Téma týdne- Zakázáno

21. ledna 2015 v 22:07 | K@W |  Týdenní témata
Lidi už odjakživa přitahovaly, přitahují a přitahovat zřejmě budou, nebezpečné a ZAKAZÁNÉ věci. Když začnu od takové nejznámnější věci, tak například Bible je toho dokonalým příkladem. Adam a Eva měli všechno, žili dokonalý život v dokonalém světě a přesto tohle všechno zaprodali za jeden pouhý okamžik, který nesměli zažít..

Když se odprostíme od té náboženské sféry, kdy prostě zakázané ovoce figuruje ve velkém množství lidských životů, tak se podívejme okolo. Cigarety, drogy, alkohol. Všichni víme moc dobře, jak to škodí a že to vůbec za nic nestojí a taky víme, jakou daň za to přineseme, ale stejně to děláme. Dovolim si říct, že se do tohodle začarovaného kruhu pouštějí čím dál mladší a mladší. Můj názor je, že je to jen odraz generace před námi, naše rodiče. Když doma celá rodina denně vykouří krabku cigaret, muselo by se to díte hodně obrnit, aby do toho nespadlo taky. Navíc kolem toho pořád poletuje takové to "Dej si a bude ti líp." Už je zbytečné říkat, že nebude, protože vás nikdo neposlouchá. Tlak okolí a zažitých názorů je tak silný, že už to prostě nepřelomí nic. Hodně lidí si totiž řekne, že když to dělá tamhleten a tadyten, proč bych nemohl já?!

Zakázané věci jsou prostě nejsladší. I z té beauty stránky. Představte si, držíte dietu a jste jen o zdravé výživě. Ono to zdravé je, tělu to vyhovuje, vy hubnete, cítíte se fajn a jste šťastná, jenže pak se projdete kolem čokolády a záměr na tvrdou dietu pro dokonalou linii je fuč. Když si přece dáte jenom malou sušenku, tak se nic nestane. Stane, narušíte si ten svůj psychický plášť a mozek přestane fungovat touhle cestou. Najednou mu bude jedno co sní, prostě má na to chuť. Vy sice stloustnete, ale chutná vám to, tak proč ne.

Naštěstí jsou tu pořád lidé, kteří se tímhle nenechají strhnout. Často to jsou právě outsideři, kteří z kolektivu vypadávají a jdou si prakticky svojí vlastní cestou, ale věřte mi, že život prožijí a poznjí z mnohem lepší, zdravější a čistčí perspektivy, než člověk, který svoje plíce týrá nikotinem, játra alkoholem a ještě se utápí v nekonečných depresích...
Ano, omamné látky chvíli fungují. Otázkou ale je, jak dlouho ta chvíle bude trvat, než se z ní stane ta hnusná závislot, která tuhle generaci ničí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nera001 nera001 | Web | 22. ledna 2015 v 12:03 | Reagovat

Moc dobrý názor, napsala bych to úplně stejně.
Jinak jestli můžu něco říct.. Máš hezký vzhled blogu, ale věřím, že ty malinkaté písmenka dost lidí odradí :) Samozřejmě to nemyslím špatně :)

2 K@W K@W | Web | 22. ledna 2015 v 16:02 | Reagovat

Děkuju za názor :) ale větší písmena se mi tu nelíbí a myslím, že nejsou zas tak malá. :)

3 María María | Web | 22. ledna 2015 v 17:48 | Reagovat

Zakázané věci budou vždy přitahovat, ale na druhou stranu, z těch nezakázaných se může stát zvyk, proti kterému nebude moci nikdo nic říct, i když je třeba škodlivý.
Pokud jde o děti, napadá mě, že dřív (teď myslím tak před sto lety) toho měli zakázaného nesrovnatelně víc a tak pro ně mohlo být lákavé, zakázané dobrodružství i výlet do přírody nebo čtení detektivky. Dnes by asi už nikoho nenapadlo jim zrovna v tomhle bránit, ale nechat je sedět celý den u počítače nebo chodit z diskoték druhý den ráno, to je zase druhý extrém.

Také bych byla pro větší písmenka, hlavně ve větších odstavcích se nečtou dobře.

4 K@W K@W | Web | 22. ledna 2015 v 19:30 | Reagovat

Stojím si za názorem, že je to jen odraz toho, v čem to dítě žije.
Přesně tak, čím víc někomu něco předhazujete že se to nesmí tak tim spíš to udělá, to už je prostě zažitá vlastnost..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama