Barvení vlasů doma- výhody×nevýhody?

18. září 2014 v 17:19 | K@W |  Moje rady a tipy
Ahoj :)
Každá na sobě určitě vidíme nějaké ty chyby. Některých se jde docela lehce zbavit, ale u některých to bohužel tak snadno nejde..
U nevyhovujících nehtů můžeme jednoduše jít a nalakovat na libovolnou barvičku, protože laková barevná škála se rozšiřuje čím dál tím víc a přiznejme si.. je hoodně těžké si kolikrát vybrat u stojnů jen jeden!
Jenže pak tu jsou i faktory, kterých se takhle nezbavíme nebo spíš tak lehce je neskryjeme. A tím může být třeba pleť. Spousta žen i ve vyšším věku s pletí bojují a není to nic příjemného a ještě není na světě nic, co by to dokázalo úplně zastavit a vyzmizíkovat, protože to silně souvisí s koloběhem našeho těla.
Pak se můžeme dostat až k tkovým těm fyzickým úpravám, jako jsou plastiky. Hodně lidí už tuhle fyzickou změnu podstoupili, ať už ženy nebo muži a z velké části jim to pomohlo třeba v získání sebevědomí nebo jen k pocitu cítit se líp a mít se rád! :) Proti tomuhle vůbec nic nemám, i když jsem samozřejmě ještě ve věku, kdy se o tohle zajímat nechci a ani nebudu.
Od plastik ale rychle utečeme, protože tím se zabývat teď opravdu nechci, jelikož tenhle článek náleží vlasům a konkrétně barvení v domácích podmínkách. :)
Moje zkušenosti s kadeřnicemi nejsou nijak rozsáhlé, ale to mi upřímně vůbec nevadí a spíš jsem za to ráda, protože zkušenosti jiných me kolikrát dost překvapily. Hlavně taková ta lhostejnost některých k zákaznicím. Nedokážu pochopit, jak si někdo může dovolit neakceptovat Vás a normálně jít a šmiknout to o deset čísel víc.. To prostě nepochopim.
Samozřejmě, že třeba stříhání můžeme zvládnout i sami a maximálně to zkoníme a budeme naštvaný tak leda sami na sebe, ale pak je tu další věc, barvení a to kolikrát tak lehce dopadnout nemusí. A teď vůbec nemyslím špatný výběr odstínu, slabý peroxid, atd, ale myslím tím alergické reakce, které skoro každý přehlíží a neuvědomí si, že to zase taková sranda není. Já s tím zkušenosti naštěstí nemám, ale přece jen je lepší si to do podvědomí dostat a zastavit to včas.
U každé barvy máte v letáčku připsané, aby jste to vyzkoušela 24 hodin před barvením. No :D kolik z nás to asi tak dělá? Asi hodně málo. Bohužel jsem mezi těma flákačema a dost se bojim, že jednou skončím s nateklým obličej a hlavou ve velikosti tykve.
Vím, že z názvu jste asi čekali krátké shrnutí výhod a mínusů domácího barvení, ale bohužel.. kratší to asi nevymyslim. :D
Nejvíc mám na tom asi to, že když se mi to povede a dokonce je to i odstín, který mi sedne, mám příjemný pocit toho, že nejsem třeba tak neschopná a nešikovná. Do stříhání se nehrnu, protože i když je na internetu milion a milion návodů jak vlasy úplně jednoduše zešmikat, nevrhám se do toho, jelikož nevěřim, že bych vlasy dokázala tak urovnat do culíku, aby to bylo přesný, tomu se moc svěřit nechci, ale nezavrhuju, třeba se k tomuhle experimentu časem taky odhodlám. :)
Párkrát se mi samozřejmě už stalo, že barva se blbě nanášela, neměla úplně top konzistenci a občas jsem si řikala, že tohle je moje poslední barvení, ale nakonec to dopadne dobře a takový to "naštvaní" z vás opadne poměrně dost rychle.
Moje specialita u klasických pastových barev je ta, že já upřímně nesnášim se s tim patlat dvě hodiny štětečkem.. I přesto, že mám vlasy dost husté (ale poslední dobou naštěstí i jemnější), tak mám radši aplikaci jako šampon.
Určitě si teď klepete na hlavu, ale mně se to osvědčilo na 100%, navíc mám aspoň krapet šanci, že se to dostane po celé hlavě a ne jen tam, kam na to budu mít nervy.
Dalším bodem budou barvy, které se mi nějak dostaly do podvědomí. Já mám nejradši Palette nebo tolik proslulý shaker, který se perfektně nanáší, ale má docela dost výraznou barvu, kolikrát mnohem tmavší než na obalu a to je to, co mě odrazuje radši sáhnu po klasický Palettce.
Barvení vlasů popisovat nebudu, protože to zná snad každý, aspoň trochu. Spíš bych dala důraz na následnou péči, tu si vlasy potom opravdu zaslouží ve velké várce. Takže pokud se chystáte barvit, odbarvovat nebo jinak upravovat pomocí chemie, tak nezapomeňtě na hoodně vyživující masku nebo kondicioner, dokonce to nepokazíte ani když nanesete více vrstev, tady platí čím víc tím líp. :)
Shrnula bych to tak, že to co máme na hlavě je jen naše věc, naše soukromí (sice viditelné) a nakonec snad i pro některé chlouba, kterou milujeme a kterou jen tak někomu na pospas nedáme...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama