Tém týdne- Hlasy v hlavě

17. června 2014 v 23:06 | K@W |  Týdenní témata
Tohle téma se mi zalíbilo zejména tím, že se týká nás všech a to bez výjímky. Všichni lidé, jakkéhokoliv charakteru, vyznání, ale i obyčejného myšlení, vnímají své vnitřní hlasy, ale samozřejmě každý jiným způsobem. Někdo na ten vnitřní pocit dá, někdo se mu vyhýbá, ale všechny nás k němu táhne a spojuje určitý vztah, skoro jako kdyby jsme naší hlavu, myšlenky i pocity, sdíleli s někým jiným. Občas nám může až přijít, že toho někoho vůbec neznáme, že se s ním neztotožňujeme a že nechápeme, proč nám do všeho tak "kecá". Může se jednat o vztahy, o školu, práci nebo jen o nákup kousku oblečení...
Co se týče vypořádávání se s tímhle faktorem, každý ho řešímě po svém. Když použiju jako příklad právě nákup nějakého toho vyhlídlého oblečení, může nám v hlavě vyskočit myšlenka: vážně to budeš nosit??? to není tvůj styl! a nebo opak: hmm pořád to stejné, nuda! A tady právě nastává ten zlom, jelikož někdo si řekne no co, zkusím to, ale jiný se nechá zastrašit vlastním nitrem a oblečení vrátí. To samé platí i u kosmetiky, třeba rtěnky, které se řeší v kosmetickém světě neustále. Je to věc, která letí pořád a nikdy z módy nevyjde. (Dokonce tuhle tradici začínají přebírat i muži.) Někdo si troufne na nude odstín a i v tom si přijde divně, zatímco někdo vyběhne na ulici v zářivé rudé a někdo klidně i ve výrazných barvách jako je zelená nebo modrá.
Snažím se příklady dávat u takových více povrchních věcí, protože chápu, že třeba u vztahů nebo u finanční situace, člověk více vnímá svoje vnitřní hlasy. Není už to tak snadné rozhodnutí, které může tak lehce vrátit.
Na vědomí musíme brát to, že uvnitř nemáme jen jediný hlas, který je vždycky ten správný. Jsou to proudy našich myšlenek ovlivněné každodením stresem nebo naopak dobrou náladou, momentální nesoustředěností, většinou zrovna přítomnou situací. Těch hlasů je prostě víc a je jen na našem rozumu, kterému dáme za pravdu. Vždycky budeme mít ten pocit, že každá strana má klady a zápory, tak to v životě prostě je. Každý máme tu dobrou a tu špatnou stranu a když se tyhle pečlivě oddělené strany spojí, vznikají právě neuspořádané a zmatené toky myšlenek, kterým někdy až nerozumíme.. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 18. června 2014 v 20:55 | Reagovat

Když mám nachystané tři stovky, za které si koupím nějakou knížku, tak v knihkupectví poslouchám ty vnitřní hlasy, protože se nedokážu rozhodnout, kterou knížku si koupím,.. přece jen to není levná záležitost, bohužel, ale jednou za čas :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama