Červenec 2014

Kosmetika Balea

30. července 2014 v 16:51 | K@W |  Kosmetická rodinka
Ahoj :)
Tak další článek do nocé rubriky Kosmetické rodinky, bude o mně tolik blízké kosmetice Balee. Už to ode mě zazní po sté, ale Balea je určitě super značka, protože je to kvalitní kosmetika, snaží se o to, aby nebyla nadupaná silikony a chemií a přitom je za nízkou a dostupnou cenu. Jedinou brzdou je, že se dá sehnat jen v řetězcích DM, ale tyhle obchody najdete už skoro v každém městě. Balea je německá značka, takže se nemůžeme divit, že DM jí má pod svými křídly a uvádí jí jako svojí vlajkovou značku.
Stejně jako jinou kosmetickou značku, tak i Baleu si kupuju hlavně z důvodů, že mi přijde zbytečné utrácet za něco více peněz, když u jiných výrobců mám prakticky to samé a za mnohem menší cenu. Naopak u péče o pleť musíte být u téhle kategorie napozoru.. nízké ceny se nevyplácí vždycky a je lepší dražší výrobek, ale krásná pleť, než levný produkt a alergické reakce a podrážděnost.
Balea si mě získala hlavně produkty na vlasy, protože takový efekt, jako od těchto výrobků a ještě za takhle nízkou cenu, jsem nezískala od žádného. Například, šampon a kondicioner od Baley stojí skoro stejně jako šampon od Glis kuru, tak jen tak pro porovnání. :)
A když už jsme u šamponů, tak v téhle "recenzi" budu zmiňovat pouze produkty, co mám doma, protože právě šampónů jsem vyzkoušel spoustu, ale doma už je všechny nemám. Pár šamponů jsem recenzovala už dřív, takže pokud máte zájem se o nich dozvědět více, zkuste si je dohledat. :)

Šampon vanilka- LE
Bohužel.. značka LE značí limitovanou edici, takže tenhle šampon už se v běžné nabídce Baly nedá sehnat. Musím říct, že tenhle styl prodeje se mi vůbec nelíbí, protože stálý sortiment mi přijde už okoukaný a spíš každý jde po těch kouskách z limitek, jenže.. ty se vyprodají a je po oblíbencích.. :( Myslím, že kdyby Balea některé kousky zařadila do normálního prodeje a obnovila své řady, přitáhne to pozornost mnohem více lidí a tahle záležitost se netýká jen šampónů, ale i tělových mlék a sprcháčů, protože ty vůně.. ty Balea prostě umí. :)
Ale zpět k vanilce.. :) Když jsem si ho koupila, myslela jsem, že ty vlasy pak budu mít chuť i sníst, protože to tak nnádherně voní, vážně jako kdybych si čuchla k vanilkovému rohlíčku na Vánoce. Bohužel, při mytí se vůně pomalu ztrácí a z vlasů to možná malý okamžik ještě cítím, pak ale nic. Nicméně svojí práci odvádí skvěle a klasická cena, 39,-. :)

Šampon zelené jablko- LE
I když taky patří do té zatracené skupiny LE, je ještě k sehnání, místo té vanilky. Jablka zbožňuju, ale docela jsem se rozhodovala, jestli si ho mám koupit, protože.. vyhledávám u této značky hlavně ty vůně a tohle tak silně nevoní, ale když už nasajete, je to úplně jako čerstvé zelené jabko. :)
Mám ho ozkoušený jen chvilku, to se přiznám, ale má zatím totožné vlastnosti s tím vanilkovým, dobře pění, vlasy po něm nejsou vysušené, ale bohužel vůni jablíček z nich neucítíte.

Kondicioner s fíky
S ním jsem absolutně spokojená. Je ho poměrně dost a přijde mi, že vůbec neubývá a to si ho do vlasů dávám poměrně dost, jelikož moje vlasy nepatří mezi ty nejjemnější a jsou docela husté, tak musí kondicioneru použít do konců trochu víc. Je lepší ho aplikovat od uší dolů, protože díky tomu budete mít hebké konce, ale vlasy vám u hlavy nesplihnou, protože většina kondicionerů a masek má v sobě spoustu silikonů a ty objemu moc nepřidají.

Mléko na vlasy
O tomhle mléku jsem psala už v samostatné recenzi a proto mi přijde zbytečný to vypisovat ještě jednou. :) Ale názor jsem na něj nezměnila, jen bohužel poslední dobou upadlo maličko v zapomění a nahradily ho jiné přípravky, ale SNAD se brzy objeví v rubrice Na dně! :D . (zde)


Uhlazující krém na vlasy
Když se začne mluvit o produktu na vlasy, se kterým jediným (hned po šamponu) by jste si vystačili, já si určitě vzpomenu hned na tohle. Je to snad moje nejoblíbenější věc od Baley, protože funguje na 120%.
Můj prvotní názor byl určitě mírný odstup, protože nevyhledávám krémové produkty na vlasy, které se nesmývají. Přijde mi, že vlasy po nich ztěžknou a rychleji se zmastí. Tohle mi můj skeptický pohled na tenhle druh výrobků vyjasnilo.
Vlasy vyhladí, zjemní, jsou více lesklé a kluzké, navíc i hebké a voní. :) A aplikace? .. jednoduše do vlasů pomocí prstů vetřete mléko a když se vám ze začátku bude zdát, že se vlasy lepí, ignorujte to a vlasy přežehlete, postupně a důkladně a dosáhnete naprosto skvělého výsledku.
Vlasy se mi nemastí a to ani když mléko nanesu nad uši a seženete ho za 50,- , takže určitě nepoměrná cena k tomu. jak je to skvělá věcička. :)

Sprej pro odbarvení vlasů
Tohle byl spíš takový pokus Baley, jestli pokoří klasické peroxidové ničení vlasů, protože se mi líbily světlé blond proužky a do odbarvovčů se mi moc jít nechtělo. Zkusila jsem teda tenhle sprej, který by měl vlasy odbarvit a to dokonce i vlasy barvené. Docela mě to překvapilo, protože s barvenými vlasy problém je i při klasickém odbarvování, ale říkala jsem si, že to zkusím, že za to nic nedám. Bohužel.. překvapení se nekonalo a tahle věc je jednoduše k ničemu..

Sprej pro kudrliny
Přiznám se, že tenhle produkt jsem nezkoušela tak často, abych o něm mohla říct všechno, ale když si ho aplikuju do vlasů, tak pak se mi kudrliny vytvoří poměrně snadno, ale zase tu asi platí faktor genů, že moje vlasy patří mezi ty lehce kudrnaté. Funguje i jako mírná ochrana před teplem, což je také vlastnost, která se vždycky hodí, ale přece jen.. bez nefoukání se to taky obejde. :)

Další produkty na vlasy, které jsem zkoušela už v minulosti, doma nemám, ale na některé z nich jsem psala recenzi. :)
(http://kitty-world.blog.cz/1210/mk-balzam-na-vlasy)
(http://kitty-world.blog.cz/1310/recenze-na-sampon-balea-glossy-brown)

Sprchový gel jahoda- LE
Pro mě dokonaláá vůně.. :)
Jak jsem tak pročítala pár recenzí ostatních blogerek nebo i slyšela od youtuberek, tak některým vůně přijde moc přeslazená a umělá a některým vyhovuje. Je pravda, že je silná, ale tím spíš jí ze sebe budete ještě nějakou dobu cítit, než kdyby to byla jemná vůně, kterou sotva zachytíte. Navíc jahody.. připomínka jaro, léto a to je určitě fajn. :)
Opět limitka, ale nedávno jsem jí ještě ve stojanech v DM viděla. :)

Mléko do sprchy
Často srovnávané mléko do sprchy s mlékem od Nivey. Od Nivey jsem ho ještě nezkoušela, ale tohle mi naprosto vyhovuje. Je sice mastnější, takže si musíte dávat pozor, aby jste sebou neplácli ve vaně nebo sprše, ale jinak krásně hydratuje, i když mám kůži převážně suchou. Určitě další věc, co můžu doporučit. :)

Kokosový tělový krém
No a poslední věc, už taková trošku až archivní, protože už ho mám doma dlouho a plánuju mu už dopřát zasloužený odpočinek, sice jsem ho ještě nedopoužívala úplně, ale na svojí citlivou kůži se upřímně bojím dávat krémy, které nejsou "čerstvé".
Ale když se ohlídnu na dobu, kdy patřilo do téhle sekce, nemůžu mu nic vytknout. Krásně voní po kokosu, má super jemnou konzistenci, až takovou našlehanou, hezky se vsakuje a určitě příjemné je i balení, protože poměr cena×objem.. je skvělá. :)


Tak tohle byla recenze kosmetiky, která mi je hodně příjemná a blízká a i přes několik produktů, které mi nevyhovují, jí můžu doporučit. :)

Téma týdne- Uvězněn ve vlastní kůži

25. července 2014 v 15:16 | K@W
Tohle téma jde taky vzít z pohledu sexuální orientace, což se mísí s předchozím tématem, ale spíš to vezmu z pohledu toho, kdo svojí osobu vyloženě nenávidí, ničí jí a ubližuje jak jí, tak vlastně sobě.
Takový člověk buď nemá rád svůj "vnitřek" nebo svoje tělo, které bere jen jako pozemskou schránku a nemá k ní žádný citový vztah a nebo to taky může být ten, komu svět natolik ublížil, až svůj hněv obrátil vůči sobě.
Tyhle případy většinou končí sebepoškozováním, sebeurážením.. a v nejhorším případě sebevraždou... Je až k pláči, jak se my sami dokážeme dohnat až k takové zoufalosti..
Určitě každý z nás zažil kritický moment, kdy ho štval celý svět, neměl ani špetku chutě jít dál, měl spíš ve svém životě černo. Občas nás může pomalu, ale jistě, ničit i obyčejná pitomost, se kterou se sžíváme, protože se jí podvědomě bojíme řešit. Radši "sklopíme ocas" a necháme se mučit. Možná to je vlastnost člověka, možná to je na povaze každého jedince, každopádně těhle lidí přibývá čím dál víc. Čím dál víc těch, co to vzdali a sáhli si na život. Někteří dosáhli toho, čeho chtěli a jiní měli to štěstí, že jim někdo podal pomocnou ruku.
Narovinu, nedělá mi zrovna nejlíp psát na tyhle témata, protože je to hodně citlivé a občas až nepříjemné, když si člověk uvědomí, že to nejsou jen prázdná slova v textu, ale je to něco, co se dělo, děje a zřejmě dít bude. Není to film, ale skutečnost..
Vím, že se to řekne takhle lehce, ale pokud víte o někom, na kterém je tohle zřetelné nebo se to naopak tak moc snaží skrývat, pokuste se mu alespoň naznačit, že není sám a že je přeci jen malý důvod, proč to nevzdávat. :)

TAG- Léto

16. července 2014 v 8:00 | K@W |  Tagy
Ahooj :)
Po hodně dlouhé době (má to cneu už vůbec psát? :D ) je tu TAG.
Tagy nepřibývají, protožote mi málokdy padne nějaký zajímavý do oka a jelikož to by opět trvalo delší dobu, vytvořila jsem si vlastní, který je mi "psaný na tělo", když to tak řeknu. :D
Skládá se z 10-ti otázek, které mě napadly při tématu léto a to jak kolem makeupu, tak i cvičení a ostatní věci. :)
Myslím, že čas od času neuškodí, když se vymyslí další TAG, protože je to zrovna druh článků, které přiblížují blogera se čtenářem mnohem víc, než strohé recenze. :)

1. Namalovaná nebo nenamalovaná?
Léto je období, kdy tohle moc neřeším. Klidně jdu nenamalovaná a dokonce se tak cítím i líp, než se neustále bát, že se mi rozmaže řasenka a pořád se vyhýbat každé kapce vody, ale zase nemůžu říct, že i v parných letních dnech si nedám aspoň řasenku. :)

2. Voděodolná řasenka nebo klasická?
Já voděodolné řasenky nepoužívám, protože mi jdou špatně odlíčit a oči mám potom zčervenalé a nepoužívám je ráda. Radši se budu vyhýbat vodě jako čert kříži, než dva dny vypadat, jako angorák. :D

3. Opalovací ochrana 20 nebo 50?
Tuhle otázku jsem sem dala záměrně, protože moje alergie na sluníčko by si s 20 moc nesedla, nicméně když není úplnej pařák.. sáhnu radši po té slabší.

4. Parfém nebo tělový sprej?
V létě jednoznačně tělový sprej a nebo deodorant.

5. Zářivé laky nebo tlumené barvy?
Neonky.. :3 Není nad to, když na opalených rukou vyniká zářivá barvička.

6. Cvičení nebo lenošení?
Snažím se u obojího, ale to lenošen jde přece jen líp. :D

7. Bikiny nebo plavky vcelku?
Já jsem měla s bikinama hodně dlouho problém a až nějak poslední dobou jsem jim přišla nachuť a teď bych se v plavkách v celku už asi moc necítila. :)

8. Chladná voda nebo teplá?
Nejsem moc typ na osvěžení.. do studené vody mi trvá i hodinu se dosoukat a málokdy tohle "utrpení" podstupuju. :D Ideál je 30 stupňů a víc. :)

9. Party nebo rodinná grilovačka
Grilovačka.. :D

10. Mojitto nebo milkshake?
Mojitto.. ale nealko! :D

Tak to bylo mých 10 otázek kolem léta. :)

Léto :3 aneb zábava v plném proudu

13. července 2014 v 8:00 | K@W

Léto už je v plném proudu a mě ho nejvíc signalizuje Summer jam. :D
Moje oblíbené roční období je sice podzim, protože slunce se barví do zlata, všude hrají teplé odstíny barev, které mám ráda, jako třeba červená nebo tmavě zelená. Zároveň přichází zima a při myšlence na horký čaj nebo čokoládu, když za oknem padá sníh.. :3 Krásné chvíle. :)
Ááále teď zpět k létu! Opalovačky a koupačky za neustálých teplých paprsků, koktejly všech možných barev a chutí, stálý smích a skvělá nálada už jen proto, že jsme. Léto je prakticky takový ventil, protože snad každého, negativistu i optimistu, dokáže rozesmát kouzlo léta, které kolem nás poletuje. Je to jedna velká čarodějka.. :)
A když to vezmu z toho "mužského oka", léto je taky období bikin a šortek, je to čas, kdy mezi sebou odkládáme tu bariéru stydlivosti a užíváme si života mnohem víc. :D
V létě se nejvíc těším na vodu.. sluníčko a koktejly. Není nad banánový nebo jahodový koktejl, nad osvěžující mojitto nebo ovocný pohár se zmrzlinou.
Léto je zkrátka něco, co nám všem rozlévá do žil energii a nenajdete na tomhle světě nikoho, kdo by se mnou nesouhlasil, když řeknu, že bez léta by naše životy byly chudší. :))

Na dně! -3.

11. července 2014 v 7:00 | K@W |  Na dně
Ahoj :)
Spotřebovávám dál a konečněě je tu třetí díl Na dně! :) Jak jsem psala v minulém spotřebovánu, myšlenka téhle rubriky nutí spotřebovávat :D a tak se to docela hromadí.. :) A tentokrát převládá Rimmel.. :D

  1. Odlakovač na nehty
  2. Svíčky Ikea, jahoda
  3. Dermacol BB wash
  4. Laky na nehty, Colorama zelená/žlutá, Miss Sporty 010
  5. Rimmel Stay matte
  6. Rimmel Match Perfection
  7. Rimmel Scandaleyes
  8. Eclaran
  9. Zineryt
  10. Babylove ubrousky

Téma týdne- Coming out

9. července 2014 v 8:00 | K@W |  Týdenní témata
Homosexualita kolem nás byla už odjakživa. Dalo by se tedy říct, že je to naprosto přirozená věc, která patří k životu a že to není věc, která by se samotné přírodě příčila. Jenže, skoro každý člověk, který je jiného vyznání, ať už sexuálního nebo náboženského.., se setká s názory lidí, kteří se proti téhle záležitosti staví a někteří dost radikálně.
Jak jsem zmínila výše, tohle téma si člověk nese už od svého počátku a přece jen v dnešní době je to mnohem běžnější záležitost, než například ve středověku, kdy lidé nedávali najevo raději nic, aby je společnost neodsoudila za něco, s čím se narodili. Nemyslím to určitě tak, že je to druh nějakého postižení, to vůbec ne, je to spíš odlišnost, takový výstřelek.
V dnešní době homosexuálové už tvoří i rodiny, vychovávají děti a nátlak ostatních už nepovažují za tak důležitý. Naučili se s tím žít. Měli bychom je spíš obdivovat, než jim podrážet nohy. Kolikrát se dítě má mnohem lépe v takovéhle rodině, než u heterosexuálních rodičů.
Já tohle neodsuzuju, protože každý má právo si vybrat, kudy se jeho život bude ubírat dál, stejně tak, jako nám nikdo nediktuje co máme v určitý okamžik udělat, co z nás má být až dospějeme a nikdo nás neomezuje v našich možnostech.. (samozřejmě jsem bohužel země, kde svoboda a práva lidí nic neznamenají).
Spousta jedinců, kteří ubližují lidem kolem, mají své vlastní problémy a komplexy, které v sobě dusí a nesou si je dál, jelikžo se v nich utápí a sami nevědí, kudy ven. Trápí se a jediné východisko je pro ně takovýhle styl kompenzace.. ubližování druhým. Tohle má člověk bohužel vepsané sám v sobě a je pouze na jeho volbě, jestli se tim nechá zlomit...

Kosmetika Cien

8. července 2014 v 19:02 | K@W |  Kosmetická rodinka
Ahoj :)
Tak tímhle článkem bych chtěla odstartovat novou "řadu" článků, které v rychlosti, ale s podstatnými věcmi, zhodnotí některé produkty, které jsem od té značky vyzkoušela. Tenhle druh recenzí jsem viděla spíš na youtubu, ale proč ho nepřenést i na blogérskou sféru? :)
Kosmetika Cien je mi blízká v docela hodně směrech, například její dostupnost, cena, ale i kvalita a poměr těhle tří hodnot najdete jen u málokteré značky.
Cien byla po docela dlouhou dobu pro nás jen Lidlovská tělová a pleťová kosmetika, ale nedávno do svého sortimentu zařadili dekorativku. S ní zkušenosti nemám, ale o řasence jsem četla, že se prodává už vyschlá a nebo se tak hodně rychle stane, ale rtěnky a laky na nehty jsou prý kvalitní. :)
Výrobků jsem zatím vyzkoušela jen pár, ale ráda bych Vám o nich krátce někdo řekla.

Cien gel na intimní hygienu
Myslím, že když tenhle gel nazvu za takovou nejslavnější věc z celého sortimentu, ani nebudu kecat, protože je to věc, kterou si oblíbilo poměrně dost blogerek/ youtuberek, například Kyrkys.
Já se přiznám, že ho k tomuhle využití nepoužívám. Jelikož moje pleť je docela dost problematická a citlivá a většina micelárek nebo pleťových vod mi nevyhovuje, tak jsem zkusila tenhle gel. Musím říct, že pleť poměrně vysuší, takže někdo, kdo má pleť suchou, tak pro něj to určitě nic moc nebude.
Obličej po něm podrážděný vůbec nemám a můžu s klidem říct, že mi to pomáhá v boji s akné. :)
Koupila jsem si teď už několikáté balení a rozhodně budu kupovat dál a co jsem tak četla recenze, tak i když ho nepoužívám pro intimní hygienu, věřím, že i v téhle oblasti bude fajn. Jeho cena se pohybuje kolem 40,- .

Cien pěna do koupele
Upřímně nejsem velký příznivce koupelových pěn, protože do vany jdu většinou pozdě večer a málokdy mám náladu na to, abych se v ní rozvalila na delší dobu. :D
Nicméně tyhlepěny se mi nějak dostaly pod kůži, protože krásně voněj a myslím, že nejsem jediná, koho většina výrobků na tělo naláká hlavně na tu vůni.. (známe určitě příklady Baley a Lushe :D )
Balením to není nic extra, prostě jednoduchá láhev (litrovka).
Tahle moje je s vůní jehličí a je to taková silnější, trošku chemická, vůně, ale mně to nijak nevadí.
Pokožku nevysušuje a ještě pár hodin po tom krásně voní a i když, jak jsem zmiňovala, pěny moc nemusím, po téhle se mi i lépe spí. :)

Cien lak na vlasy
Tady už skončím s chválou, protože tohle je lak, který mi nevyhovuje. Vlasy u sebe neudrží a když už, tak jen po nanesení velkého množství a to jsou vlasy pak slepené a umáčklé.
Má příjemnou jemnou vůni a poměrně zvlástní konzistenci, protože není takový lehký, ale spíš hutný a na vlasech vytvoří po nanesení pěnu, která se sice hned vsákne, ale myslím, že to je důvod slepených vlasů. Já ho mám doma teda ve 3-tím stupni, ale i tak nepracuje tak jak má a vlasy neudrží u sebe bez toho nechtěného slepence.

Cien tělové mléko
Tohle mléko už doma nemám, protože jsem ho dopoužívala už dřív, ale bylo fajn. Kůži zanechávlo hydratovanou, hebkou a hezky voněla.
Nechci o něm nějak víc mluvit, protože si nejsem jistá, jestli se ještě vyrábí, ale Cien má spoustu druhů tělových krémů, mlék, tak určitě nebude problém si vybrat jiné. Já mám teď docela zálusk na tolik chválené mléko v takové té skleněné lahvičce, takže o tom možná v budoucnu taky napíšu. :)

Cien antibakteriální tekuté mýdlo na ruce
A jsme u konce s produkty, které jsem vyzkoušela od Cien. Je to gel na mytí rukou s antibakteriální složkou. Zaskočila mě u něj vůně, protože je tam poměrně dost cítit dezinfekce. Má modrou barvu a u toho pozor.. Nedávno jsem si umazala tričko a jelikož jsem byla zvyklá na ten flíček hned dát aspon mýdlo, tak jsem na něj takhle napumpovala i tohle, ale.. překvapení :D modrou barvu už jsem z něj nedostala. Dezinfekce vymýt prostě nejde :D , takže pokud si ho hodláte koupit, u tohohle si dejte pozor. :D