Gelové nehty- proč ano a proč ne??

19. února 2014 v 12:00 | K@W |  Moje rady a tipy
Ahoj. :)
Tak tohle bude možná článek na maličko kontroverznější téma a to na gelové nehty. Předem říkám, že je to psané z mého pohledu, takže se to třeba nemusí shodovat s tím vaším.
V tomhle článku bych chtěla tak nějak shrnout klady a zápory gelových nehtů a samozřejmě přijde řeč i na místa, kde je možné si je nechat udělat.
K tomuhle typu nehtů jsem se dostala kvůli tomu, že si od mala koušu nehty. Možná máte stejný problém jako já, že když se nudíte nebo jste nervózní, skoro automaticky tohle začnete dělat. Co si budeme povídat, zrovna nejlíp to nevypadá, tak jsem se rozhodla zkusit tuhle variantu.
Poprvé jsem byla u profesionální manikérky, která mi nehty nejprve upravila a ošetřila. Potom jsem se rozhodovala, jestli si ty nehty udělat vážně nechám nebo ne a nakonec jsem se rozhodla zkusit ty přírodní.. Moc dlouho mi to přesvědčení nevydrželo a tak jsem nakonec navštívila vietnamské nehtové studio. Přece jen jsem si říkala, že úplně nepotřebuju nehty za tisíce, ale jen tak na zkoušku za pár stovek.
Musím hned říct, že mě vyděsil ten způsob, protože nejdřív vám nehty úplně zbrousí, což není moc příjemné a občas to i bolelo. Potom nehty zastřihnout úplně až ke koncům, takže ikdyž máte krásné dlouhé nehty, příjdete o ně. Tohle mi přijde vážně trochu drastické, protože celý ten proces se skládá z neustálýho broušení a pilování a není to nic příjemnýho, ale samozřejmě tohle se vás týká jen pokud chcete i umělé nehty, jestli máte svoje dlouhé, tak lze gel aplikovat i na ně, ale zajímavost je, že ať už si gel necháte dát na umělé nebo na přírodní, na některých místech se cena nemění, což je trochu i nefér vůči těm, kteří za tu cenu dostanou méně, než ti, kteří si nechají dát i umělé. V těhle vietnamských studiích se cena pohybuje kolem tří až čtyř stovek a u klasické manikérky asi kolem šesti až osmi, záleží samozřejmě na té kvalitě toho výsledku.
Když už jsem teda nehty měla, tak mi trvalo poměrně dlouho, než jsem si na to zvykla, protože přece jen je to zvláštní, když na těch svých nehtíkách máte něco "navíc". Je to trochu i nepříjemnej pocit a taky jde i o to si zvyknout na pohled na ty "jiné" ruce. :)
A teď ty klady.. Budu teď asi trošku skeptická, ale klad vidím akorát v té estetické stránce a pokud si myslíte, že vám pod umělými nehty dorostou jiné, tak opak je pravdou. Ty nehty skztečně dorostou, ale v tak šílený kvalitě, že se vám brzy polámají, protože jsou tak slabé a tak měkké, že se vám zlomí při jakkékoliv činnosti. Takže to není nic moc..
U těch záporů to je už rozsáhlejší věc. Jak jsem zmiňovala, nehty pod nimi dorůstají špatně a jsou nekvalitní a zeslabené. Problém nastává i v tom procesu, protože pokus si je vážně nenecháte udělat od někoho, kdo to dělá pečlivě a v klidu, tak ty nehty nebudou vypadat ani nijak zvlášť krásně, protože v těch "studiích" se to dělá co nejrychleji, aby stihli za tu dobu co nejvíce zákaznic, navíc pokud jste tam někdy byli, tak určitě víte, co je tam cítit. Už takovým hlavní varovným signálem je, že ti "manikéři" mají roušky přes pusu, aby se nenadýchali té chemie, jenže vy si musíte uvědomit, že to, před čím se oni chrání, vy dostáváte plnou dávkou do těla. V tomhle případě je ještě horší to, že čím víc vás nehty zbrušujou, tím víc jsou slabší a tahle chemie vám naprosto snadno pronikne do krve. Tohle je taky důvod, proč já už bych si nehty tímhle způsobem udělt nenechala. Ale pokud se třeba chcete jen odvyknout od toho kousání nebo to jen zkusit e nechcete dávat za nehty u profesionálů spoustu peněz, tak tohle zkusit můžete, ale podle mě to není nic dobrýho na dlouhou dobu.
Pak zpátky k tomu gelu. Jak nehty odrůstají, tak je to od krajů dost vidět a musí se gel doplňovat. Navíc se docela dost i oprýskává, takže na to doplnění je dobrý chodit tak kolem měsíce. Ten průběh je podobný jako u samotné tvorby. Opět vám gel i nehty zbrousí, aby bylo vše v rovině a tím se nehty tak zoufale ničí víc a víc.. To doplnění stojí stejně nebo podobně jako na začátku.
Takže narovinu, pokud to tak nutně nepotřebujete, nenechejte si do těla dávat tuhle dobře skrytou chemii, protože zdraví máte jen jedno a tahle paráda za to nestojí..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama