Moji Miláčkové v kosmetice

3. prosince 2014 v 12:37 | K@W |  Moje rady a tipy
Ahoj :)
Tady na téhle stránce můžete najít spoustu témat, ale samozřejmě převládá kosmetika a hlavně -> recenze.
Snad můžu říct, že mi rukama prošlo pár produktů a tak už nějak vím, co jsem si oblíbila, co mi nesedlo a co jsem jen tak dopotřebovala a s klidným srdcem vyhodila a nahradila.
A poslední dobou mi čím dál víc dochází, že v mojí sbírce jsou věci, které používám pořád dokola a ani už se nesnažím je obměňovat, protože prostě vím, co od nich čekat a nějak nemám potřebu zkoušet něco dál. Což je svým způsobem i blok?.. ale spíš je to jen můj strach z neověřených věcí. :D
Moc se mi líbil nápad Lou, která jednoduše vzala všechny svoje kosmetické miláčky a natočila o nich video, takže jste mohli v okamžiku vidět, co za to opravdu stojí a to ušetří nejen čas, ale třeba právě i peníze.
A právě něco podobného chci sepsat i já, protože už jsem si nastřádala pár věcí, které jsou super a mám je moc ráda.
Hned ale řeknu, že toho není zase nějak převratné množství, je to tak příměřené a docela mě to i těší, vzhledem k tomu, že se snažím tu mojí sbírku rapidně nerozšiřovat, i když to občas není zrovna jednoduchá věc, přece jen stání před stojanem plným věcí, co by jste nejradši viděly u sebe doma.. myslím, že to všechny známe! :D Hold marketingové triky čím dál víc hrají na city.
V tomhle článku chci věnovat větší prostor produktům, které si to zasloužejí, ale zároveň se v tom maličko odráží i moje špatné svědomí, že blog zanedbávám. Jsem si toho vědoma, ale opravdu jinak to udělat nejde a tak se budu snažit to malé množství článků co nejvíc naplnit.

Jako první dám slovo tělové kosmetice. Já jsem v tomhle flink a moje tělo mě fakt nemůže mít moc v lásce. (Asi si i při pohledu na tělovou péči říká, proč jen se nedá koupit nová majitelka :D. ) Co se ovšem týče tělových mlék a másel, já je strašně ráda kupuju, miluju tu jejich čistou vůni, dokonce mám při mazání i ten příjemný pocit, že pro sebe konečně! něco dělám, ale lenost je větší a já se jednoduše nedokopu k tomu, abych to používala.
Teď jsem na sebe ušila trošku bič, koupil jsem si naprosto dokonale vonící mléko od Baley a musím říct, že to je tak super věc, že mě to nutí ho i používat. To je u mě snad ten největší signál toho, že ten výrobek si zaslouží palec nahoru, ale jasně, jsou tu i jiný benefity, jako skvělé vsakování, vůni na těle cítíte dlouho po tom a dokonce od toho občas voní i oblečení a největší plus- (asi pro většinu lidí)- není nijak mastné.
Takže pokud jste stejný lenoch, jako já, tak ho určitě zkuste. Byla to sice limitka, ale jelikož už se regály vyprodaly před x měsíci a nedávno jsem je v DMku viděla zase naplěné, je dost možné, že Balea konečně vyslechla naše prosby a zařadila do stálé nabídky i tuhle pecku. :)
Celkově mám názor ten, že cokoliv si od Baley z pečující komestiky koupíte, tak vás to nijak nezklame. A to nejen vzhledem k cenně, ale i k tomu, že tyhle produkty nejsou ničím šizené a tím pádem dostanete to, co si opravdu koupíte a ne jen to, co se dočtete na obalu.

Přesuneme se k vlasům. Tuhle část jsem za poslední dobu rozšířila, ale taky to není nic úplně "nadupanýho". Vzhledem ovšem k tomu, že u výše uvedeného bodu jsem ráda i za ten jeden uvedený produkt, tak tady to určitě bohatší už bude.
Začnu u šamponů. Opět jsem věrná Balee, jakkýkoliv šampon mi vždycky vyhovoval, až teda na ten pro hnědé vlasy, s tím jsem měla ze začátku pár problémů, ale nakonec taky obstál. Nicméně, mým největší favoritem je teď šampon od Palmolive, na který jsem psala recenzi nedávno. :) Vážně mě přakvapil a vcelku mě i baví, jak se značky z nižší cennové skupiny dostávají výš a už to nejsou jen pojmy, od kterých se moc neočekává.
Určitě jestli chcete vyzkoušet jiný šampon, tak tenhle doporučuji. Dál to rozvíjet nebudu, vzhledem k tomu že bych psala skoro to samé, co je v předchozí recenzi.
Jako kondicionér nejradši používám dva oblíbence, od Syossu a od Gliss-kuru (mimochodem na který chystám recenzi asi už půl roku..). Oba mají svoje výhody a většinou je oba používám na suché vlasy. :D Nevím proč, ale nějak ty účinky víc cítím na těch suchých, protože po umytí používám masky a přece jen pak se ten výsledek skresluje..
A teď masky. Dalo by se říct, že je to nejintenzivnější péče, co vlasům dopřávám. Aplikuju jí po každém mytí vlasů, protože si je (díkybohu) myju max. 2 týdně. Skoro se mi nemastí a asi bych to vydržela bez mytí i celý týden, ale ke konci už pak je vidět, že kořínky už nejsou v takové kondici, jako na začátku. Ale snažím se aspon jednou do měsíce vlasy vážně nechat promastit, i když je to paradox, nemastí se po tom tolik. Vážně to zkuste. Vlasy jsou jako pleť. Čím víc jí vysušujete a trápíte, tím víc se mastí a brání. U vlasů nepotřebujete ani speciální krémy na stodvacet způsobů, stačí jim to, o co se samy postarají. :) Někdy není na škodu něco na tý přírodě nechat.
U masek já nemůžu úplně přesně říct, kterou mám nejradši, bohužel. Ještě jsem nenašla žádnou, která by na 120% splňovala všechny moje požadavky. Teda, jedna ano a to ta, kterou si vytvořila smícháním dvou masek. Každá byla trošku jiná a dohromady splňují všechny kritéria, které po nich požaduju. A je to maska od L´oreálu (v kalíšku, fialová s čer. víčkem) a od Baley (opět) fíkový balzám. Teď můžu skutečně říct, že mám to, co "k životu" potřebuju. Je to trošku nadsázka, ale vyhovuje mi to, ale bude to i tím, že vážně na vlasy nijak extra péči nepotřebuju a časem třeba přitvrdím na svých nárocích.
Pak bych ráda uvedla další produkt, klasicky od Baley. Už jste tu o něm určitě slyšeli. Je to uhlazující mléko, které se jednoduše zažehlí a vlasy s ním jsou vážně perfektní hladké a poddajné a zejéma v tomhle počasí, kdy prší z minuty na minuty, se hodí, když vlasy poslouchají.

A konečně k obličeji. Asi taky začnu pečující kosmetikou. Určitě tady v téhle části zmíním produkty, o kterých jsem na blogu buď vůbec nemluvila a nebo strašně málo.
Moje pleť není zrovna nejideálnější a tak bohužel té péče vyžaduje víc. Asi je to daň za ty bezstarostné vlasy.. :D
Nicméně snažím se držet pár pravidel, které k mému typu pletí náleží. A to klasické hydrataci. Samozřejmě jsem měla klasické období strašného drastického vysušování, kdy jsem byla už přímo zoufalá z toho, že vůbec nic nepomáhá, pleť se mi horšila, samozřejmě i akné a tak dále. Pak mě kosmetička vyvedla z mojí "lajny" tím, že mi právě řekla to, že takováhle pleť potřebuju pořádnou dávnu krémů a ne peelingů a jiných šíleností. Kupodivu mi to opravdu pomohlo, i když to byla dlouhá cesta trvá to pořád.
Teď (ale ne moc ráda) vychválím Avon. Proti Avon kosmetice jako takové nemám vůbec nic, ale štve mě způsob prodeje, protože když nemáte kolem sebe Avonlady a nebo jí nejste vy sama, nemáte prakticky šanci se k těm výrobkům dostat.
Ale jako snad jedinou věc z celé řady Clearskin proffesional můžu doporučit peeling. Ten byl skvělý a přemýšlím, že si ho zase objednám, protože pleť absolutně nedráždil, šlo ho použít i jako masku, chladil a byl vážně příjemný. Když ho srovnám s peelingy od Baley, tak je to fakt rozdíl. Je mnohem jemnější a líp se s ním pracuje. Ale stejně je to pořád peeling a není to úplně nejvhodnější způsob čištění pleti, určitě ne denně.
Jako krém u mě zůstává Nivea, klasická modrá a co se týče krému na den, u něj si nejsem zatím moc jistá. :)

Jako poslední bod jsem zvolila dekorativní kosmetiku, protože jak se říká "to nejlepší na konec", tak to je pro mě právě dekorativka. Tu máme většinou nejradši všichni, protože každá, kdo se nějak o tohle zajímáme, se rády líčíme nebo i jen kocháme nad uměleckým dílem jiným a nad pestrým výběrem produktů, co všechno si můžeme koupit.
Já líčení neberu úplně jako povinnost, kterou musím udělat, abych se před někým vůbec mohla ukázat. Jasně, cítím se pak líp, ale nepotřebuju to úplně k životu. Je to jen můj koníček a i relax. :)
Nikdy jsem toho makeupu nepotřebovala díkybohu tolik, protože spíš se snažím, aby to vypadalo že namalovaná moc nejsem. Takže u mě vede hlavně sjednocení pleti → Makeupy. U mě to na plné čáře vyhrály makeupy od Rimmelu. Vyhovuje mi konzistence, barva, výdrž.. prostě všechno. Navíc mi přijde že strašně málo ubývají! :)
Za největší jdničku považuju Rimmel Lasting finish, hlavně ten jejich obnovený, protože má úplně úžasný odstíny teď na zimu. Jsou světloučký a konečně tu někdo pochopil, že tady ve střední Evropě vážně nejsme opálený na úroveň španělek, ale spíš ladíme s tím, co momentálně panuje venku.
Další věc, co u mě po makepu následuje, je korektor. Občas ho použiju i před makeupem, ale to většinou když mám tu pleť vážně špatnou.
Poslední dobou jsem si zamilovala po makeup dávat i Aknecolor. Přijde mi, že kryje a přitom s tou pletí něco zvládne udělat a to je úplná bomba. :)
Jako "hlavní" korektor mám Dermacol makeup Cover, protože snad nikdo neudělá něco víc krycího a účinějšího. Proto moc nechápu, že ho někdo opravdu používá jako makeup. To mi přijde jako úplná vražda pleti nebo aspoň jejího zdraví. Je lepší ho vážně použít lokálně, než zaplácnout celý obličej a nedovolit pleti a pórům dýchat.
Pak následuje pudr. To je pořád klasika, co zná snad každý a to opět Rimmel, Stay Matte. To je snad nejprofláklejší věc z drogerie a oprávněně. Je naprosto dokonalý. Pleť se po něm nemastí a to ani v létě, kdy dostává zabrat. Hlavní výhodou vidím to, že se za den nemusíte desetkrát přepudrovávat, ale vydrží vám to celý den. Maximálně to jednou opravíte na T-zóně, ale to už musí být. :)
Poslední dobou jsem si oblíbila přidávat k líčení slabé linky. Ty sice ráda mám, hlavně ty od Lóreálu jsou naprosto skvělý, ale asi to pořád s tím štětečkem neumím nebo se budu muset podívat po něem tenčím. Mým hlavním oblíbencem jsou ovem opět linky od Essence. Už jsem si našla v ruce nějak ten pohyb, tak už to není takový peklo, jako na začátku. No, hold něco bude na tom, že linky se musí natrénovat. :)
Stíny nemám dvakrát v oblibě, protože moje oči si nepřipouští moc barev, ale od té doby, co v mé sbírce přibylo On and On Bronze, už proti barvám na oku zase tolik nemám. To je opravdu tak dokonalá barvička! Oproti Pin Gold oči působí rozzářeně a ne uplakaně. S tím růžovým Color Tattoo jsem šlápla trošku vedle, ale když si s očima pohrajete a oddělíte barvu s očima linkou, vypadá to už mnohem lépe než samotná růžová.
Zato ta bronzová je úplně áách. :) Vážně!.
A konečně na závěr řasenky. Pořád sehrávám boj se dvouma, Rimmel Scandaleyes a Maybelline Colossal. Obě jsou skvělé, ale každá umí něco jinýho. Jednoduše je používám podle chuti a nemůžu na 100% říct, kterou bych vybrala. :)


Odkazy na zmíněné produkty:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama