Červenec 2015

Ultrarychlá a jednoduchá maska pro zlepšení pleti! :)

28. července 2015 v 18:55 | K@W |  Moje rady a tipy
Ahoj,
Neustále se snažím nacházet nové a nové způsoby, jak se o pleť starat. Bohužel někdy jsou přípravky na chemické bázi spíš ke škodě, než k užitku. Obzvlášť citlivá pleť snáší neustálé změny těžce.
Já sama jsem proti domácí kosmetice lobovala dost dlouho, protože jsem si myslela, že přece nemůžu svýma malýma znalostma nahradit výrobky obrovských firem s chemiky. No, bohužel se občas (docela často!!) stává, že tihle velikáni myslí jen na výdělek a ne na opravdový smysl a funkci produktu.
A tak jsem si zatrhla všechny předsudky a vyzkoušela jsem to znovu. Moje první zkušenost s medovou maskou nedopadla nijak valně, takže jsem byla trošku skeptická.
Postupovala jsem úplně jednoduše. Řekla jsem si, jaké problémy mám a co potřebuju změnit. Potřebuju hydrataci, peeling a určitě nějakou kvalitní konzistenci.
Nakonec jsem došla k pár ingrediencím, které doma určitě najdete. J

Co potřebujete
· Lžičku kávy
· Lžičku medu
· 2 lžičky cukru
· Lžičku olivového oleje

Postup je primitivní. Všechno smícháte, až budete mít táhlou a lepivou konzistenci. Potí dáme alespoň na hodinku do ledničky, aby se maličko zpevnila a netekla po obličeji.
Nanášení je stejné, jako u běžné masky. Necháte pár minutek působit a pak smyjte krouživými pohyby, aby zafungoval peeling, který vytvoří krystalky hrubšího cukru. J
A výsledek? Pleť je krásně hebká a hydratovaná. Odstraníte vrchní část kůže a tím se uvolní póry. Pleť bude moct dýchat a zabráníte tak vzniku nechtěných pupínků.
Maska je hotová za pár minut a výsledek se minimálně srovná s maskou z obchodu. J

A co se týče opakování, nepřehánějte to. Přece jen, není úplně nejjemnější a obzvlášť citlivá pleť by mohla trpět. J