Říjen 2015

Linky- fix nebo gel? (fix Maybelline Master Precise, fix Essence, gel Maybelline)

9. října 2015 v 8:00 | K@W |  Moje dekorativka
Ahoj :)
Linky jsou snad nejoblíbenější prvek v líčení hned po řasence. Sluší snad každému a každý, kdo se líčí, je určitě někdy zkusil. Krásně orámují oči a prohloubí pohled.
Někdo má rád linky barevné, někdo výrazně černé, někdo přírodní odstíny hnědé. Škála barev připomíná nekonečnou škálu stínů a tak se poslední dobou už pomalu víc nosí linky, než stíny.

Výběr barev je určitě podstatná část, protože někdo preferuje tohle a jiný zase tamto. Černá a hnědá jsou v tomhle pohledu taková sázka na jistotu.

Když pomineme problém s odstínem, tak se dostáváme k jádru pudla. A to čím linky vlastně budeme malovat??
Způsobů je několik. Jsou tekuté linky, linky ve fixu, linky gelové a nebo klasicky pomocí tužky na oči.
Vyzkoušela jsem všechny varianty, ale nejvíc se mi zamlouvají fixy. Tekuté linky u sebe totiž často mají nepoužitelný štěteček, který dělá linku křivou nebo přes celé oko. Gelové linky jsou fajn, ale moje nešikovnost mi nedovolí si s nima udělat tenoučkou linku jen kolem řas. A co se týče linek pomocí tužky, tak to mi nesedlo vůbec. Tužka mi přijde moc tlustá a jednoduše s ní nepracuju ráda.

V tomhle článku bych ráda představila obecné klady a zápory linek ve fixu a gelových linek a pak bych ráda představila svoje miláčky, co ve své sbírce mám. :)

Gelové linky Maybelline 01 Black

Jakmile Essence vyřadilo ze své nabídky gelovky, všechny blogerky a myslím si že celkově všechny holky skočily po těhle linkách. Jednak jsou dostupné cenově a jednak jsou kvalitní, nevysychají a krásně drží. :)
Mám ráda hezké balení výrobků, protože když už je to dekorativka, co nás má zkrášlit, tak by měla taky nějak vypadat, že? :) Kombinace matného skla a plíšku je zajímavá a elegatní a k takovému kalíšku se to krásně hodí.
K těmto linkám je v balení i štěteček, ale bohužel nepatří zrovna mezi ty nejtenčí, takže ho nepoužívám a místo něj ráda sáhnu po zkoseném štětečku od Essence, který se mi dobře drží, dělá víceméně tenkou linku a díky tomu zkosení se linka hezky maluje a je to poměrně rychlovka, když to dostanete do ruky.
Barva je černočerná, nerozpíjí se mi a vydrží i nějaké to chladnější vlhčí počasí, teď na podzim a zimu potřebné kritérium.
Stojí něco kolem 120 Kč a za tu cenu se určitě vyplatí, protože skoro neubývají a nevysychají. :)
Podrobnější recenzi jsem psala už dřív, tak jí sem přikládám (zde).

Linky ve fixu Maybelline Master precise black

K těmhle linkám jsem přišla trošku náhodou. Původně jsem šla do drogérie úplně pro něco jiného (klasika :D ). Maybelline mělo akci 1+1 na celý sortiment a jelikož jsem chtěla něco vyzkoušet, tak jsem po nich sáhla.
Jako první bych chtěla vychválit až do nebes hrot, protože je nádherně tenoučký a tu linku udělá precizní bez jakkékoliv vychýlky (pokud netrpíte na klepavku ruky samozřejmě). Mívám kolikrát i fixů problém, že se ten hrot rychle začne ohýbat, ale tady je krásně pevný a drží svůj tvar a nevadí když přitlačím.
Barva je sytá a černá, žádný odstín šedý.
Výdrž perfektní, opět se nerozmazává a nemaže, ale není tak odolná vůči vodě, jako ty gelové. Dolů jdou odlíčit mnohem líp, tudíž voděodolnost nečekejte. :)
Nevysychají. Doma už je mám dlouho a pořád kreslí krásně černou linku.

Linky ve fixu Essence 01 Black

Tyhle linky jsou moje úplně první zkušenost s linkama v peru. Mám je strašně ráda, protože jsou levný a práci odvádějí na jedničku. Jenže jenom do tý doby, než se začně ohýbat hrot. Pak už linka není přesná, kříví se a celkově se jejich použitelnost strašně sníží. Jako plus se určitě musí brát to, že skoro vůbec nevysychají. Tohle je moje druhé balení a ty první mi začaly vysychat po třech měsících, ale stačilo je dát hrotem dolů a další měsíc byly normálně k použití. :)
Barvu nemají úplně tak výraznou, jako ty od Maybelline, ale za tu cenu jsou fajn. Pokud ale přemýšlíte o něčem kvalitnějším, zkuste ty od Maybelline. Recenze (zde).(zleva: Gelové linky Maybelline pomocí štětečku od Essence, G. linky M. pomocí štětečku, který u nich byl, Linky ve fixu Maybelline, Linky ve fixu Essence)

Klady gelových linek
 • dlouhá výdrž
 • sytá barva
 • při troše zručnosti rychlá aplikace
 • odolné vůči vlhkosti

Zápory g. linek
 • se štětečkem se musíte naučit pracovat
 • kvůli vysoké výdrži jdou hůř dolů
 • některé linky zanechávají flíčky na víčku
 • rychleji vysychají
 • musíte neustále mýt štěteček
Klady linek ve fixu
 • rychlá aplikace
 • většinou sytá barva
 • snadné odlíčení
 • nepotřebujete další štětečky
Zápory linek ve fixu
 • snadno se rozmažou
 • nedrží tak dobře
 • některé z víčka "odpadávají"

Gel na obočí Essence- 02 browny brows

7. října 2015 v 12:57 | K@W |  Moje dekorativka
Ahoj! :)
Poslední dobou jsem si u svého jednoduchého denního líčení zamilovala obočí. Říká se, že obočí je rám obličeje a že mu určitě patří trocha pozornosti.
Já jsem dřív používala jen stín a to fakt trošičku, protože jsem se bála si obočí zvýraznit. I když jsem přírodní blondýnka, tak obočí mám poměrně tmavé, takže nemusím nutně dokreslovat do odstínu svých vlasů, ale přece jen je příjemnější, když je ten obličej upravený celkově.
Stíny jsou rozhodně super varianta, jelikož nejsou tvrdé a dělají přirozený a jemný efekt. Občas je použiju taky, když chci to obočí "upravenější".
Jenže pak jsem zkoukla video od Lu (Getthelouk) a zaujalo mě srovnání gelu od Benefitu s gelem od Essence. Naprosto odlišné cenové kategorie a vlastně hodně podobný efekt. A tak jsem si řekla, že ho zkusim a byl to naprosto perfektní kup, protože ten gel je skvělý.


Jak je u mě už zvykem, začnu balením. Líbí se mi, že je maličký a vejde se do každé taštičky, případně do kabelky. Vzhled je fakt jednoduchý, černé víčko a hnědá s bílým popisem, nic křiklavého, ale maličko souhlasím právě s Lu, že je tu dost vidět snaha o napodobení právě Benefitu.

Kartáček mi stoprocentně vyhovuje, je malý, takže s ním můžete projet všechny chloupky vašeho obočí. Navíc je jemný a neškrábe. Některé gely mají problém, že nabírají moc produktu, ale tady zase bod navíc, barvy nabere tak akorát, ani ne moc ani málo. :)

S odstínem jsem taky strašně spokojená, protože nejde do oranžova, červena nebo zrzava, což se objevuje docela často. Třeba sety a gely od Rimmelu s tím mají problém. Tenhle gel jde spíš do šeda, takže vypadá elegantně a krásně splyne.


Trošku jsem se bála, že bude moc tekutý nebo naopak hustý, bude cuckovat a prostě se s ním bude špatně manipulovat. A vůbec ne. Konzistence je krémová, lehoučká a cucky vůbec nedělá, ani pokud pod něj použijete právě stíny. S tímhle problémem se střetávají průhledné gely, ve kterých je stín samozřejmě i víc vidět a tvoří se nechtěné cucky.

Výdrž je taky skvělá, vydrží mi celý den, obočí udrží na svém místě a svojí práci odvádí naprosto perfektně. Dokonce snese i déšť a vlhko, nic se mi nerozpilo a krásně držel.

Tenhle produkt od Essence mě opravdu příjemně překvapil, protože takovou službu jsem od něj vážně nečekala. Výsledný efekt se mi strašně líbí a už bez něj líčení skoro nedokončím. :)
V porovnání cena a výkon rozhodně převršuje výkon, je to fakt jedna z věcí, co by jste měly vyzkoušet. :)
Pokud jste blond a máte světlé obočí, tak nezoufejte. Odstíny mají dva, jeden pro blond a jeden právě pro brunety.