Červen 2014

Porovnání make-upů Rimmel Match Perfection× Lasting finish

26. června 2014 v 8:00 | K@W |  Moje dekorativka
Ahoj :)
Na make-upy já se celkem recenze i trošku bojim dělat, protože to je věc, která je tak moc individuální, že to nejde tak napsat, protože každému vyhovuje něco jiného a to co já bych brala jako klad, může někoho silně odrazovat. A tak jsem se rozhodla nerecenzovat, ale porovnat takové dva "brášky".
Oba mám doma už poměrně dlouho a od jednoho už mám i druhé balení, takže snad bude můj názor objektivní. :)
Jak jste se mohli dočíst v nadpisu, jedná se od make-upy od Rimmelu Match Perfection a Lasting finish.
Pro porovnání vlastnosti vypíšu do jednotlivých "rubrik". :)

Balení
 • Společné: lahvička ze skla (odolná :D ), praktická pumpička
 • liší se akorát v barvě, MF je modrá a LF červený :)

Odstín
Od obou make-upů mám stejný odstín (103 True ivory)
 • Match perfection: barva je rozhodně světlejší a má podtón více do žluta
 • Lasting finish: barva je tmavší a podtón má do žlutooranžova, takže nic moc pro hodně světlé typy :) ale na léto je to určitě vhodnější alternativa pro ty, co se opálí jen s lehkým nádechem

Tekutost/ Hustota
 • MF: je poměrně řidký a tekutý a dobře se roztírá prsty
 • LF: je hutnější, takže se s ním hůř pracuje, ale pokud nemáte pleť nějak extrémně vysušenou, nebude to problém

Krytí
 • MF: díky jeho vlastnosti, že je tekutý, tak je jeho krytí nízké až střední
 • LF: je středně krycí, ale taky to není nic úplně hutného

Výdrž
 • MF: musím uznat, že na pleti mi vydrží tak pět hodin, ale pak už není tak intenzivní a jelikož moje pleť má spoustu vad, kterého potřebuju zakrýt, bez korektoru to nejde
 • LF: na pleti mi v pohodě vydrží skoro celý den bez toho ve stavu, s jakým jsem spokojená, takže v tomhle pro mě určitě vede :)

Ochranný faktor
 • SPF má jen Match perfection, což mě docela mrzí
Celkové shrnutí: pro mě určitě vede LF, protože potřebuju vyšší krytí a teď v létě mi ani nevadí že je odstín trochu tmavší

Oblíbenci za poslední dobu- Laky na nehty

24. června 2014 v 10:26 | K@W |  Moje dekorativka
Ahoj :)
Opět po dlouhé době přidávám článek a tentokrát na téma laků na nehty. Já jsem přišla na to, že poslední dobou nakupuju laky víc a víc a nashromáždila jsem jich teď nějak víc a dělat jednotlivé recenze by bylo zdlouhavé a zbytečné. A tak se pokusím to shrnout do jednoho článku. O spoustě z nich jsem se alespoň zmínila například v nákupech, takže zase taková velká novinka to nebude. Ale některé laky jsem zkoušela dýl, takže recenze bude přesnější, snad. :)
P.S: Převážně budou laky od Miss Sporty, protože i když to je značka z té levnější cennové kategorie, mně jejich laky vyhovují, jak konzistencí, barvou, cenou tak i výdrží. :)

Miss Sporty- French manicure
Tenhle lak jsem viděla poprvé u Kyrkys (Svět podle Kyrkys) a zaujal mě hlavně tím, že vypadá dobře i na kratších nehtech. Moje nehty, jak už jsem několikrát zmiňovala, nejsou zrovna kvalitní a dlouho dobu jsem si je i kousala, to se snažím poslední dobou hodně omezovat. Tahle barvička vypadá na nehtech hodně přirozeně, skoro jako gel, ale jestli máte na nehtech různé nedokonalosti, jako třeba bílé flíčky, které souvisí s nedostatkem vitamínů v těle, nevypadá to moc hezky a to bych rozhodně doporučila barevné laky, které mnohem víc kryjí. Tohle je opravdu jen takový lehoučký růžový nádech, občas jsem ho použila i jako vrchní vrstvu a lak se méně odlupoval, takže alespoň vážně vidíte, že vytvoří jemnou vrstvu, žádné krytí.
Lak i na mých nekvalitních nehtech vydrží týden, což mi přijde super a i díky té skoro "neviditelnosti" není vlbec vidět, když se odlupuje u konečků. :)
Jeho cena se pohybuje kolem padesáti korun, takže určitě super cena. :)

Miss Sporty Crush on you (062)
O tomhle laku jsem se zmiňovala v nákupech za únor a myslím, že sjem o něm vypsala to důležité, takže více se o něm dočtete tady.
I po delším testování jsem na něj názor nezměnila, jen mě maličko začíná štvát jeho tekutost. Vážně.. Je to hdoně nepraktické, protože ty třpytky se dostanou všude a jde to hůř odlakovávat.. Jediná rada na tohle snad je, aby jste lak nedávali úplně ke krajům, spíš nějak doprostřed a věřte mi, že se ke stranám rozlije sám, ale určitě to zanechá menší škodu, než když rovnou tím větším štětečkem zajedete až ke kůži.

Miss Sporty (466)
Zrovna pro tenhle jsem šla úmyslně, protože jsem chtěla na takový ten přelom jaro/léto něco barevnějšího. A oranžová je super kompromis, protože je veselá, ale zároveň ne tak extra zářivá. Teď na léto je to rozhodně super záležitost.
Balení je klasika od téhle značky a vlastnosti laku jsou také totožné se všemi krémovými laky od Miss Sporty, takže pro mě je to většinou sázka na jistotu. Jen mám trochu pocit, že hodně rychle vysychá.

Essence Love Letters (04 dear peach)
Tohle byla limitka, takže se mi o ní nechce nějak extra něco psát, protože sehnat ho můžete už jen s velkým štěstím v některých vyprodejových košíčcích.
Každopádně mě na první dojem zaujala barvička. Je to přirozená tělová krásná barva, která vypadá skvěle jak u světlé kůže tak i na opálené. Teď na léto to pro mě bude určitě top lak.
Co se týká balení, za to má taky určitě bod navíc, protože je to jednoduché a elegantní a nevypadá to jako každý druhý lak.
Dalším plusem je i název, je roztomilý a celkově se pdole mě hodí k názvu celé kolekce, ale to už je nepodstatné.
Ale jestli tenhle lak někde uvidíte, rozhdoně ho zkuste. :) I ikdyž i u něj poměrně dost bojuju s tekutostí..

Gosh (543 pink rose)
O tomhle laku jsem dělala celý článek, protože patří rozhodně mezi moje největší oblíbence. Recenze zde.

Rimmel Sweetie crush (012 blueberry whizz)
Můžu snad s klidem říct, že tohle je můj první modrý a ještě k tomu pískový lak. Když se strhla velká vlna kolem laků od Gabriely Salvete, nějak jsem tomu odolala, ale spíš jsem pokukovala po lacích od jiných značek. Nakonec to dopadlo tak, že si ho koupila mamka, ale přiznám se, trošku jsem si ho i přivlastnila. :D
Je vážně super, krásně se nanáší a na nehtech vypadá moc hezky. Nemá tak hrubý povrch, jako třeba ten, který jsem zmiňovala výše od Miss Sporty. Jsou v něm jemné částečky, takže se to nezachytává za oblečení.
Barva vypadá přesně tak, jako v lahvičce a stačí 1-2 vrstvy a má plné krytí, což je určitě super. :)
Tak jestli máte rádi takovou modrou, tak určitě jděte do něj! :)Tém týdne- Hlasy v hlavě

17. června 2014 v 23:06 | K@W |  Týdenní témata
Tohle téma se mi zalíbilo zejména tím, že se týká nás všech a to bez výjímky. Všichni lidé, jakkéhokoliv charakteru, vyznání, ale i obyčejného myšlení, vnímají své vnitřní hlasy, ale samozřejmě každý jiným způsobem. Někdo na ten vnitřní pocit dá, někdo se mu vyhýbá, ale všechny nás k němu táhne a spojuje určitý vztah, skoro jako kdyby jsme naší hlavu, myšlenky i pocity, sdíleli s někým jiným. Občas nám může až přijít, že toho někoho vůbec neznáme, že se s ním neztotožňujeme a že nechápeme, proč nám do všeho tak "kecá". Může se jednat o vztahy, o školu, práci nebo jen o nákup kousku oblečení...
Co se týče vypořádávání se s tímhle faktorem, každý ho řešímě po svém. Když použiju jako příklad právě nákup nějakého toho vyhlídlého oblečení, může nám v hlavě vyskočit myšlenka: vážně to budeš nosit??? to není tvůj styl! a nebo opak: hmm pořád to stejné, nuda! A tady právě nastává ten zlom, jelikož někdo si řekne no co, zkusím to, ale jiný se nechá zastrašit vlastním nitrem a oblečení vrátí. To samé platí i u kosmetiky, třeba rtěnky, které se řeší v kosmetickém světě neustále. Je to věc, která letí pořád a nikdy z módy nevyjde. (Dokonce tuhle tradici začínají přebírat i muži.) Někdo si troufne na nude odstín a i v tom si přijde divně, zatímco někdo vyběhne na ulici v zářivé rudé a někdo klidně i ve výrazných barvách jako je zelená nebo modrá.
Snažím se příklady dávat u takových více povrchních věcí, protože chápu, že třeba u vztahů nebo u finanční situace, člověk více vnímá svoje vnitřní hlasy. Není už to tak snadné rozhodnutí, které může tak lehce vrátit.
Na vědomí musíme brát to, že uvnitř nemáme jen jediný hlas, který je vždycky ten správný. Jsou to proudy našich myšlenek ovlivněné každodením stresem nebo naopak dobrou náladou, momentální nesoustředěností, většinou zrovna přítomnou situací. Těch hlasů je prostě víc a je jen na našem rozumu, kterému dáme za pravdu. Vždycky budeme mít ten pocit, že každá strana má klady a zápory, tak to v životě prostě je. Každý máme tu dobrou a tu špatnou stranu a když se tyhle pečlivě oddělené strany spojí, vznikají právě neuspořádané a zmatené toky myšlenek, kterým někdy až nerozumíme.. :)

Recenze na rtěnku Kate Moss

2. června 2014 v 8:00 | K@W |  Moje dekorativka
Ahoj :))
Tak tenhle článek bude patřit recenzi na produkt, o kterém jsem tady snad ještě nikdy nepsala. Jestli jste četli článek o nákupech (teď přesně nevím, jaký to byl měsíc :D ), tak víte, že jsem se KONEČNĚ dokopala k tomu zkusit rtěnky.
V nákupovém článku jsem se už zmiňovala o tom mém vztahu k nim a taky o takové trochu "odvaze", když jsem si koupila tuhle 102. Já jsem si původně šla pro 101.. ale znáte to. Přijdete do drogérky kde je to všechno krásně nadsvícené podsvícené a tak dál a tam ty odstíny vypadají úplně, ale úplně jinak. Pak vyjdete ven a... šok.
Takhle nějak to bylo, jenže v tu chvíli jsem si řekla, že za chvíli je léto a není nic hezčího než si to léto trochu přiblížit aspoň tím, co mám na rtech a tak jsem si jí nechala a nešla jí vyměnit. Když se na to teď podívám s dostupem času, jsem vlastně dost ráda, že jsem tenhle krok udělala.
A teď už k samotné recenzi. U téhle řady Kate Moss se mi strašně líbí balení. Matná červená, černý nadpis a lesklý proužek uprostřed se značkou. Taková krásná klasika co hází až luxusní dojem. Navíc ten plast je bytelný (párkrát mi už spadla a nic jí není, ani škrábnutí). Uvnitř je pevně usazená, neviklá se a je pevná, takže není opatlaná po celém balení.
Rtěnka krásně voní, skoro až žvýkačkově, což je taky příjemná vlastnost.
Na rtech není až tak krémová, protože je matná a přece jen takové rtěnky se hůř nanášejí, ale i tak je na rtech moc príjemná, nepřijde mi, že by nějak vysušovala a troufnu si říct, že i naopak. Výdrž je dobrá, ale jestli u toho jíte a pijete, extra dlouho dobu očekávat nemůžete a přes den jí budete muset sem tak poupravit.
Takže, celkové zhodnocení.. na to, že jsem ke rtěnkám měla takový jistý osobní odpor, tak díky téhle jsem je začala mít ráda a rozhodně si půjdu koupit další Kate. :)