Srpen 2014

Anglie 2014- Cesta a doprava, první chvíle a dojmy, ubytování v Hollingbury! :)

28. srpna 2014 v 17:35 | K@W

Ahoj :-)
Před 14 dny jsem se vrátila z dovolené v Anglii a slíbila jsem pár článků o ní. :)
Opět jsem se s tím zpozdila, ale to už je u mě bohužel.. běžné, že nejde všechno tak, jak si naplánuju, i když bych samozřejmě ráda.
K Anglii mě vždycky něco táhlo, ať už něco tak typického v anglické architektuře jako červené cihličkové domy s bílými okny a upraveným trávníkem, pochmurným a tajemným počasím, ale přiznávám, že v jisté části mě Anglie utáhla na svoje kouzlo.
V pár věcech jsem se trošku spletla a přepočítala, ale to k vysokému očekávání hold patří. :)
Tak, ale teď UŽ k samotné dovolené. :) Strávila jsem tam týden (od úterý do úterý) a to včetně jednoho dne, který jsme víceméně strávili v letadle, vlaku a taxíku.
Odlétali jsme 5. srpna asi kolem deváté, sice jsme měli letět o hodinu dřív, ale náš let měl několik menších zpoždění, ale to k tomu patří.
Za hodinku a čtvrt jsme přistávali na anglickém letišti v Lutonu, protože společnost, kterou jsme si vybralim, na jiné nelétá, takže i když byl Luton docela z ruky, dalo se to zvládnout.
Z letiště jsme odjeli na Victoria Station autobusem a cesta trvala kolem hodinky. Upřímně.. nevím, jestli bych hodinu dokázala sedět v klasickém autobuse a ještě k tomu takhle večer, ale v tomhle se to dalo.
Na VS naše cesta bohužel nekončila a s ní dorazily i první starosti s tím, jak se dostaneme do Brightonu, protože autobusák se rozhodl dát zřejmě výpověď :D a jen tak si odkráčet domů. Sice kolem pořád poletovala jistá pani, ale od ní jste dostali tak leda skoro až vynadání za to, že jste se opovážili na něco zeptat. Chápu, že byla vynervovaná, ale lepší chování zkusit taky mohla.
No, nakonec jsme si vybrali vlak, u kterého nás zaskočila cena, protože královna má svojí určitou daň, na kterou vážně pozor! V určité době odpoledne a v noci si ke klasické cenně jízdenek připočítává skoro polovinu a to i přesto, že cena dopravy v Anglii je docela pálka.
Následovala další hodinka ve vlaku, která už tak neubýhala.. byli jsme naprosto vyřízení a utahaný a natěšený do postele, takže jsme proignorovali i cestu přes rozsvícený Londýn. To mě mrzí, protože osvětlený Tower bridge je určitě nádherný. :)
Nádraží na Brightonu je mnohem víc strohé, než třeba VS nebo naše Hlavní nádraží. Systém vlaků je taky úplně jiný, protože jsou úplně jiné, než tady. Vypadají spíš jako metro, což mě překvapilo.
Naše cesta, která trvala skoro až do půl čtvrtý anglického času, z Brightonského nádraží pokračovala do části města, takové skoro vesničky, Hollingbury, kde jsme bydleli v malém domečku. Byl klasický, bílý, žádné klasické prvky, dokonce ani trávníky se tolik neudržovaly, ani v jiných zahradách, jak jsem si myslela! Trochu zklamání, ale věřte mi, že v té chvíli mi šlo jen o to, abych si lehla, zavřela oči a spala. :D
Tak, tohle byl úvod k článkům o dovolené, které jsem už dlouho slibovala. :) Snad se vám budou líbit a zažijete alespoň malou část zážitků a pocitů, jako já. :)


Nákupy za červenec 2014/ alá Neodolatelné nákupy! :)

23. srpna 2014 v 12:40 | K@W |  Nákupy
Ahooj :)
I když jsem si asi pomiliontý řekla ŽÁDNÉ! nákupy, ono se to občas nedá a člověk si tu radost udělat musí. Samozřejmě je konec léta, poslední doušky prázdnin a přichází- můj tolik oblíbený- podzim. A jelikož se přechází na nové období, prostě to skoro říká, že to chce alespo'ň malou změnu. :)
Tohle jsou snad moje nejméně objemné nákupy, takže snad můžu i říct, že jsem se docela držela, ale.. jak zní už nadpis, odolat se někdy prostě nedá.. :)

Micelární voda Garnier
Dlouhou dobu pro mě byly top jen micelárky od Dermacolu, ale v DMku jsem narazila právě na tuhle a zaujala mě, přiznám se, hlavně cenou, protože je velká a stojí přitom 149,- . Zkoušela jsem jí jen jednou a to když jsem si smývala "ukázky" na ruce a i linky s ní šly dolů docela obstojně.
Nevím, jestli překoná Dermacolky, ale jsem na ní určitě zvědavá. :)

Gelové linky Maybelline
Když Essence přestala vyrábět svoje gelovky (jak to obvykle značky dělají, že zruší skvělé produkty), většin blogerek se vrhla po těhle. Mě osobně nechávaly chladnou, protože jsem se bála práce se štětečkem. Když byla ale v Rossmannovi akce 1+1 na produkty právě od Maybelline, řekla jsem si, že je vyzkouším.
Zatím na ně nemám úplně vyhraněný názor, protože jsem je zkusila jednou.

Řasenka Colossal Volume Maybelline
Kdybych měla jít do drogérie a ukázat na dvě super řasenky, mířila bych ke stojanům Rimmelu a Maybelline. Já vím, že jsem tuhle řasenku poslední dobou moc nechválila, ale nodstupem času jsem si k ní zase našla cestičku a už bych se bez ní neobešla. Dělá přirozené řasy, což Scandaleyes udělá s velkou námahou. Ona řasy spíš hodně prodlouží a zhustí a hodí se třeba k linkám, ale Colossalka je skvělá jen tak k nenápadnému líčení.

Odlakovač Isana
Klasická věc.. ale tenhle můžu určitě doporučit, protože nemá takový zápach, jako jiné a pracuje taky skvěle a RYCHLE! :)

Tričko Retro
Retro jsem dlouhou dobu ignorovala, ale tomuhle tričku jsem neodolala, protože má krásnou jahodovou barvičku a je jednoduché. Co mě ale překvapilo je velikost. :D Moje běžná je S-M a tohle mi padlo až ve velikosti XL! Tak nevim, jestli je to nějaká chyba nebo mají jiné číslování. Proto jestli Vám nějaký kousek někde nesedne, zkuste i mnohem větší velikosti, než je ta vaše.

Boty Adidas
Trošku změna stylu? :D Ne, ale byla jsem v Prze s tím, že potřebuju- spíš chci- nové boty a tyhle se mi nějakým způsobem líbily a hlavně, přecházíme už na chladnější počasí a nejvíc v teple potřebují být nohy a to tyhle botičky vážně umí. Měla jsem je na sobě už v tomhle vcelku ještě teplém počasí a bylo mi v nich vedro. :D Určitě budou super volbou na takový ten přechod z tenisek do kozaček na zimu. :)


Migrény- když bolesti hlavy neustávají

22. srpna 2014 v 14:36 | K@W |  Moje rady a tipy
Ahoj :)
Hodně dlouho jsem psala články jen o různých produktech, ale ne o tom, co spoustu z nás trápí často i denně. A dneska mám na mysli právě migrény, které ve více než 60% postihují ženy.
Pro mě to bohužel je věc, která se člení do mého života, protože na ně trpím docela často. Samozřejmě, že pokaždé nejsou stejně silné, někdy je to slabší a dá se s tím normálně fungovat, ale někdy se to vážně nedá vydržet..
Pokud patříte mezi ty, kteří trpí na bolesti hlavy, ale nejsou si jistý, jestli mají právě migrény, pak je určitě vhodné sledovat různé příznak a třeba Vám tenhle článek i pomůže. :)
Já mám migrény spojené i s léky, takže to není čistě "přírodního původu", ale v dnešní době se tenhle důvod objevuje čím dál častěji.
Nepravidelná strava, rychlý a unavující styl života a nestálý stres- to jsou hlavní strašáky a hlavní příčiny migrén. Bohužel to k téhle době patří a musíme si my sami určit, kde máme hranice a že naše zdraví je MNOHEM důležitější než kariéra, i když je to někdy hodně těžké si přiznat..
A jak se vlastně migréna pozná? To je asi nejdůležitější v určení, z čeho ta bolest hlavy pochází. Samozřejmě, že ne každá bolest je migréna, ale jestli se bolesti opakují, pak je to dost pravděpodobné. Určitě je fajn si zjistit, jestli se u Vás příznaky obejvovaly už i v dětství, protože díky tomu se taky líp určí příčina.
Moje migrény jsou nejsilnější v oblasti spánků a záleží na jejich intenzitě, kam až se posunují. Lehčí se drží kolem spánků a čela, ale ty silnější se posunují až dál do čela a pak můžou zasahovat až do očí a na týl.
I když není smrtelnou nebo jinak výrazně postihující nemocí, je to chronická choroba, která nám hodně velkým způsobem zasahuje do života a v určitém směru nás omezuje.
Když odběhnu od mojí prakticky slabé, tak je tu ještě jedna její silnější kopie. Tu už provází spoustu těžších příznaků, jako je dvojité vidění, zmatenost, silné nevolnosti a závratě, světoplachost, atd.
U nás, holek a žen, se migrény hlavně projeví při největším hormonálním cyklu, kdy mají perfektní podmínky. Pak už ani nevnímáte, jestli jsou to migrény nebo bolesti s tím spojené.
Léčba migrén se také samozřejmě liší podle stupňů síly, ale můj oobní typ, když není tak silná a je náhlá a vy u sebe zrovn nemáte léky (nebo máte zrovna hodinu ve škole, atd.), tak je fajn vzít si ukazováčky a kroužit s nima po spánkách a zavřít u toho oči. Tím přestanete vnímat okolí očima, takže se vaše tělo bude moct soustředit na odstranění bolesti mnohem líp, více se uvolníte a je to super způsob jak chvíli přežít.
Z mojí vlastní zkušenosti.. jsem taková chodící lékárnička, protože už se mi tolikrát stalo, že mě to "přepadlo" a já u sebe neměla žádné léky (Paralen, Ibalgin, Panadol,..), že je radši u sebe vždycky mám. Navíc, nikdy nevíte, kdy třeb někoho kolem Vás bolest chytne a nebude u sebe žádný prášek mít.
Nevím, jestli je proti tomuhle nějaká účinná prevence, pokud to máte vrozené, ale pomáhá hodně velký příjem tekutin, hlavně vody, nepoužívat tak často sluchátka, nekoukat dlouho do počítačů a televizí (únava očí se projevuje v migrénách, alen i v obyčejných nepříjemných bolestech hlavy) a trávit čas na čerstvém vzduchu. :)
Doufám, že Vám tenhle článek pomohl a že nespadnete do kategorie lidí, které migrény sužují po celý život..

Paralen.. snad největší pomocník v migrénách

(Zapomenuté) Nákupy oblečení za květen+červen

20. srpna 2014 v 11:58 | K@W |  Nákupy
Ahoj :)

Tak je tu další nákupový článek, tentokrát žádná kosmetika, jen námi, ženami, tolik milované OBLEČENÍ! :)


  • Tričko Reserved
  • Tílko HM
  • Svetřík New Yoerker
  • Džíny Terranova
  • Košile Jennyfer
  • Šortky New Yorker
  • Šortky Jennyfer
  • Plavky Jennyfer
Jako každá, i já mám pořád pocit, že oblečení není nikdy dost a občas se najde i kousek jen tak do počtu a tak jsem si tímhle asi i vytvořila můj problém, že spíš kupuju takový ty basic kousky, než něco odvážnějšího, proto jem si zamilovala tílka, hlavně z HMka. :)
Chci se pokusit svůj šatník trošku oživit barvama, protože zatím převládá šedá.. :D


TAG- 10 náhodných otázek

20. srpna 2014 v 8:00 | K@W |  Tagy
1. Kolik let ti bude příští rok?
Za pár měsíců mi bude 16.

2. Máš sourozence?
Ano, mám bráchu a je o 8 let mladší.

3. Jaká je tvoje barva očí?
To neumím moc přesně říct, ale převládá hlavně hnědá s trochou zelený.

4. Jaké je momentálně teď počasí?
Už je skoro večer.. takže zapadá sluníčko a je poměrně příjemně. :) Takový babí letní večer.

5. Jakou barvu mají tvoje vlasy?
Zrovna jsem je dotrápila barvením, momentálně kakaovou, ale vlasy barvím už tak dlouho, že je to spíš směs všechn možných hnědých odstínů. :)
Moje přírodní je taková ta klasická "myší" blond.

6. Máš nějaké zvířata?
Zvířata doma máme a to dva pejsky (skoro ještě štěňátka) a dvě kočky.

7. Máš řidičák?
Vzhledem k mýmu věku, nemám. :D

8. Jaká je tvoje vyzváněcí melodie?
Jednu dobu jsem je strašně měnila, ale nakonec se takovou stálicí stala Children of the sun. :)

9. Nosíš brýle nebo kontaktní čočky?
Naštěstí ne a nenosím snad ani sluneční.. Ty mám vyloženě jen jako "čelenku".

10. Byla jsi někdy v cizí zemi?
Ano, byla a o jedné dovolené snad brzo něco i napíšu. :)

Linky ve fixu/ peru Essence

19. srpna 2014 v 19:38 | K@W |  Moje dekorativka
Dlouhou dobu jsem linky považovala za jednoho velkého strašáka v kosmetice, protože představa pandy s černým monoklem kolem oka.. není úplně nejhezčí obrázek.
Nejdříve jsem začala u tužky, ale.. :D tam se splnily moje obavy a nebylo to tak snadné, jak jsem doufala, hlavně když tužka neměla úplně ořezaný hrot.
Můj další pokus byl u tekutých linek, jenže.. tenhle druh linek taky nepatři mezi ty nejjednodušší.
Potom jsem nějakou dobu linky úplně zavrhla, ale nakonec mi do oka padla tahle fixka
Hrot má tenoučký, tak se s ním lehce udělá linka i od začátečníka, jako jsem třeba já, ale pokud máte radši silnější orámování oka, určitě to taky půjde a to včetně ocásku, při kterém si můžete špičku přiložit přesně tam, kde chcete ocásek mít.
Co se týká barvy, je to opravdu černočerná a ne žádná našedlina.
Výdrží si stojí hodně dobře, na oku mu zůstanou celý den a ani se nehnou a to jak v létě, tak v zimě a dokonce i v dešti, ale zase se nemusíte bát, že půjdou špatně dolů, to vůbec. :) Naopak si při odličování nesedřete kůži, jako u jiných linek.
Mám ale trochu problém s tím, že mi první balení rychle vyschlo. Možná jsem měla jen špatný kus, to nevím, ale udivilo mě to. Když jsem si ale koupila druhé balení, to první najednou "ožilo" :D ,takže je možné že jsem je měla i špatně uložené.
Dalším mínusem je pro mě zlomení špičky (viz pravá fotka). Sice se mi to stalo u těch prvních a ty druhé stále drží v dobrém stavu, ale stejně by se to stávat nemělo.
Celkově bych linky doporučila, pokud chcete nějaké levnější, ale vcelku i kvalitní. :)


Anglie 2014

9. srpna 2014 v 20:25 | K@W
Ahoj :-)
Uz nějakou chvíli na blog nepřibyl žádný článek, i když se vážně snažím, aby alespoň nějaký systém tu byl.
Tentokrát neni na vině ani tak moc čas, jako spíš dovolená, takze na blog jsem neměla ani pomyšlení.
Na psaní tu nemám zrovna nejpříznivější podmínky a ani počítač, tak píšu z telefonu a snažím se dohnat, co jsem zameškala.
O Anglii určitě přibyde mnohem víc článků včetně fotek a nákupů, to rozhodně slíbit můžu. :)
Tak se mějte krásné a užívejte posledních letních prázdninových dnů, protože ten čas strašně letí. :)