Téma týdne- Co bude dál?

28. března 2015 v 14:30 | K@W |  Týdenní témata
Ahoj :)
Po měsíci se vracím k blogu zpět i s omluvou související bohužel se školou. Jednoduše řečeno, blog je pro mě koníček, který mám strašně ráda a snažím se do něj dávat velkou část sebe a když ten čas mám, ráda ho do něj věnuju, ale pořád je to jen můj koníček. Škola, rodina a můj osobní život si ten prostor vyžadují taky, takže tím bych asi odůvodnila tuhle měsíční pauzu a malou blogovou dovolenou. :)

Týdenní témata mám strašně ráda. Můžu se u nich vypsat a vložit do ně svoje momentální emoce. Jednoduše se "vykecám" a navíc sepíšu snad i použitelný článek. :)
Co bude dál je otázka, která se tak nějak vmetla do každodenního života jedinců. Občas to prohodíme jen tak, někdy to má mnohem větší a hlubší význam.
Ze svojí vlastní zkušenosti můžu říct takovou malou ukázku, jak čas neuvěřitelnou rychlostí protéká kolem nás.
Třídila jsem si nějaké fotky v počítači a našla jsem sebe, jako malou holčičku ve svém oblíbeném pyžamu, zachumlanou do peřin s naším kotětem. Když jsem dala tuhle fotku vedle fotky jak vypadám dneska, musela jsem si chtě nechtě položit otázku, jakt o bude dál? Jak budu vypadat za x let?
Tohle sice je dost malicherná a sobecká ukázka, ale myslím, že přesně demonstruje podstatu téhle věty.
Nikdo z nás neví co bude za hodinu (ani minutu), natož aby věděl, co bude za deset let. Snažíme se život skládat tak, aby nám jednotlivé fáze alespoň trošku napovídaly, ale stejně si nikdy nemůžeme být na 100% jistí, že to víme. Samozřejmě existují lidé, jako různé "vědmy" a "čarodějnice", ale bohužel většina z nich jen zneužívá důvěru lidí, tahají z nich peníze a naoplátku jim převypráví nesmyslnné bláboly.
Určitě tím neříkám, že na takové věci nevěřím, to spíš naopak, jen mě mrzí, že spousta lidí kolem nás jsou schopní takhle ostatní podvádět. Přece jen získat důvěru k takovým věcem není jednoduchá a krátkodobá záležitost, ale po takovéhle zkušenosti už to málokdo zkouší znova. Je to škoda a zároveň to jen podtrhuje fakt, že jedinné zlo, které na tomhle světě je, jsou lidé. A jestli se sami sebe hodláte někdy zeptat Co bude dál?, zkuste se podívat na stopy svého života. Bude to znít jako paradox, ale vaše minulost se odráží v budoucnosti a některé věci nejdou vzít zpátky, takže pokud vám záleží na tom, aby odpověď na tuhle vyslovenou větu byla kladná, plná štěstí a splněných přání, dávejte si pozor, jak vy sami jednáte. :)

nad Vám tenhle článek nebude připadat moc depresivní, protože to jsem nechtěla, ale samozřejmě už v tom samotném tématu je skrytá zvědavost, trochu i zoufalost a zároveň touha vědět, co bude dál.. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama