Říjen 2014

Téma týdne- Ďábelští lidé s andělskou tváří

26. října 2014 v 8:00 | K@W |  Týdenní témata
Takových lidí přibývá jako hub po dešti, stále víc a víc. Už začínám mít silnou nenávist k tomu obratu: "V dnešním světě", jenomže se od něj pořád neumím oprostit, jelikož to tak vidím. Nejhorší na tom je, že v nitru pořád nějakým způsobem cítím, že kolem nás každý, ale úplně každý kus toho zla máme. Ať už je to hlavní hlas našich myšlenek nebo takový to vnitřní hlodání tam někde uvnitř. Vždycky to tam je.
V každém činu se skrývá něco dobrýho, ale i špatnýho. Bohužel občas je si to tak podobný, že musíme hodně filozofovat, abychom to od sebe oddělily a rozlouskly pravý důvod té myšlenky.
Často lidé, kteří mají tuhle tzv. Andě+lskou tvář, nebývají tam uvnitř andělé. Je z části dost možné, že tohle z nich dělá sama společnost. Že za to prakticky ani nemůžou, protože jsme je tak vychovali. Oni vlastně neznají druhou stranu, jak to cítit. Mají svůj svět a nepřipouště+jí si nic jiného. Nevnímají nás přesně tak, jako my nevnímáme je.
Dalo by se to určitě popsat i jako taková sobeckost, protože lidé se mezi sebou často jen zneužívají a to i ve vztazích, kdy by se to určitě stávat nemělo..

Podzim- Podzimní dekorace

25. října 2014 v 14:32 | K@W |  Šikovné ruce
Ahoj! :)
Máme tu nádherné roční období- podzim. Podzim pro mě sice znamená neustálá rýma, tvrdý přechod z tepla na zimu, rozfoukané vlasy a často ne moc hezký pohled z okna na to počasí, ale podzim taky znamená hru přírody s neuvěřitelnými barvami. A když svítí sluníčko, je to vážně pohled jako do okénka pohádky v knížce.
Podzim zbožňuju ovšem i z jiné stránky. A to z té kreaitvní. Není nic víc podněcující, jako zbarvené listy a různé plody z lesa, jako třeba kaštany. A upřímně, nebaví mě už ty nudné a jen "věcné" dekorace, co si můžete kdekoliv koupit. A tak jsem se rozhodla popustit uzdu fantazie a začala jsem s podzimní výzdobou. Na podzimu a Vánocích se jde vyblbnout snad nejvíc :) tak si to POJĎME UŽÍT!! :)


Snažila jsem se to moc nepřehánět, i když jsem v pokušení ve výzdobě pokračovat a třeba se tu objeví další fotky. Zatím jsem si udělala jednoduchý, ale docela hezky vypadající svícínek, obyčejnou velkou vázu naplněnou kaštany a pak mojí úplně úžasnou dýni, která buď můe být svícínek nebo jen tak na okrasu. :) A pak samozřejmě klasická svíčka z Ikey, která snad nezklame nikdy. No a zrovna dneska jsem se tak poflakovala po netu a zabíjela sobotní pohodičku a objevila jsem úplně super nápad, jak provonět domácnost.
Je to úplně snadné, pokud máte aroma lampu. Nahoru do víčka nalejete vodu a nasypete tam třeba skořici, hřebíček. Já jsem to zkusila jenom se skořicí a vážně to provoní, je to příjemná a čistá vůně. A skoro to vypadá, jako kdyby jste zrovna dopekli. :)
Na svícínek plánuju návod, ale není to nic složité. Jen prozradím, že pokud už to chcete zkusit sami, tak základem je nějaká sklenička. Já jsem použila prázdnou od svíčky z Ikey a na to, jak z ní dostat zbytky bývalé svíčky, na blogu návod taky najdete. :)
Tak já doufám, že jsem Vás maličko inspirovala a že si tyhle dny zabalené do pochmurné peřiny budete užívat s fantazií a krativitou. :)

Na dně! -4.

12. října 2014 v 11:07 | K@W |  Na dně
Ahoj :)
Věci, které díkybohu stále spotřebovávám a nesyslím, tak se začaly docela kupit a neměla jsem je kam dávat. Tak jsem si zavedla nový systém, že produkty nebudu už pohazovat na různý místa a pak je před článkem hledat a shánět dohromady. A tak jsem nakonec přistoupila na něco, co už zvolilo spousta blogerek přede mnou. Přijde mi to i takový milý a symbolický, naposledy jim dát "postýlku", než se rozloučíme.
Musím říct, že se mi to líbí čím dál víc, protože vypotřebuju, dám do tašky, pak jí jen vezmu za ucho a můžu jít psát. Navíc mě i těší ten pohled na tu kupu věcí. :D
V těhle Na dně! bude těch produktů rozhodně víc ( byla bych schopná tu tašku ještě tak dva týdny nechat, abych tam nacpala co nejvíc! ale už přetéká, i když je docela velká) a obsahuje i věci, se kterými se loučím hodně, ale hoodně nerada.
Začnu asi takovým "spotřebním zbožím", což jsou u mě rozhodně barvy na vlasy. Jelikož jsem strašně dlouho hledala odstín, který mi sedne a nebudu jen tiše čekat, až se vymyje, ale bude mě těšit, tak jsem byla úplně unešená, když jsem objevila od Palette G4 Kakao. Zděšením pro mě bylo, když jsem se po měsíci dozvěděla, že jí přestaly vyrábět. Byl to šok, ale dobře, stává se to.. Tak jsem si zkusila vzít (podle obrázku) dost podobnou W5 nugát, ale podobná si je vážně jen na fotce. Je taková spíš do červena, než do hněda a nevím, necítila jsem se v ní dobře. Když jsem zase šla do DMka pro barvu, tak jsem byla zase mile překvapená. Barvu dělat nepřestaly, ale pouze jí měnily balení. NAVÍC jsem úplně v zadu v řadě našla ještě jedno staré balení, takže jsem byla spokojená a až si teď zase pro další půjdu, doufám že už na mě žádný překvápko zase nečeká. :D
Dalším, pro co sáhnu jsou deodoranty. Já to v tomhle článku a celkově už v téhle rubrice nebudu jen vypisovat do řady, ale asi to bude klasicky jen formou článku, protože se to tak píše lépe. Deodoranty tu mám tři. Od Playboye jsem si deodoranty naprosto zaláskovala, protože mi je kolikrát příjemnější použít jen deo, který ale krásně voní, než parfém, který je občas až moc těžký. A tenhle je úplně super a je to jedna z věcí, se kterou se loučím nerada. Ale bohužel, už svojí práci splnil a já už tu mám jeho nástupce, ale určitě se k téhle vůni vrátím, protože na ziu je naprosto ideál! :)
Následují další dva deodoranty, jeden od FA, který je skvělý tím, že příjemně a svěže voní, navíc se po něm nepotíte a vydrží to celý den. Pak od Adidasu, ten má stejné benefity jako FA. A kdybych měla tyhle tři porovnat.. pokud chcete krásnou vůni, skoro jako toaletku, tak Playboy, ale pokud chcete jen něco lehkého, ale "funkčního" na pot, tak bych spíš sáhla po těch dvouch posledních.
Pak dalším spotřebovaným jsou tamponky na odličování. Jelikož jsem začala pravidelně používat micelárky, tamponky prostě odcházejí víc, než jsem byla zvyklá. Nejradši mám ty, které jsou kolem dokola prošité, protože se vám na pleti nesedřou v jednu velkou nevzhlednou vatovou kuličku. Tyhle Lilibe jsou fajn, ale myslím, že to budou každé tamponky, které nebudou dřít a nebudou se rozpadat. Třeba moje zkušenost s Belle tamponky mi stačila jednou a víckrát vážně ne.
Tahle skupinka se objevila už v mých předešlých poměrně často. A sjou to laky. Ne, že bych je tak vypotřebovávala, že by byly na dně, ale spíš mi vysychají nebo už se mi nelíbí a jen zabírají prostor. Tyhle dva, bílý perleťový od Mini Coloramy, když se ještě vyráběla a druhý je od Rimmelu na francouzskou manikuru. Oba vyschly, tak nevidím důvod si je dál nechávat, i když k tomu tělovému jsem určitý vztah měla.
U nehtů zůstanu. Mám tu odlakovač, který byl spíš omyl, než dobrý kup. Prostě jsem potřebovala narychlo jeden a koupila jsem si ten jediný, co v Tescu mají. Je bez acetonu, což je fajn pro citlivé nehty, ale co fajn není je, že moc nefunguje jako odlakovač. Má strašně zvláštní vůni, až takovou sladkou, skoro vás to nutí ochutnat. :D To ale určitě nedělejte, vzhledem ke zbytku obsahu.
No a dalším jsou věci na vlasy. Mám tu 2 šampony (Balea vanilka (recenze zde) a Gliss Kur Million gloss) a 3 masky na vlasy ( Balea s fíky (recenze zde), Gliss Kur Ultimate repair (recenze zde) a jeden vzoreček od barvy na vlasy od Wellatonu). Všechny tyhle věcičky patří mezi moje oblíbence, ale paradoně nejvíc jsem si užila ten vzoreček. Vlasy po něm byly tak hlaďoučké a hebké, že kdybych narazila na plné balení, určitě si ho koupím. Na modrý šampon jsem plánovala recenzi, ale bohužel.. Je to klasický šampon, mně vyhovoval, ale mamce moc ne, protože se jí po něm víc mastily vlasy. Mám od téhle řady ještě tekutý kondicioner, tak o tom se SNAD recenze dočkáte. :)

No a to je všechno. :) Ještě bych vám tu mohla básnit o mým velkým objevu: krásných balení kapesníků z Rossmannu, které se v tomhle počasí neuvěřitelně hodí. :D Ty spotřebovávám snad víc, než celou tuhle tašku dohromady! :)

Recenze na linky Maybelline

5. října 2014 v 13:02 | K@W |  Moje dekorativka
Ahoj :)
Vracím se zpátky k recenzím, jelikož jsem je teď docela opomíjela. A už dlouho n mém seznmu čekají linky od Maybelline.
Je paradox, že zrovna u mě, u někoho kdo linky zrovna dvakrát nemusí, se dvakrát za sebou v recenzích objeví linky. :) Ale ikdyž je nemusím, tak tyhle jsou super!
Od tý doby, co Essence přestala s výrobou a projedem svých linek, tak se spousta blogerek vrhala po jiných linkách a hledaly jiné dostupné, skvělé a levné. No a jelikož většinou stojany s Maybelline stojí právě vedle Essence :D, je i docela z praktického hlediska jasný, proč se tyhle linky objevily ve většině sbírek.
Já jsem si je pořídila až o hodně později a nelituju toho. :) Měla jsem alespoň čas si vyzkoušet linky jednodušším způsobem, právě třeba fixem a pak moje první použití nedopadlo tak katastrofálně. Navíc jsem si na sebe ušila bič a dlouho jsem první zkoušku odkládala a pak nakonec.. šla jsem na večeři a tak první zkouška byla "naostro". Týrala jsem se tím asi půl hodiny :D, ale nakonec to nebylo tak zlý.
Teď už ale k samotnému produktu a začneme balením. :) Linky se prodávají i se štětečkem, takže aby se někde nevytratil, balení je v trojúhelníkové krabičce. Ta je jednoduchá a hezká, ale samozřejmě, si nikdo si jí nebude někde vystavovat, takže jen pro první dojem. :)
Co se týká štětečku, tak ten je docela obstojný. Je tenoučký, elegantní a linka se s ním dá nakreslit tenká, ale jasně, není to úúplně vrchol, ale myla jsem ho už několikrát a štětinky drží.
Kalíšek linek se mi líbí moc, protože jednoduché balení matného mléčného skla v kombinaci s kovovým víčkem působí elegantně. Jsou malé a skladné, jen mi přijde zbytečné, že tam toho skla je tolik, když linky jsou ani ne v jedné polovině. Ale to je tak skoro vždy a u všeho, tak budiž.
Samotné linky jsou skutečně černočerné, žádný odstín šedi, takže stačí jeden tah. Zasychají rychle, proto pro úpravu musíte být rychlejší, protože pak už je to těžší.
Výdrží je na jedničku s hvězdičkou, vydrží celý den a ani se nehnou a večer při odličování si docela máknete. Moc dolů se jim nechce. :)


Essence "Come to town"- předvánoční limitka! :)

5. října 2014 v 10:29 | K@W |  Home
Ahoj :)
Essence limitky mě nikdy nějak nebraly, protože jejich základní koncept je v podstatě stejný, ale na tuhle limitku se strašně těšim! :) Podívejte se jen na ty laky a rtěnky.. no NEŘIKEJTE! že by jste si nedaly říct! :)

Fotka: Tak jak mě poslední dobou limitky od Essence nebraly, tak tahle vypadá úžasně! zvláště rtěnky, tvářenky, laky a ty tužky <3! To jsem moc zvědavá, doufám, že u nás před Vánoci bude....