Leden 2015

TAG- Sprchové gely

28. ledna 2015 v 16:06 | K@W |  Tagy
Ahoj :)
TAGy o tom, co rádi děláme třeba mimo blog nebo co pijeme a jíme, už jsou docela "oprané" témata. Najdete je na spoustě blozích a tak už je takový nudný psát to pořád dokola. Často se to totiž bohužel opakuje a pak už to ostatní začíná nudit..
A tak jsem se rozhodla vymyslet tarochu jiný TAG, právě o sprcháčích, protože je mám strašně ráda a přijde mi, že i když je to věc, co se týká všech, mužů, žen, trochu je opomínáme zmiňovat. A tak jim chci věnovat pár otázek. :)

1. Nejvoňavější sprchový gel?
Prostě musim jmenovat Baleu. Už je to asi pojem, ale prostě jejich parfemace je skvělá, i když jen tu chvíli, co se sprchujete a pak už necítíte bohužel nic. Tuhle slabinu naopak vytáhnul sprcháč od Lushe (Snow Fairy). Je to limitka, takže vůbec netušim, jestli se dá ještě sehnat, nicméně je naprosto sladkej. Voní jako redbul, strašně sladce a příjemně a na kůži ho cítíte pár hodin potom. Vážně ho můžu jen a jen doporučit. :)

2. Nejjemnější sprchový gel?
Přiznám se, že jsem měla problém s přesným formulováním těch otázek. Tímhle jsem měla na mysli, že po něm mám nejpříjemnější pleť. A to mám stoprocentně se sprcháčem od Adidasu. Taky moc hezky voní. Jeho konzsitence je spíš taková krémová a hustější. :)

3. Nejhezčí balení?
Lush. Je vážně naprosto dokonalý a sladký a celkově se Lush obaly může pyšnit. A pak klasika, sprcháče od Playboye mají pěkný a takový klasický design. Hlavně se mi líbí, že se tyhle lahvičky dají znova použít, hlavně teda ten Lush. Třeba až ho dopotřebuju tu nádobku budu používat.

4. Po kterém mám kůži nejhebčí?
Tak v téhle kategorii to vyhrál Dove. Po žádnym jinym jsem takhle hebkou kůži neměla. Sice je to určený pro starší pleť, ale myslím, že u sprcháčů nad tím moc nesejde.

5. Po kterém mám nejsvěžejší a nejčistčí pocit?
Určite po dalším sprcháči z řady Adidasu. Používám ho hlavně třeba po sportu, protože to se zpotím nejvíc a mám pocit, že se nejlíp s nečistotama vyrovná, taky kvůli tomu, že obsahuje droboučké částečky, co fungují jako slabý peeling. Na každodenní používání je to ale ideál, peelingem by jste si akorát mohli ublížit.

6. Nejhorší gel co jsem vyzkoušela?
Nedokážu na 100% říct, který byl nejhorší, ale můžu říct, který mě prostě zklamal. A to právě sprcháče od Baley. Oni sice naprosto dokonale voní, ale to je tak všechno. Oproti jejich šamponům se šampony úplně jako nevyvedly, což mě mrzí, ale když je porovnávám s ostatníma, tak prohrávají, i když samozřejmě jsou z jiné cennové skupiny.

7. Gel nebo tuhé mýdlo?
Neumim si představit, že bych se drhla tuhym mýdlem. Vadí mi i při mytí rukou, natož u komplet celýho těla. Ale už existujou produkty, které jsou kvalitní a tak šílěn nevysušují, jako ty klasický. Asi mi to můj názor stejně nezmění. :)

Recenze na balzám na rty Manufaktura

22. ledna 2015 v 8:00 | K@W |  Moje těl. a pleť. kosmetika
Ahoj :)
O problémech mých rtů, hlavně v tomhle počasí. Nejenom ty moje, ale obecně rty a celkově pleť v tomhle období trpí. Je vysušovaná neustálými změnami teplot, mrazem a šlahvým větrem. Prostě noční múra pro naše obličeje.
Můj boj jsem začala u rtů. Strašně se mi loupají a vysušují, pak praskají a nemůžu se pořádně ani usmát, skoro ani mluvit, aby to nebolelo. Pro ty nejhorší případy mám Carmex, ale nechce se mi ho používám denně, aby si na něj rty nezvykly a tak pořád hledám něco, co se mu vyrovná.
Můžu tu jmenovat Labela nebo jiné balzámky, ale tahle recenze bude na produkt, který jsem si oblíbila úplně nejvíc.

Začnu balením, které mě popravdě ze zčátku maličko potrápilo. Aplikátorek je totiž takový, že se do něj musí vymáčknout požadované množství. Jenomže to šlo šíleně ztuha a já se bála, že když to vážně zmáčknu moc, vyletí mi ven všechno. Tak jsem s tím krapet válčila, ale teď už je to úplně v pohodě. Nevím, jestli jsem to nějak "prorazila", ale už to jde hodně lehce, možná zase až moc.
Ale co se týče designu balení, tak to se mi líbí moc. Tvarem se vejde všude, je elegantní a hlavně je praktické oproti právě kalíškovému Carmexu. To se přiznám, že už bych si nekoupila, protože sahat dovnitř behem dne, to je možný tak leda s neustálým přísunem antibakteriálního gelu. Samozřejmě Carmex už má alternativu, normálně v tubičce. :)

A teď k takové důležité/nedůležité části a tou je chuť a parfemace. Mně to strašně chutná nedám mu na rtech moc času zapůsobit. Ta chuť je taková maličko vazelínová, ale mnohem čistčí a jemnější. Vážně je to moc dobrý a co se týká vůně, tak opět moc příjemný a rty nedráždí a to je plus právě třeba pro alergiky.

Samotná účinnost balzámu mě dostala nejvíc. Není to takový ten klasický balzám, co dáte na rty, on tam hodinu jen tak sedí a tváří se, že něco dělá a přitom se jen sem tam zaleskne a má funkci takového leskobalzámu a rtům dodá tak maximálně chvilkový pocit úlevy. Tohle Manifaktura vychytala. Hrozně rychle se do rtů vpije, až máte pocit že jste si ho vlastně ani nedali, takže výhoda do větrného dne, žádný přilepený vlasy. Hydratuje hned a od té doby, co ho používám (denně), tak mám rty v mnohem lepší kondici.
Ani se mi nezdá, že by nějak extra ubýval, protože ho na celé rty vystačí vážně úplně maličko. :)

Co se týče ceny, tak ho seženete kolem 100,- , takže takový dražší balzám, ale já toho stoprocentně nelituju a určitě si ho pořídím znova, protože je to nejlepší balzám, co jsem vyzkoušela a navíc se vám to vyplatí i co se týká peněz. Levnější produkty musíte na rty nanášet pořád a pořád, aby něco dělaly a tohle stačí jednou, dvakrát za den a máte klid. :) Ještě spíš, když ho střídáte i s jinými.


Téma týdne- Zakázáno

21. ledna 2015 v 22:07 | K@W |  Týdenní témata
Lidi už odjakživa přitahovaly, přitahují a přitahovat zřejmě budou, nebezpečné a ZAKAZÁNÉ věci. Když začnu od takové nejznámnější věci, tak například Bible je toho dokonalým příkladem. Adam a Eva měli všechno, žili dokonalý život v dokonalém světě a přesto tohle všechno zaprodali za jeden pouhý okamžik, který nesměli zažít..

Když se odprostíme od té náboženské sféry, kdy prostě zakázané ovoce figuruje ve velkém množství lidských životů, tak se podívejme okolo. Cigarety, drogy, alkohol. Všichni víme moc dobře, jak to škodí a že to vůbec za nic nestojí a taky víme, jakou daň za to přineseme, ale stejně to děláme. Dovolim si říct, že se do tohodle začarovaného kruhu pouštějí čím dál mladší a mladší. Můj názor je, že je to jen odraz generace před námi, naše rodiče. Když doma celá rodina denně vykouří krabku cigaret, muselo by se to díte hodně obrnit, aby do toho nespadlo taky. Navíc kolem toho pořád poletuje takové to "Dej si a bude ti líp." Už je zbytečné říkat, že nebude, protože vás nikdo neposlouchá. Tlak okolí a zažitých názorů je tak silný, že už to prostě nepřelomí nic. Hodně lidí si totiž řekne, že když to dělá tamhleten a tadyten, proč bych nemohl já?!

Zakázané věci jsou prostě nejsladší. I z té beauty stránky. Představte si, držíte dietu a jste jen o zdravé výživě. Ono to zdravé je, tělu to vyhovuje, vy hubnete, cítíte se fajn a jste šťastná, jenže pak se projdete kolem čokolády a záměr na tvrdou dietu pro dokonalou linii je fuč. Když si přece dáte jenom malou sušenku, tak se nic nestane. Stane, narušíte si ten svůj psychický plášť a mozek přestane fungovat touhle cestou. Najednou mu bude jedno co sní, prostě má na to chuť. Vy sice stloustnete, ale chutná vám to, tak proč ne.

Naštěstí jsou tu pořád lidé, kteří se tímhle nenechají strhnout. Často to jsou právě outsideři, kteří z kolektivu vypadávají a jdou si prakticky svojí vlastní cestou, ale věřte mi, že život prožijí a poznjí z mnohem lepší, zdravější a čistčí perspektivy, než člověk, který svoje plíce týrá nikotinem, játra alkoholem a ještě se utápí v nekonečných depresích...
Ano, omamné látky chvíli fungují. Otázkou ale je, jak dlouho ta chvíle bude trvat, než se z ní stane ta hnusná závislot, která tuhle generaci ničí.

Moje péče o pleť - 2014

14. ledna 2015 v 17:41 | K@W |  Skin care
Ahoj :)
Téma tohoto článku patří mezi ty, které potřebují čas od času "update", jelikož se pořád všechno obměňuje. Snažím se věci měnit záměrně, aby si na pleť nezvykla a pořád účinkovaly. Zároveň mě ale baví hledat další cesty, kudy se ubírat, ať už od levnějších výrobců nebo naopak dražších.
Čím dál víc -zřejmě tím, jak víc se o možnostech péče dozvídám- jsem na sebe i na produkty náročná. Už mi nestačí jen takový ten pocit chvilkové úlevy, když vím, že potřebuju dlouhodobou péči a nastavit si nějakou laťku.
Zřejmě to souvisí i s tím, že používám víc makeupu, než dřív a tudíž potřebuju víc věcí, abych pleť opravdu pořádně vyčistila.

Začnu s kosmetikou, kterou používám ráno. I když přes noc nejsme namalované, pleť se samozřejmě potí a mastí, takže ráno není její stav úplně nejideálnější.
První věc, kterou ráno udělám, jsem si oblíbila už po delší dobu. A to je klasické opláchnutí studenou vodou. Naprosto mě to probere, což ráno naplno oceňuju.

Mým dalším krokem je použití micelárky od Garnieru, kterou u snad má doma každý a opravdu můžu jen souhlasit, že je skvělá, přímo perfektní na ráno, protože je lehká, absolutně nelepí a nemusíte je oplachovat, což je další plus, protože i když je to paradox, voda pleť zbytečně vysušuje, jelikož voda z kohoutka je chlorovaná a to není pro obličej zrovna dvakrát nejlepší.


Další krok závisí na tom, jestli jsem doma a nemusím se malovat nebo jestli naopak někam půjdu. Jestli jsem v klidu doma, tak používám hodně hydratační a tím pádem hutnější krém, buď klasickou modrou Niveu, kterou jsem tady na blogu propírala už tolikrát a nebo další krém od Nivey, který je úplně super, ale právě není úplně vhodný, aby se na něj aplikoval makeup.


Pokud ale mám normální běžný den, tak tyhle dva krémy přeskočím a použiju mnohem lehčí krém od Garnieru, který navíc zmatňuje a mám pocit, že i prodlužuje výdrž právě následném líčení. Hydrataci zvládne na jendičku a navíc krásně okurkově jemně voní. Vážně mě kosmetika od Garnieru celkově příjemně překvapila. :)


Další věc, která je pro mě důležitá, je balzám. Hlavně teď na podzim a v zimě moje rty trpí mrazem a neustálou změnou teploty, takže bez něčeho na rtech to není úplně ideální stav. Momentálně jsem si jich oblíbila víc, takže nemůžu říct, který je můj nejoblíbenější. Snažím se je tak nějak střídat. Každopádně těmi největšími favority jsou Carmex, pak můj nejnovější kousek od Manufactury, který mě taky vážně překvapil a možná se i v pár záležitostech shoduje s Carmexem, což je pro mě úplná bomba a nakonec můj už dlouholetý balzám od vonu, na kterém už ani nemám obalovou nálepku, ale ten je vážně spíš jen pro chvilkovou úlevu.


Večer, když už se připravuju ke spaní, tak samozřejmě té kosmetiky potřebuju trošku víc. Jako první ráda používám odličovací mléko od Nivey. Sice jsem strašně dlouho neměla odličovací mléka neměla ráda, protože jsem u nich nějak nepociťovala ten účinek, ale poslední dobou mám díky němu pleť mnohem lépe vyčištěnou.
Další přijde na řadu micelárka a to buď už zmíněnou od Garnieru a nebo od Nivey, se kterou jsem taky spokojená, ale přece jen pro odlíčení očí používám spíš tu od Garnieru.
No a když jsem vážně líná nebo unavená, trošku si tenhle postup zkrátím ve vaně. Zamilovala jsem si jeden produkt opět od Garnieru, který díky štětinkám pleť čistí do hloubky a přitom ten samotný produkt krásně čistí, nedráždí ani v okolí očí, takže pokud máte citlivou pleť, určitě tohle zkuste. Mně samotné to moje problémy zmírnilo a opravdu, když použijete micelárku potom, zjistíte, že tamponek bude čistý. :) Jen kolem očí, pokud se více líčíte, je potřeba doodlíčit mickou.
A když mám problém s akné, tak samozřejmě používám Zineryt, bez kterého bych taky už být nemohla a když to není tak zlé, tak mi bohatě postačí roll-on taky od Garnieru, který se o všechno postará a nemusíte si obličej zatěžovat antibiotiky, jako je právě Zineryt (to je spíš na dlouhodobé používání).


Ráda bych tu zmínila jeden produkt, který úplně nezapadá do mé každodenní péče a to je Acnecolor. Sama za sebe můžu říct, že je to super volba právě když potřebujete něco zakrýt. Akné se tím nehorší, naopak "ťuflíky" vysušuje a pomáhá je léčit.
Odstínu se vůbec nebojte, je dost světloučký, ale lze dobře rozetřít do ztracena. :)


Tenhle typ článku píšu proto, protože mi přijde, že v mém věku je hodně slečen (ale netýká se to jen mojí věkové skupině), které trpí stejným problémem jako já, tak třeba právě ty si v takových článcích najdou tu věc, která jim bude taky vyhovovat a pomůže jim. :)

Začátek roku 2015 --> Předsevzetí do nového roku! -

2. ledna 2015 v 16:26 | K@W |  Home
A tentokrát to bude předsevzetí pouze ohledně blogu a i tak toho bude dost :D a možná na sebe šiju trochu i bič.
Všimla jsem si, že v roce 2014 jsem začala strašně flákat přidávání článků. Jsem schopná ty články si i předepsat dopředu, že si jeden večer prostě sednu a napíšu jich víc, ale pk už se nedokopu k tomu, abych je vydala.. Takže jsem se zhrozila, jak poměrně malé množství článků jsem vydala a kolik jich mám v rozpisu.
Rozhodla jsem se vám prozradit, kolik článků průměrně jsem vydala v roce 2014 a 2013. Zase na svojí obranu musí prostě říct, že těm posledním článkům zase víc věnuju pozornost a přijde mi, že jsou i bohatší a kvalitnější, než ty předchozí. Ale člověk se má stále učit. :)
Za rok 2014 jsem v průměru za měsíc vydala 6 článků a v roce 2013 to bylo 16 článků... No, docela markantní rozdíl..
Chci tomu udělat přítrž a dodala jsem si motivaci, že v tomhle novém roce budu měsíčně přidávat minimálně 7 článků, ale zase bych ráda doala, že když to někdy z nějakých situací opravdu nepůjde, tak se nebude dát nic dělat, ale spíš to mířím proti svojí lenosti, jelikož jsem zjistila, že se to dá za normálních okolností zvládnout. :)

Tak a tím bych chtěla uzavřít rok 2014, vím, že až 2.1., ale snad se zlobit nikdo nebude. Chtěla bych Vám všem popřát, aby jste si tenhle náš nový rok užili mnohem víc, než ten předešlý a aby jste si mohli za rok, říct, že to stálo za to! :)


Recenze na Maybellinne Color Tattoo On and on bronze

2. ledna 2015 v 15:47 | K@W |  Moje dekorativka
Ahoj :)
Dneska tu mám krátkou recenzi na můj snad nejoblíbenější produkt v dekorativce a to Color Tatto On and on bronze.
Stíny moc nepoužívám, mám radši jemnější tenkou linku, ale Color Tatto mě naprosto zaujaly. Nejdřív jsem svojí sbírku obohatila o odstín Pink gold, ale jak už to s narůžovělými stíny chodí, oči bez většího důrazu vypadají uplakaně a to není efekt, kterého bych zrovna chtěla dosáhnout. Nicméně je to produkt, který lze použít i jako rozjasňovač a při větším vystínováním oka nevypadá vůbec špatně.

Ale jelikož s prvním růžovým jsem byla sice trošku nespokojená s odstínem, ale s konzistencí, výdrží a celkovým projevem tohoto produktu jsem byla nadšená, pochopitelně jsem sáhla po dalším odstínu.


Tenhle je naprosto perfektní jak barvou, tak již zmíněnými vlastnostmi. Na oku vypadá chvíli vážně hnědý, občas do bronzova a přitom v záhybu oka působí, jako kdybychom daly líčení spoustu času a přitom je to to nejjednodušší, co vůbec jde. Jen na oko nanesete vrstvu máslového stínu a on vydrží minimálně den, což je samo o sobě super. :)
Často se Color Tattoo používá jako podklad-primer pod stíny, protože jejich výdrž je opravdu dlouhá. Dokonce bych věřila tomu, že jsou i voděodolné.

K balení bych řekla, že je elegantní, i když se trošku plýtvá sklem. Možná je to i trik, aby opticky vypadalo množství víc. Celkově se mi ale líbí a až stín dopoužíváte, můžete nálepky odstranit a budete mít krásnou skleněnou lahvičku. :)