli, že se mi náramek líbí. Byl to spíš jen návrh.
Měla jsem strašnou radost, když jsem pod stromečkem náramek našla. V nádherné krabičce se skrýval naprosto nádherný kroužek s korálkem písmene T (jmenuji se Tereza).
A to by bylo asi vše k cestě, jak jsem se vůbec k náramku dostala. :)


A teď už k tomu, co se mi na náramku líbí a co naopak nikoli. :)


+

čistá linie a krásný vzhled
kvalitní materiál a provedení
šikovné zapínání
možnost přidávání korálků a zachování vzpomínek (naprosto skvělá věc, mimochodem)
má pro mě citový význam ♥

-

cena
závislost na korálcích!!!
velmi krátká doba pro výměnu velikostí
ztráta originality


Pandoru jsem si zamilovala. Náš vztah bych přirovnala k malému dítěti v cukrárně. Nevím, na co se dívat dřív. Oželím dokonce i to, že tenhle náramek má "každý" a že nejsem originální. Líbí se mi, to mi stačí. Nepotřebuju být za každou cenu originální.

Strašně se mi zamlouvá představa, že z každého okamžiku může přibýt nový korálek a já si tak vzpomínky můžu nosit pořád s sebou.

Pokud se nad koupí rozmýšlíte, osobně Vám doporučuji koupit. Není to sice nejoriginálnější věc, kterou seženete, ale je kvalitní a krásná. Pokud Vás bude hřát u srdíčka, kašlete na to, že někdo řekl, že je to zbytečná věc. Ten dotyčný jí nosit přece nemusí, nikdo ho nenutí. :)

Při koupi pořádně dbejte na správnou velikost a možnost, že celou plochu zaplníte korálky. Mezi rukou a náramkem by mělo být místo zhruba na 3 prsty.

Bioderma - peeling Sébium

14. června 2016 v 15:07 | K@W |  Moje těl. a pleť. kosmetika
Hlavní slovo sice teď náleží postům s jídlem, není ale na škodu zmínit se o kosmetice, protože ta k životu a kráse patří. Pokud se staráme o svůj vnitřek, musíme taky napomáhat i zevnějšku.
Recenze píšu opravdu ráda. Můžu Vám tím předat svoje názory a poznatky a o to radši je píšu, když se jedná o kvalitní a skvělou věc, jako právě v tomto článku!

"Konečně" jsem dodělala svůj peeling od Biodermy. Trvalo strašně dlouho, než jsem ven dostala poslední kapičku. Možná mi i ukápla slzička, protože byl naprosto perfektní. :)

Kdo můj blog čte déle tak ví, že moje pleť není ideální. Potřebuje tudíž mnohem více pozornosti a kvalitnější péči. Po zkušenostech s drogérkou jsem s klidným srdcem a věřte nebo ne, ale i s pocitem ušetřených peněz, přešla k Biodermě. A proč ušetřených peněz? Jednoduše proto, že s Biodermou vedle nešlápnete a když už, žádnou velkou škodu nenaděláte. Naopak kosmetika z drogérie nadělá víc neplechy, než užitku. Zbytečně vyhodíte peníze, koupíte další věc, pravděpodobně se stejným příběhem a nakonec skončíte s košem plným kosmetiky a nevyřešeným problémem!
Drogérková kosmetika není celá špatná, jsou i produkty, které do komplexu "Neudělám nic" nepatří. :)

Biodermu mám ráda už jen z principu. Je to lékárenská kosmetika, ale není to vyloženě lék. Kožní většinou doporučují Biodermu jako doplněk k léčbě, už jen to něco vypovídá. :)


Samotný peeling je krásně jemný. Není hrubý, ale krásně pleť zbaví odumřelých částí. Díky tomu se uvolní póry a lépe probíhá čištění.
Ikdyž je pleť citlivá, měla by se správně čistit, protože i při tom nejdražším krému nemusíte díky ucpaným pórům zaznamenat žádný účinek. Všechno jde ruku v ruce spolu.

Aplikace je jednoduchá. Není moc tekutý, tak Vám neteče z obličeje po rukou dolů, jako to umějí jiné značky. :D

Konečný efekt je krásně hebká, nepodrážděná pleť, která si chrochtá blahem. Peeling je dobré provádět 1-3 týdně. Rozhodně to není každodenní záležitost. Musíte pleti dát prosto pro obnovu a ne jí denně drhnout.

Tenhle produkt se Biodermě vážně povedl. :) Pokud scháníte pořádný peeling, který nestojí tisíce, tak do něj určitě jděte.

Večeře ze zahrádky :)

13. června 2016 v 20:11 | K@W |  K@W v kuchyni


Dnešní večeře bude trošku odlišná, než ty předešlé. A to proto, že jí celou vytvořila naše zahrádka, příroda. :)

Léto je pro mě tímhle jedinečné. Miluju vyjít ven, nadechnout se té sladké vůně, utrhnout na stromě třešně a vychutnávat si tu chuť.

Přiznávám svou obrovskou výhodu. Bydlím na vesnici a naše zahrádka poskytuje nepřeberné množství možností pro pěstování zeleniny. :)

Dnešní den byl pro mě náročný, tak jsem se rozhodla tělu na večer odlehčit a necpat do sebe žádné zbytečné tuky. Posbírala jsem pár listů salátu, rajče a krásné ředkvičky. :) A super letní zdravá véča je na světě! :) Samozřejmě nesmí chybět můj milovaný zelený čaj slazený medem.

A co vy? Jaká je vaše nejoblíbenější letní večeře? A využíváte také možnosti pěstovat doma sami?

Snídaně: Omeleta

8. června 2016 v 8:00 | K@W
Moje nejčastější snídaně: omeleta, rajče a tmavé pečivo. :) Samozřejmě nesmí chybět čaj, který si zejména o víkendu vychutnávám. :)
P.S: čaj jsem schopná pít celý den, je to skvělý kompromis mezi vodou a něčím slazeným :)


Posty s jídlem mě začaly poměrně bavit, protože podělit se s někým o to, co běžně jím je fajn. :)
Netroufnu si tvrdit, že moje stravování je nejideálnější, nicméně se snažím a o tom blogování je, promítnout své myšlenky a poznatky.

Večeře: Lámankový chléb, žervé a zelenina

5. června 2016 v 8:00 | K@W |  K@W v kuchyni
Lámankový chleba, žervé a pořádná porce zeleniny.. můj ideál večeře. :) Žervé naprosto miluju, protože má tak čistou a jemnou chuť, že se hodí ke všemu. A co je špatného na rajčátkách a okurce? :)

*Chléb kupuju v Tescu

Oběd: Brokolicovo-mrkvová krémová polévka

2. června 2016 v 20:36 | K@W |  K@W v kuchyni
O tenhle recept se s vámi strašně ráda podělím. Brokolicovou polévku považuju za svojí nejoblíbenější. :)
Pokud Vám chutná brokolice, určitě jí zkuste. Postup je naprosto jednoduchý a výsledek famózní.Potřebujete:
  • 1 brokolice
  • 2 mrkve
  • vývar (bujoń)
  • nízkotučná smetana
  • mixér
Postup
  • nakrájejte zeleninu na malé kousky
  • vařte, až budou kousky měkké
  • odlijte zhruba 2/3 vody
  • mixujte a přilévejte smetanu
  • výsledek by měla být krémová konzistence :)
Doba celé přípravy trvá cca 30 minut. :) Polévka je vážně sytá, takže ani nemusíte přisypávat krutonky.