Téma týdne- Introverti

5. října 2013 v 19:52 | KittQa |  Týdenní témata
Introvercie je pro mě osobně docela blízká věc. Nejsem moc společenský typ, ale ani nemám ráda úplnou samotu. Je to zvláštní, ale každý si přečte, že introverti se uzavírají do sebe, nesnášejí okolí, cítí se stísněně, ale to není tak úplná pravda. Opačně extroverti mají taky rádi svůj klid, ale v "odborném popisu" mají napsáno, že milují vzruch kolem sebe. Tady vidíte, že ne všechno se úplně tak shoduje s tím, jak to ve skutečnosti je.
Introverti rádi tráví volný čas například u knihy, filmů nebo jen sám se sebou. Nedělá to z nich sobce, jen mají mnohem silnější osobní sféru a neradi do ní pouští někoho cizího.
Někdo se tuhle vlastnost naučí popřít, někdo se jí naopak pokusí převrátit n extrovercii, ale jakkékoliv popření svojí vlastnosti ubližuje jen nám, protože v tom neumíme chodit, neumíme tak žít. Naše myšlení na to není stavěné.
Já, jako takový prostřední směr mezi ex. a in., jsem s tím smířená a rozhodně bych to v sobě popírat nechtěla. Můžeme si hrát na něco, co nejsme, ale řekněme si to narovinu, budeme šťastní my nebo naše okolí? Spousta z nás se totiž snadno nechá ovlivnit něčím, co řekne někdo jiný a zkazí si tím to, co v sobě buduje..
Vážně není sranda v sobě něco měnit. Chce to silnou vůli, odhodlání a HLAVNĚ! přesvědčení, že to vůbec chceme!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama