Duben 2015

Do plavek! #1

23. dubna 2015 v 18:46 | K@W |  Životní styl
Ahoj! :)
Léto přichází pomalu, ale jistě a přiznejme se, že skoro všechny jsme přes zimu zlevnivěly a naše vytoužené cíle se posunuly zase někam dál. Sem tam si zamlsáme a říkáme si, že to pro jendou nikoho nezabije ne??
No jasně, že nezabije. Jenže ono je to jendou, pak zase a zase a zase, až máme pár kil nahoře a nevěřicně civíme na displej váhy.

Mým osobním problémem je určitě moje stravování. Miluju jídlo a miluju hlavně nezdravý jídlo, bohužel. Rozhodně neberte tuhle část jako inspiraci, protože moje stravovací návyky jsou docela nepřiměřený. Ráda mlsám sladkosti, nepohrdnu "nezdravou extra tučnou nabídkou jednoho.. rychlého občerstvení" :D a za poslední dobu jsem do sebe lila jednu sladkou věc za druhou. No hrůza.

Rozhodla jsem se psát tyhle články, protože mě samotnou to požene, abych o svou postavu a tělo celkově víc dbala a o jídle mnohem víc přemýšlela.

Nechci sem psát pouze o jídle, protože přece jen nejsem tak seznámená s každou správnou a nesprávnou potravinou a musíte to brát trošku s rezervou. Chci vám poradit i pár cviků, který mi pomáhají se dostat z mojí momentální situace. Nejsou nijak náročné, nevyčerpají vás, ale výsledky uvidíte. Navíc cvičení blahodárně působí i na psychiku člověka a jelikož je období zkoušek, maturit, uzavírání známek a nekonečnýho shonu, troška tý duševní pohody nezaškodí. :)

Budu se snažit tenhle typ článků dávat pravidelně a sama sebe obohacovat o nové cviky, nápady a recepty, jak se zasytit a přitom se nepřecpat. :)


(Mimochodem, jablka jsou naprosto perfektní alternativa pozdní večeře. Máte po něm pocit zasycení a přitom je to dobrá a zdravá "sladkost". Co víc si přát. :) )

Moje péče o vlasy/ My hair care- 2015

19. dubna 2015 v 14:12 | K@W |  Hair care
Ahoj,
vlasy jsou korunou naší krásy a proto je potřeba jim věnovat dostatečnou pozornost a péči.
Jak už je to u pleti, ne všechny vlasy jsou stejné. Takových 5 nejdůležitějších skupin vlasů jsou buď normální (tady máte prakticky vyhráno), suché, mastné, barvené nebo nejhůř poškozené a zničené vlasy,. Suché jednoduše poznáme podle toho, že se nelesknou, připomínají spíš slámu než záplavu krásných zdravých vlasů, mastné mají zase vlastnost enormě mastících se konečků, což je bohužel dost nepříjemné a všechny to vede k myšlence neustále vlasy mýt a odmašťovat a stejně jako u pleti to není nic dobrýho. I když je to nelogický, je lepší vlasy nechat pořádně promastit, například když trávíte čas doma a nepotřebujete mít zrovna na hlavě něco reprezentativního, dejte vlasy do culíku a nechte je. :)
Skupiny barvených a poškozených, až skoro zničených vlasů, se dost často prolínají, protože barvené ( a HLAVNĚ odbarvované) vlasy nesou známky zničení, hlavně třepení konečků. Zejména blondýnky s tím mají problém, protože narozdíl od brunetek, blondýny mají sice vlasů hodně, ale jsou hodně jemné a nesnášejí barvení a odbarvování nijak dobře. Majitelky normálních vlasů mají ty njmenší problémy a vlasy se o sebe defakto starají samy, ale i tak nepodceňujte péči.

Když už jsem teda shrnula typy vlasů, tak se přesunu k těm mým. Tyhle vlasové péče jsou spíš jenom orientační a inspirantivní, protože to, že teď zrovna používám tenhle šampon neznamená, že za měsíc nebudu používat jiný. Osobně se naopak snažím produkty střídat, aby se nesnižovaly jejich účinky a vlasům pořád pomáhaly.

Jak jsem začla v úvodu, začnu i tady. Původně jsem "špinavá" blond, ale moje vlasy jsou díkybohu poměrně kvalitní a pevné, takže si můžu dovolit vlasy barvit a nějak dál upravovat. Na odstíny hnědé si je barvím už tak kolem 4 let a přitom vypadají pořád dobře a nenesou nijak extra známky zničení, takže tolik té péče zase nevyžadují.
Už jsem nakousla to časté mytí, které mně moc sympatický není, protože voda vlasy dost vysušuje (můžeme to pozorovat hlavně v létě, kdy trávíme většinu času ve vodě). Proto se je snažím mýt max 2× do týdne (neděle, středa). A můžu to jen doporučit, pokud teda vážně nemáte extra mastné vlasy. Pak už by se vyplatila návštěva nějakého odborníka na vlasy (trichologa).

A konečně dost teorie a začnu s rychlým popisem toho, jak při péči o vlasy postupuju já.

Jako první používám šampón, teď momentálně jich mám oblíbených víc. Střídám modrý od Gliss Kuru Milion gloss, pak Head&shoulders a Syoss Color protect. Řadu od Gliss kuru mám strašně ráda celou, protože o vlasy skvěle pečují a jsou pak nadýchané a hebké. Head&shoulders používám taky ráda, ale mám poslední dobou pocit, že se mi po něm trochu tvoří lupy a přitom ty vlasy nejsou nijak nadýchaný, takže se obávám, že znova si ho nekoupim. Oproti tomu Syoss si u mě tímhle šamponem zlepšil reputaci. :)


Jako další používám kondicionér a ty opět střídám. Oba dva jsou od Gliss kuru, ale jeden je oil nutritive (který je hlavně pro třepení konečků) a druhý je ze stejné řady, jako šampon Milion gloss, který podporuje lesk vlasů. Mnohem víc mi vyhovuje ten první, přijde mi výživnější.

Když vlasy kompletně všeho zbavím a lehce je ručníkem vysuším, nastříkám do délek sprej taky od Gliss kuru z řady Milion gloss. Krásně to vlasy provoní a jsou pak jemnější a hezčí.

Jako další bod mojí péče je olejíček, opět od Gliss kuru a ten nanáším buď hned po tom spreji nebo někdy i během dne, když chci, aby byly konečky vážně vyživené. Vždycky ho nanáším v malém množství jen do konečků, protože přece jen je to olej, který by popřípadně vlasy zbytečně zmastil. :)


Vlasy nechávám volně proschnout a fén používám jen v krajních případech nutnosti. Navíc teď, když už začíná být venku krásně, není problém nechat ty vlasy schnout, samozřejmě pokud na to máte čas. :)

Ale když už se vážně rozhodnu je nějk tepelně upravit, ať už žehličkou nebo jinak, používám sprej od Got2b, který vlasy nejen ochrání, ale krásně provoní po žvýkačkách a pokud používáte žehličku, měl by její účinek prodloužit. To úplně potvrdit nemůžu, nicméně funkci ochranu splňuje.

Pro modelaci občas používám gel od Baley, který má v sobě jemné třpytečky a zase krásně voní. Nanesu ho do vlhkých dlaní a jemně projedu vlasy. Mnohem líp pak drží tvar.


Na závěr chci zmínit takové "technické" pomůcky. Jako první žehličku na vlasy od Valery, která mi ty vlasy neskutečně zlepšila. Po vyžehlení jsou vlasy tak nádherně lesklý a krásný, že bych vůbec neřekla, že to dokáže žehlička. Takže jí můžu jedině doporučit a časem bych na ní chtěla udělat nějakou podrobnou recenzi.
Druhou věcí jen Tangle teezer, který vlasy krásně pročeše, vůbec netahá, všude se vejde a hezky se drží. Navíc se mi strašně líbí jeho provedení. :)


Recenze na odličovací mléko Nivea

4. dubna 2015 v 16:41 | K@W |  Moje těl. a pleť. kosmetika
Ahoj :)
Za poslední dobu jsem docela rozjela boj o nejlepší produkty na pleť, jenže narážím čím dál víc, bohužel. I když se všude dočtete, jak je ten přípravek super, kvalitní a přesně ten pravý pro vaší pleť, doma po jednom použití zjistíte, že to super kvalita pro vás stoprocetně nebude.
Prošla jsem si strašným začervenáním celého obličeje, dokonce se mi pleť začala loupata byla enormě vysušená nebo se naopak leskla jako blázen. A tohle se netýká jen krémů, ale i micelárek, dokonce i špatných tampónlů na odličování. Budete se asi smát, ale i moc hrubý ručník dokáže nadělat velkou paseku.
No, ale abych se dostala k produktu, na který jsem se rozhodla udělat recenzi.
Nikdy jsem na odličovací mléka moc nebyla, protože prakticky každé mě strašně štípalo v očích, dráždilo mi to pleť, pálilo to a bylo utrpení to vůbec na tom obličeji mít. Přiznávám, že sama bych si to po svých zkušenostech nekoupila, ale když už jsem to doma měla, tak moje zvědavost vyhrála. :D
Jako vždycky hodnotím balení, což je rozhodně povrchní, ale přiznejme si.. že krásný balení prostě dokáže s úsudkem zacloumat. Tohle mi přijde jako klasický "Niveácký" balení. Prostě jednoduchý a praktický, žádný zdobení a přehnané nápisy.
Snažila jsem se odsunout moje předsudky a dát mléku šanci. Při prvním použí dostalo těžký úkol, protože po celém dni jsem se rozhodla nepoužít žádné jiné odličovadlo, jen tohle mléko. Měla jsem klasicky makeup, řasenku a gelové linky (držáky), takže ne zrovna jednoduchý úkol. Hlavně kolem těch očí jsem se toho vážně bála. Překvapení bylo, že tampónek byl úplně nasáklej směsí oranžové hnědé a černé, pleť vůbec podrážděná nebyla. Na očích jsem tampónek přidržel kolem 10 vteřin a jemně setřela a taky nenastalo žádný pálení a ani zarudnutí. Sudnalo mi to i linky.
S odlíčením jsem byla sice naprosto spokojená, ale co mi trochu vadí, tak je mastnota a lepkavost, která po tom zůstává. Já chápu, že je to mléko, takže nemám nějak problém vzít jednoduše micelárku a pleť dočistit. Naopak to tomu ani nijak neublíží a přesvědčíte se, že je obličej vážně čistý.
Defakto tenhle produkt už je mířený pro starší typ pleti, takže se vlastně i divím, že mi sedl. Tím spíš si ale myslím, že sedne víc lidem.


Celkově jsem s tímhle mlékem byla spokojená a probojovalo se do mojí péče o pleť, ale rozhodně nemůžu říct, že překoná micelárky nebo nějaké gely. Přece jen, pokud se líčíte víc a používáte těch produktů hafo, úplně bych nevkládala důvěru do jednoho produktu, ale jestli používáte pár věcí, určitě ho na odličování můžu doporučit, pokud vám nebude vadit ten krok navíc. :)