Únor 2014

Gelové nehty- proč ano a proč ne??

19. února 2014 v 12:00 | K@W |  Moje rady a tipy
Ahoj. :)
Tak tohle bude možná článek na maličko kontroverznější téma a to na gelové nehty. Předem říkám, že je to psané z mého pohledu, takže se to třeba nemusí shodovat s tím vaším.
V tomhle článku bych chtěla tak nějak shrnout klady a zápory gelových nehtů a samozřejmě přijde řeč i na místa, kde je možné si je nechat udělat.
K tomuhle typu nehtů jsem se dostala kvůli tomu, že si od mala koušu nehty. Možná máte stejný problém jako já, že když se nudíte nebo jste nervózní, skoro automaticky tohle začnete dělat. Co si budeme povídat, zrovna nejlíp to nevypadá, tak jsem se rozhodla zkusit tuhle variantu.
Poprvé jsem byla u profesionální manikérky, která mi nehty nejprve upravila a ošetřila. Potom jsem se rozhodovala, jestli si ty nehty udělat vážně nechám nebo ne a nakonec jsem se rozhodla zkusit ty přírodní.. Moc dlouho mi to přesvědčení nevydrželo a tak jsem nakonec navštívila vietnamské nehtové studio. Přece jen jsem si říkala, že úplně nepotřebuju nehty za tisíce, ale jen tak na zkoušku za pár stovek.
Musím hned říct, že mě vyděsil ten způsob, protože nejdřív vám nehty úplně zbrousí, což není moc příjemné a občas to i bolelo. Potom nehty zastřihnout úplně až ke koncům, takže ikdyž máte krásné dlouhé nehty, příjdete o ně. Tohle mi přijde vážně trochu drastické, protože celý ten proces se skládá z neustálýho broušení a pilování a není to nic příjemnýho, ale samozřejmě tohle se vás týká jen pokud chcete i umělé nehty, jestli máte svoje dlouhé, tak lze gel aplikovat i na ně, ale zajímavost je, že ať už si gel necháte dát na umělé nebo na přírodní, na některých místech se cena nemění, což je trochu i nefér vůči těm, kteří za tu cenu dostanou méně, než ti, kteří si nechají dát i umělé. V těhle vietnamských studiích se cena pohybuje kolem tří až čtyř stovek a u klasické manikérky asi kolem šesti až osmi, záleží samozřejmě na té kvalitě toho výsledku.
Když už jsem teda nehty měla, tak mi trvalo poměrně dlouho, než jsem si na to zvykla, protože přece jen je to zvláštní, když na těch svých nehtíkách máte něco "navíc". Je to trochu i nepříjemnej pocit a taky jde i o to si zvyknout na pohled na ty "jiné" ruce. :)
A teď ty klady.. Budu teď asi trošku skeptická, ale klad vidím akorát v té estetické stránce a pokud si myslíte, že vám pod umělými nehty dorostou jiné, tak opak je pravdou. Ty nehty skztečně dorostou, ale v tak šílený kvalitě, že se vám brzy polámají, protože jsou tak slabé a tak měkké, že se vám zlomí při jakkékoliv činnosti. Takže to není nic moc..
U těch záporů to je už rozsáhlejší věc. Jak jsem zmiňovala, nehty pod nimi dorůstají špatně a jsou nekvalitní a zeslabené. Problém nastává i v tom procesu, protože pokus si je vážně nenecháte udělat od někoho, kdo to dělá pečlivě a v klidu, tak ty nehty nebudou vypadat ani nijak zvlášť krásně, protože v těch "studiích" se to dělá co nejrychleji, aby stihli za tu dobu co nejvíce zákaznic, navíc pokud jste tam někdy byli, tak určitě víte, co je tam cítit. Už takovým hlavní varovným signálem je, že ti "manikéři" mají roušky přes pusu, aby se nenadýchali té chemie, jenže vy si musíte uvědomit, že to, před čím se oni chrání, vy dostáváte plnou dávkou do těla. V tomhle případě je ještě horší to, že čím víc vás nehty zbrušujou, tím víc jsou slabší a tahle chemie vám naprosto snadno pronikne do krve. Tohle je taky důvod, proč já už bych si nehty tímhle způsobem udělt nenechala. Ale pokud se třeba chcete jen odvyknout od toho kousání nebo to jen zkusit e nechcete dávat za nehty u profesionálů spoustu peněz, tak tohle zkusit můžete, ale podle mě to není nic dobrýho na dlouhou dobu.
Pak zpátky k tomu gelu. Jak nehty odrůstají, tak je to od krajů dost vidět a musí se gel doplňovat. Navíc se docela dost i oprýskává, takže na to doplnění je dobrý chodit tak kolem měsíce. Ten průběh je podobný jako u samotné tvorby. Opět vám gel i nehty zbrousí, aby bylo vše v rovině a tím se nehty tak zoufale ničí víc a víc.. To doplnění stojí stejně nebo podobně jako na začátku.
Takže narovinu, pokud to tak nutně nepotřebujete, nenechejte si do těla dávat tuhle dobře skrytou chemii, protože zdraví máte jen jedno a tahle paráda za to nestojí..

TAG- Moje vlasy

18. února 2014 v 12:00 | K@W |  Tagy

TAG- Moje vlasy

1. Jaké vlasy máš od přírody, rovné nebo vlnité?
Mám spíš vlnité.

2. Barvíš si vlasy?
Ano, barvím, asi od 12-ti let, protože moje barva je taková ta typický myší blond, takže nic moc. :D A barvím na odstíny hnědé. :)

3. Chodíš se kadeřnici? Jestli ano, tak jak často?
Ke kadeřnici nechodím, protože od těch dob, co jsem chtěla zastřihnout konečky a vracela jsem se domů se skoro mikádem, si vlasy zastřihuju a barvím sama, ale když už na tu kadeřnici dojde, tak mám kamarádku kadeřnici, takže svoje vlasy svěřuju už jen jí, ale to není nijak pravidelně. :)

4. Nosíš každý den stejný účes nebo si s vlasy více hraješ?
.. V tomhle jsem strašná. Já na účesy nijak nejsem, takže buď mám vlasy rozpuštěné nebo v culíku.

5. Žehlíš si vlasy? A jak dlouho ti vlasy rovné vydrží?
Rozhodně bych bez žehličky už nevydržela, takže ano žehlím a našla jsem si na vlasy takovou techniku, že jsem schopná mít hotovo za 10-15 minut, ikdyž mám vlasy poměrně husté. :)

6. Jakou barvou by sis chtěla obarvit vlasy a jakou by sis naopak na hlavu nikdy nedala?
V tohle jsem dost "upjatá" bych tak řekla :D , protože na mojí hlavě se vyskytují jen odstíny hnědé, občas světlejší a někdy zase tmavé, podle chuti, ale rozhodně bych si na vlasy nedala blond nebo nějakou hodně výraznou barvu.

7. Jak jsi měla nejkratší a naopak nejdelší vlasy?
Tak nejdelší mám asi teď a to záleží jestli je mám sežehlené nebo ne, protože když je mám vyžehlené mám je tak pod prsa. A nejkratší.. to jsem měla myslím mikádo asi tak kolem pěti a pak ty "zastřižené konečky" :D.

8. Jaký hairstyle si nosila jako dítě?
Mým nejoblíbenější účesem byla palmička.. :3 :D

9. Jaké by jsi chtěla mít vlasy?
No, já mám ráda ty, které mám teď a určitě bych neměnila. :)

10. Jaký sestřih se ti vůbec nelíbí?
To je těžký říct, protože každýmu sluší něco úplně jinýho.. Ale asi se mi nelíbí střihy úplně na krátko (nakluka), ale zase to nechci odsuzovat, proto ženy nebo holky, které bohužel trpí nějakou nemocí za to prostě nemůžou... Takže to je strašně těžký to takhle říct.

11. Je nějaký hairstyle, který chceš, ale nemůžeš ho mít?
Asi takové ty krásné vlny.. Moje vlasy je odmítají. :D

Téma týdne- Co (ne)dává smysl

17. února 2014 v 15:59 | K@W |  Týdenní témata

Něco smysl dává a něco zase ne..

Pro někoho je život jeden velký nesmysl a někdo mu rozumí zase až moc. Každý v sobě máme ty dva světy, ty dva hlasy a pro každý z ních má smysl něco jiného. Jeden z nich se rád baví a užívá života a pro druhého je na prvním místě poklidný život a žádné hloupé pubertální výstřelky..
Uznejte sami, že občas máte ten nerozhodný pocit, protože "něco" ve vás říká ANO! a něco se zase ozývá NE!. Dost často je strašně těžký si zvolit, co je vlastně lepší. Obě varianty nás lákají, obě varianty mají něco do sebe, ale zvolit můžeme jen jednu cestu, takže nastává dilema jakou vlastně?!
Tohle v sobě řešíme denně a čím dál tím víc je těžší a těžší se rozhodovat. Bojíme se, že budeme svojí volby litovat, ale nikdy tu nebude stát někdo, kdo by nám přesně a správně poradil.. Vždycky tu bude ta otázka jestli ano nebo ne.. Vždycky tu bdue ta nejistota a pocity toho, že tahle událost prostě nedává smysl.. :)
Nějak nevím co už dodat, protože tohle téma si musíme v hlavě srovnat každý sám podle sebe, jelikož všichni máme jiné názory a jiný systém myšlenek a ne vždycky se každému něčí názor zavděčí. :)

Robin Schulz- Willst Du

15. února 2014 v 16:17 | K@W

Moje péče o pleť (Únor 2014)

15. února 2014 v 16:04 | K@W |  Skin care
Ahoj :)
Nedávno jsem přidávala článek o tom, co používám na vlasy. Napadlo mě udělat to samé i o pleti, protože mám smíšenou až mastnou problematickou pleť, se kterou není vždy lehké pracovat a tak bych se s vámi ráda podělila o pár svatých grálů, které mi tuhle genetickou informaci alespoň trošku oslazují. :)
Takže, asi bych měla začít tím, jak pečuji o svou pleť ráno.
Po ránu je snad každá z nás nevyspalá, možná trošku i oteklá a otevírat těžká víčka se nám nechce.. Já jsem na tohle zavedla "léčbu šokem". :D Každé ráno si obličej opláchnu studenou vodou. Je to sice šílenej šok, ale probudí vás to a váš obličej bude vypadat mnohem líp, takže se to snažím vydržet, ikdyž přiznávám.. žádnej med to není! :)
Takže po tom, co si obličej opláchnu vodou, tak ještě na vlhkou pleť nanesu BB-wash od Dermacolu (recenze zde) a důkladně promasíruju po celém obličeji. Tenhle krém na čištění je vážně moc příjemný a při nanášení vytvoří takový kluzký povrch, který pleť absolutně nedráždí, takže pokud máte citlivější pleť, tak tohle rozhodoně doporučuju :). Potom normálně opláchnu vlažnou vodu (už žádná ledovka! :D ). Na vysušený ubličej potom nanesu krém od Dermacolu (recenze zde ).
No.. moje ranní rutina vážně není žádná věda, protože se mi nechce hned po ránu pleť zatěžovat, takže je to jen to nutné minimum. :) Musím se přiznat, že občas nepoužívám ani ten krém, protože někdy není čas čekat, až se vstřebá.
Večerní péče je možná o kapku rozdílnější. Makeup odličuju klasickou micelárkou, opět od Dermacolu (zde) pomocí tampónků. Já si nekupuju pořád ty samé, ale snažím se je obměňovat, abych jich prozkoušela víc.
Asi teď zaskočím hodně lidí, ale po micelárkách já zase aplikuju BB-wash, jako ráno a nenechávám micelárku moc dlouho působit, protože mi pořád přije, že ten obličej není na 100% vyčištěný, ikdyž samozřejmě smyju i micelárku a pleť mi to nemá šanci vyživit, ale já nemám mco ráda tkový ten zvláštní pocit, když máte něco na tý kůži a čekáte až se to vsákne. Vůbec nechci tvrdit že by tahle Dermakolka byla mastná nebo tak, to vůůbec!, to je jen takový muj osobní problém bych řekla. :D
Po "dvojím" vyčištění jsou na řadě zase krémy. Tentokrát používám už něco hutnějšího a to dva produkty. Na okolí kolem očí nedám dopustit na klasickou tmavě modrou Niveu, o které tu už taky mluvím pořád a na celý obličej mám nejradši Indulonu, protože ikdyž mám smíšenou až mastnou pleť, tak mi Indulona vyhovuje snad nejvíc. :)
Tak to by byla taková ta každodenní péče co se týče krémů a čištění, ale teď se přesuneme k péči o pleť, která možná není pro někoho vůbec běžná, ale jak už jsem zmiňovala, tak mám mastnější pleť a s tím souvisí i akné. Kvůli tomuhle problému já používám Zineryt a Eclaran (článek o mém boji s akné zde). Nechtěla jsem to řadit do každodenní rutiny, protože to nepoužívám denně, spíš jen když se vyskytne nějaký ten pupínek. :)
A pak jsou na řadě masky a peelingy. Peeling se snažím používat pravidelně jednou za týden, je od Baley a vytkla bych mu trošku tu hrubost, takže pokud máte citlivou pleť nebo hodně trpíte na akné, tak tohle asi nebude pro vás to nejvhodnější. Potom používám ještě jeden ad Avonu, ale to už ne moc často, protože je ještě hrubší než Balea a přijde mi, že mi to tu pleť zbytečně dráždí.
Masky já bohužel moc nepoužívám a když už, tak jedině ty, co si doma sama vyrobím a jelikož na to moc času nemám, tak se maskový rituál moc často nekoná. :) Ale jak už jsem říkala dřív, tak jsem neměla moc dobré zkušenosti s medovou maskou, ale ta okurková je rozhodně fajn. :)
Tak já doufám, že Vám článek pomůže a že jsem vás třeba inspirovala k nákupu nových produktů. :)

Téme týdne- Stáří

12. února 2014 v 11:48 | K@W |  Týdenní témata
Ahoj :)
Tak hned na začátek bych chtěla omluvit (opět), že teď moc článků napřibývá a hlavně zanedbávám týdenní témata, což je mi líto, protože zrovna tuhle rubriku bych chtěla psát pravidelně, ale čas mi to prostě moc nedovoluje. Doufám, že to teď bude lepší. :)
Tohle téma mě poměrně zaujalo, protože.. co si budeme povídat, stárneme všichni. Už od chvíle, co se narodíme, tak rosteme a dosahujeme vyššího a vyššího věku. Spousta lidí v dnešní době využívá možnosti jak stárnutí zabránit. Já nechci řikát, že jsem proti tomu, ale.. občas se ty omlazující procedury nepovedou a člověk pad vypadá jako z plastu a to není moc příjemný pohled...
Jak už jsem říkala, stárneme všichni a je podle mě naprosto zbytečné se proti tomu nějak bránit, protože je to přirozená věc, za kterou nikdo nemůžeme. Pro někoho je tenhle životní proces skoro až nostalgie.. první šedý vlas, první vrásky.., změny nálad, je toho prostě tolik! :)
Docela mě mrzí, že když se mluví o stárnutí, všude se probírá jen to, jak člověka omladit, jak ho změnit, ale co když se ten člověk cítí ke svému věku a vyhuvuje mu, že už se dostal z toho "stresujícího" věku a chce se užívat podzim ten přechod do jiné etapy.. Ikdyž, každá z nás chce vypadat krásně a svěže v každém věku, takže se uchylujeme k zázrakům kosmetiky a medicíny. :)
Na závěr bych chtěla jen říct.. že každá ženaý člověk, v každém věku, je krásný a vzácný a že nezáleží na tom, kolik svíček máte na dortu, ale záleží na tom, na kolik se opravdu cítíte. :)

Recenze na balzám na rty Labello višeň

11. února 2014 v 11:58 | K@W |  Skin care
Ahoj :)
Po strááášně dlouhý době je tu opět článek a to recenze na známý balzám na rty Labello. Já mám obecně docela problém se suchými rty, takže jsem dlouho uvažovala jaký balzám si koupím, protože jsem nechtěla zaběhnout do drogérky a čapnout první balzám, který uvidiím.
Na blozích se hodně mluví o "zázračném" Carmexu a asi ani já neodolám a objednám si ho. :)
Já obecně moc nemusím rtěnky, protože si na ně přijdu přece jen trošku mladá, ale něco nenápadného na rty se taky hodí.. :) Bohužel lesky na rty u mě moc nebodují, takže takový kompromis bylo právě třešňové Labello. :)
Ze začátku nebudu lhát, že mě úroveň té barvy nezaskočila, protože jsem čekala něco jemnějšího, :D ale postupem času mi barva čím dál tím víc vyhovuje a možná se odhodlám i ke rtěnkám. :)
Jak už jsem zmiňovala, tak mám hodně suché rty, které mi často praskají, takže hydratace je u mě na prvním místě. V tomhle jsem u Labella trošku na rozpacích.. Ze začátku mi absolutně nevyhovovalo a měla jsem pocit, že to snad tu pusu ještě víc vysušuje! Ale pak jsem přišla na to, že pokud nanesete větší vrstvu, tak ty rty opravdu hezky vyhladí a zhydratuje a já už jsem se ho naučila používat poměrně často, což je u mě velký problém u všech produktů. :D
Jelikož je to "jen" balzám, tak nemá moc cenu tu vypisovat romány, ale ale je to určitě fajn zbarvený balzám v hezkém obalu a navíc.. ubývá strašně pomalu! :) Takže doporučit určitě můžu. :)

Nákupy za Leden 2014

11. února 2014 v 11:42 | K@W |  Nákupy
Ahooj :)
Asi jste si všimli, že jsem nešla po vzoru ostatních blogerek a neudělala článke o tom, co jsem dostala k Vánocům..
Já tyhle články strašně ráda čtu a ráda se i dívám na videa, ale sama to dělat nechci, protože mi přijde, že to poměrně ubírá soukromí a toho se chci vyvarovat.. Takže ani lednové nákupy nebudou obsahovat nic z Vánoc. :)
Tenhle měsíc jsem si koupila i pár kousků z oblečení, ale přece jen převládá ta kosmetika.
Na kosmetiku, kterou jsem tady ještě nezmiňovala, hodlám dělat recenzi, takže tu nebudu o všem podrobně vypisovat. :)

  • Deodorant (Adidas)
  • Barva na vlasy (Loreal- Sublime Mousse, 530 Zlatý kaštan)
  • Linky ve fixu (Essence, 001 Black)
  • Tužka na oči (Miss Sporty, oo1 Black)
  • Legíny (Takko)
  • Sako (Callyopa)
  • Tričko s pruhy (Takko)
  • Tričko hnědé (Callyopa)
  • Náušnice (Takko)
  • Visine Classic