Poslední rozloučení se svíčkami.. aneb jak ze skleničky odstranit zbytky svíčky??

27. dubna 2014 v 15:36 | K@W |  Moje rady a tipy
Ahoj :)
Tak tohle bude trošku netradiční článek. Jak už jsem zmiňovala, mojí velkou oblibu začaly být svíčky. Přiznám se, že bez zapálení svíčky už si ten večer neumím moc představit.. Teda umím, ale bude to večer bez takového toho kouzla. :) Přece jen přichází léto, večery už jsou teplejší a všechno je takové milejší a ikdyž pro někoho svíčky spíš signalizují podzim a zimu, mě spíš připomínají provoněné noci o prázdninách. :)

Měla jsem dlouho problém najít svíčky, které by opravdu voněly. Tohle plus rozhodně patří FF, protože ta jejich vanilková je naprosto úžasná a provonila mi celý pokoj, ale teď jsem se nějak nechala strhnout tou vlnou lidí, co říkají, jak dokonalé svíčky dělá Ikea a, ikdyž to většinou nedělám ráda, musím se přidat. Od té jejich jahodové mám doma zásoby na pár měsíců dopředu. :D Propadla jsem jí úplně.. To je jako kdyby jste kolem sebe měli čerstvé lesní jahody. Takže až budete mít cestu do Ikey, aspon si je očichejte nebo rovnou kupte! :D (Není to reklama pro Ikeu, ale až si čichnete, tak pochopíte co tím myslím :) )
A právě teď, kdy jsem začala postupně dopalovat tyhle Ikeácké, které jsou ve skle (mimochodem.. dokonale vonící svíčky ve skle zde stojí 25,- Kč, takže když to porovnáte se svíčkami, které stojí přes stovku a nevoní skoro vůbec, i tady se ta investice i z ekonomického hlediska vyplatí), napadlo mě že se mi ty skleněné mističky budou taky určitě hodit, ale jak z nich dostat zbytek té svíčky, která úplně nevyhořela??
Je to úúplně jednoduché. :) Stačí, když si ve varné konvici ohřejete vodu a nalijete jí do skleničky. Vosk se rozpustí a uvolní vy můžete skleničku jen vypláchnout a je čistá a připravená na další použití. Nemusíte se bát, že praskne, protože většinou ty svíčky bývají z odolného skla, přece jen vosk je horký a málokterý výrobce by risknul udělal takhle nebezpečné svíčky. :)
Pak už je jen na Vás, jak skleničku využijete. Můžete si koupit náhradní náplně a tenhle proces opakovat pořád dokola, dokud Vás kouzlo svíček neopustí. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama