Linky- fix nebo gel? (fix Maybelline Master Precise, fix Essence, gel Maybelline)

9. října 2015 v 8:00 | K@W |  Moje dekorativka
Ahoj :)
Linky jsou snad nejoblíbenější prvek v líčení hned po řasence. Sluší snad každému a každý, kdo se líčí, je určitě někdy zkusil. Krásně orámují oči a prohloubí pohled.
Někdo má rád linky barevné, někdo výrazně černé, někdo přírodní odstíny hnědé. Škála barev připomíná nekonečnou škálu stínů a tak se poslední dobou už pomalu víc nosí linky, než stíny.

Výběr barev je určitě podstatná část, protože někdo preferuje tohle a jiný zase tamto. Černá a hnědá jsou v tomhle pohledu taková sázka na jistotu.

Když pomineme problém s odstínem, tak se dostáváme k jádru pudla. A to čím linky vlastně budeme malovat??
Způsobů je několik. Jsou tekuté linky, linky ve fixu, linky gelové a nebo klasicky pomocí tužky na oči.
Vyzkoušela jsem všechny varianty, ale nejvíc se mi zamlouvají fixy. Tekuté linky u sebe totiž často mají nepoužitelný štěteček, který dělá linku křivou nebo přes celé oko. Gelové linky jsou fajn, ale moje nešikovnost mi nedovolí si s nima udělat tenoučkou linku jen kolem řas. A co se týče linek pomocí tužky, tak to mi nesedlo vůbec. Tužka mi přijde moc tlustá a jednoduše s ní nepracuju ráda.

V tomhle článku bych ráda představila obecné klady a zápory linek ve fixu a gelových linek a pak bych ráda představila svoje miláčky, co ve své sbírce mám. :)

Gelové linky Maybelline 01 Black

Jakmile Essence vyřadilo ze své nabídky gelovky, všechny blogerky a myslím si že celkově všechny holky skočily po těhle linkách. Jednak jsou dostupné cenově a jednak jsou kvalitní, nevysychají a krásně drží. :)
Mám ráda hezké balení výrobků, protože když už je to dekorativka, co nás má zkrášlit, tak by měla taky nějak vypadat, že? :) Kombinace matného skla a plíšku je zajímavá a elegatní a k takovému kalíšku se to krásně hodí.
K těmto linkám je v balení i štěteček, ale bohužel nepatří zrovna mezi ty nejtenčí, takže ho nepoužívám a místo něj ráda sáhnu po zkoseném štětečku od Essence, který se mi dobře drží, dělá víceméně tenkou linku a díky tomu zkosení se linka hezky maluje a je to poměrně rychlovka, když to dostanete do ruky.
Barva je černočerná, nerozpíjí se mi a vydrží i nějaké to chladnější vlhčí počasí, teď na podzim a zimu potřebné kritérium.
Stojí něco kolem 120 Kč a za tu cenu se určitě vyplatí, protože skoro neubývají a nevysychají. :)
Podrobnější recenzi jsem psala už dřív, tak jí sem přikládám (zde).

Linky ve fixu Maybelline Master precise black

K těmhle linkám jsem přišla trošku náhodou. Původně jsem šla do drogérie úplně pro něco jiného (klasika :D ). Maybelline mělo akci 1+1 na celý sortiment a jelikož jsem chtěla něco vyzkoušet, tak jsem po nich sáhla.
Jako první bych chtěla vychválit až do nebes hrot, protože je nádherně tenoučký a tu linku udělá precizní bez jakkékoliv vychýlky (pokud netrpíte na klepavku ruky samozřejmě). Mívám kolikrát i fixů problém, že se ten hrot rychle začne ohýbat, ale tady je krásně pevný a drží svůj tvar a nevadí když přitlačím.
Barva je sytá a černá, žádný odstín šedý.
Výdrž perfektní, opět se nerozmazává a nemaže, ale není tak odolná vůči vodě, jako ty gelové. Dolů jdou odlíčit mnohem líp, tudíž voděodolnost nečekejte. :)
Nevysychají. Doma už je mám dlouho a pořád kreslí krásně černou linku.

Linky ve fixu Essence 01 Black

Tyhle linky jsou moje úplně první zkušenost s linkama v peru. Mám je strašně ráda, protože jsou levný a práci odvádějí na jedničku. Jenže jenom do tý doby, než se začně ohýbat hrot. Pak už linka není přesná, kříví se a celkově se jejich použitelnost strašně sníží. Jako plus se určitě musí brát to, že skoro vůbec nevysychají. Tohle je moje druhé balení a ty první mi začaly vysychat po třech měsících, ale stačilo je dát hrotem dolů a další měsíc byly normálně k použití. :)
Barvu nemají úplně tak výraznou, jako ty od Maybelline, ale za tu cenu jsou fajn. Pokud ale přemýšlíte o něčem kvalitnějším, zkuste ty od Maybelline. Recenze (zde).(zleva: Gelové linky Maybelline pomocí štětečku od Essence, G. linky M. pomocí štětečku, který u nich byl, Linky ve fixu Maybelline, Linky ve fixu Essence)

Klady gelových linek
 • dlouhá výdrž
 • sytá barva
 • při troše zručnosti rychlá aplikace
 • odolné vůči vlhkosti

Zápory g. linek
 • se štětečkem se musíte naučit pracovat
 • kvůli vysoké výdrži jdou hůř dolů
 • některé linky zanechávají flíčky na víčku
 • rychleji vysychají
 • musíte neustále mýt štěteček
Klady linek ve fixu
 • rychlá aplikace
 • většinou sytá barva
 • snadné odlíčení
 • nepotřebujete další štětečky
Zápory linek ve fixu
 • snadno se rozmažou
 • nedrží tak dobře
 • některé z víčka "odpadávají"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama