Migrény- když bolesti hlavy neustávají

22. srpna 2014 v 14:36 | K@W |  Moje rady a tipy
Ahoj :)
Hodně dlouho jsem psala články jen o různých produktech, ale ne o tom, co spoustu z nás trápí často i denně. A dneska mám na mysli právě migrény, které ve více než 60% postihují ženy.
Pro mě to bohužel je věc, která se člení do mého života, protože na ně trpím docela často. Samozřejmě, že pokaždé nejsou stejně silné, někdy je to slabší a dá se s tím normálně fungovat, ale někdy se to vážně nedá vydržet..
Pokud patříte mezi ty, kteří trpí na bolesti hlavy, ale nejsou si jistý, jestli mají právě migrény, pak je určitě vhodné sledovat různé příznak a třeba Vám tenhle článek i pomůže. :)
Já mám migrény spojené i s léky, takže to není čistě "přírodního původu", ale v dnešní době se tenhle důvod objevuje čím dál častěji.
Nepravidelná strava, rychlý a unavující styl života a nestálý stres- to jsou hlavní strašáky a hlavní příčiny migrén. Bohužel to k téhle době patří a musíme si my sami určit, kde máme hranice a že naše zdraví je MNOHEM důležitější než kariéra, i když je to někdy hodně těžké si přiznat..
A jak se vlastně migréna pozná? To je asi nejdůležitější v určení, z čeho ta bolest hlavy pochází. Samozřejmě, že ne každá bolest je migréna, ale jestli se bolesti opakují, pak je to dost pravděpodobné. Určitě je fajn si zjistit, jestli se u Vás příznaky obejvovaly už i v dětství, protože díky tomu se taky líp určí příčina.
Moje migrény jsou nejsilnější v oblasti spánků a záleží na jejich intenzitě, kam až se posunují. Lehčí se drží kolem spánků a čela, ale ty silnější se posunují až dál do čela a pak můžou zasahovat až do očí a na týl.
I když není smrtelnou nebo jinak výrazně postihující nemocí, je to chronická choroba, která nám hodně velkým způsobem zasahuje do života a v určitém směru nás omezuje.
Když odběhnu od mojí prakticky slabé, tak je tu ještě jedna její silnější kopie. Tu už provází spoustu těžších příznaků, jako je dvojité vidění, zmatenost, silné nevolnosti a závratě, světoplachost, atd.
U nás, holek a žen, se migrény hlavně projeví při největším hormonálním cyklu, kdy mají perfektní podmínky. Pak už ani nevnímáte, jestli jsou to migrény nebo bolesti s tím spojené.
Léčba migrén se také samozřejmě liší podle stupňů síly, ale můj oobní typ, když není tak silná a je náhlá a vy u sebe zrovn nemáte léky (nebo máte zrovna hodinu ve škole, atd.), tak je fajn vzít si ukazováčky a kroužit s nima po spánkách a zavřít u toho oči. Tím přestanete vnímat okolí očima, takže se vaše tělo bude moct soustředit na odstranění bolesti mnohem líp, více se uvolníte a je to super způsob jak chvíli přežít.
Z mojí vlastní zkušenosti.. jsem taková chodící lékárnička, protože už se mi tolikrát stalo, že mě to "přepadlo" a já u sebe neměla žádné léky (Paralen, Ibalgin, Panadol,..), že je radši u sebe vždycky mám. Navíc, nikdy nevíte, kdy třeb někoho kolem Vás bolest chytne a nebude u sebe žádný prášek mít.
Nevím, jestli je proti tomuhle nějaká účinná prevence, pokud to máte vrozené, ale pomáhá hodně velký příjem tekutin, hlavně vody, nepoužívat tak často sluchátka, nekoukat dlouho do počítačů a televizí (únava očí se projevuje v migrénách, alen i v obyčejných nepříjemných bolestech hlavy) a trávit čas na čerstvém vzduchu. :)
Doufám, že Vám tenhle článek pomohl a že nespadnete do kategorie lidí, které migrény sužují po celý život..

Paralen.. snad největší pomocník v migrénách
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama