Únor 2016

Snídaně: Bílý jogurt, musli a kiwi

17. února 2016 v 11:10 | K@W |  K@W v kuchyni

Bílý jogurt s musli a kiwi. :)


  • Snídaně je dobré skládat z potravin, které mají vyšší počet sacharidů, ale zase pozor na cukry! Dodají vám energii a nakopnou na dlouhou dobu.
  • Musli právě obsahují dost sacharidů, ale i dost cukrů, takže opatrně. Bílý jogurt je super pojící složka, ale můžete ho nahradit třeba mlékem nebo je jíst jen tak.
  • A k ovoci snad nemusím nic dodávat ne? :) Je to základ každého jídelníčku.

Rok 2016: rok ve znamení změn!

16. února 2016 v 18:43 Home
Ahoj :)

Rozhodla jsem se vrátit, protože už mi blogování chybělo. Jsem sice jen nepatrný článek v celém blogerském světě :) ale tahle moje malinká část mě strašně naplňuje. Vím, že co tu napíšu je z mého srdce a můžu si za tím stát.
Občas jsou články zmatenější, občas se snažím být "dospělejší", někdy si zase užívám svou "nedospělost", ale ať už jsem jakákoliv, pořád to jsem já. :)

Blog beru jako otevřenou knihu, do které se po čase podívám a třeba se i zasměju. Každý nový článek je pro mě krok dál.

Tenhle blog vlastně vůbec nebyl lifestylový, vůbec nevypovídal nic o mě. Založila jsem ho už před x lety a to v době, kdy jsem zbožňovala Hello Kitty, odtud taky ten název. Ale postupem času se moje záliby změnily, vyspěla jsem a otevřely se mi dveře do světa. Dneska už tu nepíše ta malá holčička, ale někdo, kdo už ví, co dělá a čím je. Už jsem na střední, na škole, kterou jsem si přála a na které jsem šťastná, s rodinou, kterou nadevše miluji a přítelem, který je mi velkou oporou. :)

Ale teď už pryč od nostalgie k důvodu, proč píšu další, jakoby uvítací, článek. Je to z důvodu toho, že jsem od začátku roku dost razantně změnila svůj postoj k mnoha věcem a jelikož blog je toho přímý odraz, tak se s Vámi o to podělím.
Začala bych nákupem kosmetiky. Razantně jsem svému "shopalickému" já dala utrum, protože jsem zjistila, že tolik kosmetiky fakt nechci a nepoužívám. Vlastně bych se v kosmetice mohla považovat za minimalistku, což je sice paradox, ale je to tak. K mému spokojenému pocitu mi stačí lehce krycí makeup (protože moje pleť nepatří mezi ty nádherné a zdravé, bohužel), občas korektor, pudr a řasenka. Dokonce mi tenhle jednoduchý systém vydržel i přes odběry beauty blogerek a youtuberek, protože se tak cítím nejlíp. Samozřejmě, že občas ráda svému vzhledu dopřeju i něco jinýho, ale je to jednou za čas. Většinou čas věnuju radši vlasům, než makeupu. :)

Další věcí jsou moje vlasy. Rozhodla jsem se pro radikální změnu ve svém životě, po dlouhých 6 letech jsem se vrátila ke svojí blonďaté barvě. S hnědou jsem se loučila strašně těžko, ale změna je život... a nelituju toho. :) Díky skvělé kadeřnici vlasy nemám vůbec zničené a tak nemám sebemenší důvod litovat. Zmíním to v tomhle článku asi víckrát, ale rozhodně se nenechte stryktně ovládat stereotypem. :) Nikdo Vám nemůže nařídit, jak se musíte chovat, co Vám sluší a co musíte nosit. Ne, tak to prostě není. Žijeme jen jednou, tak si života važme a nakládejme s ním tak.

A třetí, pro mě snad nejvýznamnější změnou, je nový životní styl. Rozhodla jsem se zatočit se svým lenošením a naprosto otřesným stravováním. Jakkákoliv moje snaha vždycky sklouzla jen k rozežranosti a snězení naprosto čehokoliv co mi chutnalo. Musím zaklepat, mám asi zázračný metabolismus, protože i když nejsem se svojí postavou spokojená, není na ní znát jak moc jsem jedla a jak moc jídlo miluju. Zvrat nastal právě v tom, že jsem pochopila, že jídlo lze milovat i jinak. Projevit svou kreativitu, dodat jídlu trošku umění a svojí energie, hned to potěší víc. Přešla jsem na víc zeleniny, uprvila svoje dávky jídla a nějak jsem se dopracovala do fáze, která mi vyhovuje, což by měl udělat každý, kdo chce změnit jídelníček. Nenechte se obalamutit a ošálit strohým seznamem jídla. Když to nechcete jíst, nechutnává vám to, tak to nejezte. Tělo samo ví, co je dobré a na čem si pošmákne a z toho trápení mít nic stejně nebudete. Nakonec zoufale skočíte po první "prasečince", kterou uvidíte. Jednoduše se neudržíte, budete mít potřebu se odměnit za ty šílený muka se salátem a hlídání se, aby jste nesnědli o kolečkookurky víc! Takhle to prostě nefunguje.
Blog chci zaměřovat od téhle chvílem spíše tímhle směrem. Ano, občas napíšu recenzi, přidám nákupy, ale chci blog zaplňovat spíš svými pokroky, zaprvé pro motivaci Vás, pokud svůj život taky toužíte změnit a taky pro sebe, protože moje úspěchy mě ženou kupředu mnohem lépe. :)

Chápu, že tenhle článek je NAPROSTO vyčerpávající, ale já jsem ho napsat musela. Jednak pro úvod do mého nového života a taky proto, že bych Vám ráda ukázala, že náš život, jaký žijeme, takový nemusí být pořád. Třeba klopýtáte a nevíte kudy jít, nejste si ničím jistí, hlavně mladší holky (jako já) se teprve hledají a proto je super, když si dokážeme navzájem poradit a dodat si odvahu.
Nevzdávejte nic, žádný boj není předem prohraný a snad jediná věc, se kterou nelze bojovat, jste vy sami. Proto se podřidťe svému tělu a duši, dělejte co Vás baví a naplňuje a uvidíte, že jestli dokážete vykouzlit ten úsměv na tváři, celý svět se změní k lepšímu. :)

Byla bych moc ráda, kdyby tohle moje rozhodnutí nepřišlo nazmar, chtěla bych blogováním přispět k dobré věci. Přeci jen, nezdá se to, ale blog zabírá spoustu času a každý bloger si přeje, aby jeho práce byla oceněna. Pevně věřím, že zvládnu blog posunout dál. :)

Děkuji za Vaši přízeň a pamatujte, že nový rok je čas na nové výzvy! :)