Téma týdne- Učím se žít

27. září 2014 v 19:49 | K@W |  Týdenní témata
Ahoj :)
Témata týdne bývají občas dost zaměřená na takový každodenní pohled na svět, ale občas se oddálí a musíte se nad ním zamyslet hlouběji. Třeba právě tohle téma je víc na zamyšlení, jelikož "učit se žít" není otázka, kterou vyšvihnete jen tak.
Dalo by se říct, že žít se učíme celý svůj život. Všechno nás učí, ve všech možných směrech.
Sem se tam se v našem životě objeví někdo, kdo nás tím životem provází, chvíli nebo mnohem déle a tu cestu nám oslazují nebo naopak nám díky nim zhořkne.
Kdybych se měla na tohle téma zadívat zvrchu, tak mě napadne třeba i škola. Sice to je klišé, které slyšíme už od mala a líbí se nám to čím dál míň :D , ale bohužel to k tomuhle řetězci patří. Když se zadíváte na rozvojové země, tady nejlíp vidíte, co takové obyčejné a nudné zlomky dokáží s lidmi udělat. Nejsou to samozřejmě jen zlomky, rovnice a hloupá čísla, ale je to něco, co nakopne náš mozek kupředu a něco, co nám řekne kudy se vydat. Určí to naše životy a nebudeme se tolik topit na dně a něčeho dosáhneme.
Učit se žít se učí i starší lidé, nejsme to jen my, teenageři mladí lidé. Vždycky se najde něco nového a neznámého a jak naše civilizace pokračuje čím dál tím víc kupředu, tak i my se musíme přizpůsobovat a zlepšovat. Žilo by se těžko, kdyby jsme se zasekli na jendom místě a už to nešlo dál..
Tak, teď jsem si opět dost zafilozofovala, ale taková už prostě jsem. :) Prostě a jednoduše.. každý tímhle projdeme, ať už chceme nebo ne. Musíme se zařadit alespoň z části do společnosti, pokud jí chceme využívat. A z jednoduchého pohledu, pokud chcete něčeho využívat, musíte k tomu přistupovat podobně. Super příklad jsou počítače. Když nejdete s dobou, máte pak hoodně velký problém se s tou "věcí" naučit, jelikož se neustále zdokonalizuje a jde to neuvěřitelně dopředu. Až to člověka děsí, že tímhle tempem na světě budou jen roboti a lidi a to, jak to dneska známe, už třeba nebude. Minimálně ne tak, jak to známe my a naše generace...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama