Běh aneb život v pohybu

25. ledna 2014 v 12:00 | K@W |  Životní styl
Tenhle článek bych ráda věnovala něčemu, co neodmyslitelně patří do mého života. A to je běh. Teď si možná spousta z vás řekne, o čem vlastně chci psát, když je to docela obyčejné téma. Ano, to rozhodně je, ale v jednoduchých věcech je krása a tak i o tomhle tématu se toho dá říct hodně. :)


Já jsem běhat začla asi před dvouma rokama, kdy jsem konečně začala pociťovat, že mám maličko nadváhu. Ale teď si nepředstavujte, že jsem vážila skoro sto kilo! :D To zase ne, ale přece jen, problémy s váhou jsem měla i zdravotní (začaly mě bolet kolena a klouby a nakonec se usoudilo, že za to může váha, protože moje kosti jsou křehčí). Cvičení samo o sobě mi přišlo úúplně jako krajní řešení, takže jsem začala dietama, ale já mám jídlo strašně ráda. :D Teď to vyznělo asi divně, ale já jsem ten typ člověka, co prostě nemůže mít anorexii nebo něco takovýho, protože jídlo neodmyslitelně ke mně patří a to bohužel i takový ty tučnější jídla.
Ale teď už k běhu. Já jsem začala na rotopedu. Pčece jen je to jiný, ale trochu zvyknout si na ten pohyb musíte. Tělo není uzpůsobený na to, aby jste hned začali běhat jako vrcholový sportovec, takže potřebujete postupně rozehřívat a přidávat a přidávat.
Běhání mi do života přišlo pak už nějak samo a já si to zamilovala. Navíc, když je venku krásně teplo, skoro vás to nutí jít běhat.. :)
Jenže tady už nastává první problém. Spousta lidí to po pár dnech vzdá a to je t největší blbost, protože když to vzdáte jednou, tak už se k tomu nemusíte vůbec vrátit a nebo když často vynecháváte a běhat skoro nechodíte, taky to nijak účinný už nebude! Motivací je spousta.. třeba vyhlídka na krásné nohy (mimochodem běháním zpěvňujete i zadek), pořídit si na to krásné oblečení a pokusit se si to užívat. Je potřeba dělat všechno s chutí, jinak se tomu tělo samo brání..
Teď se přesuneme do fáze, když už jste rozhodnuté běhat nebo i cvičit, ono je to vlastně skoro stejný :). Základ je správná obuv, protože ve špatně zvolených botách si můžete dokonce i ublížit! Rozhodně se vyplatí do bot investovat, protože levné boty moc kvalitní nejsou..
Já si už nedokážu představit běhání bez písniček.. Já bych už běhat bez nich ani nemohla, protože by mě to nebavilo. Při hudbě totiž přestáváte tolik vnímat svět, váš mozek se soustřední na jiné věci než na únavu, a proto se při poslouchání vašich oblíbených písniček mnohem líp cvičí. Navíc spousta z nich jsou rychlé a podporují do pohybu, což je taky fajn. :)
A teď možná řeknu takovou věc, se kterou nebude každý souhlasit.. Ale já mám při běhání v kapse mobil a to z několika důvodů. Jeden je ten, že si na něm pouštím písničky, druhý že kdykoliv můžu být "na drátě" (kdyby náhodou :D ) a pak na něm používám aplikace pro běh. Moje nejoblíbenější je FitApp a mě naprosto vyhovuje. Je to jednoduchá aplikace, která vám měří vzdálenost, průměrnou rychlost, spálené kalorie a i čas. Taky si můžete vést takový deníček váhy a výšky, kde se vám automaticky počítá BMI. Takže tu doporučuju. :)
A nakoneec :) .. kde vlastně běhat?
Já mám strašně ráda běhat v přírodě, protože je tam klid a ticho a nikdo vás nepozoruje a necítíte se taková nesvá, jako třeba ve fitku, ale samozřejmě pokud máte pozornost rádi, tak "AŤ žije posilovna!" :D.
Taky pokud si vybíráte horší povrch, třeba nějaká louka, tak používáte při běhu mnohem víc svalů než na rovném povrchu třeba na pásu.

Já doufám, že se Vám článek líbil a že třeba taky začnete běhat. Je to vážně skvělý relax, není to jen sport, ale uvolňuje to od stresu a od špatných myšlenek, takže to rozhdoně nemusí sloužit jen pro redukci váhy nebo zpěvnění postavy. :)
Přeju hodně štěstí a pevnou vůli do jakéhokoliv sportu. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama