Říjen 2013

TAG- Jedno slovo

29. října 2013 v 20:27 | KittQa |  Tagy
Tenhle TAG jsem viděla u Péti (petralovelyhair) na youtube. Dělala ho se svým manželem a mě se to strašně líbilo a pobavilo mě to. :) tak jsem se rozhodla ho udělat taky. :)

1. Tvoje vlasy?
Hnědé

2. Oblíbená věc?
Knihy

3. Sen z minulé noci?
Žádný

4. Oblíbené pití?
Mojitto (nealko- vim, že jsou to dvě slova, ale nechci ze sebe dělat alkoholika :D )

5. Vysněné auto?
Cayenne

6. Místnost, ve které se nacházíš?
Pokoj

7. Tvůj strach?
Smrt

8. Co bys chtěla být za 10 let?
Vdaná ( :D )

9. S kým jsi strávila včerejší večer?
Štěně

10. Co nejsi?
Kluk

11. Poslední, co jsi dělala?
Četla

12. Co máš na sobě?
Oblečení? :D

13. Tvoje oblíbená knížka?
Dům stínů (povolíme si na dvě :D )

14. Poslední, co jsi jedla?
Toasty

15. Tvůj život?
Pohoda

16. Tvoje nálada?
JoJo :D

17. Tvé léto?
Horké

18. Kdy ses naposledy smála?
Dnes

19. Nejoblíbenější víkendová činnost?
Spaní

20. Tvůj počítač?
Notebook

21. Pivo?
Hořké!

22. Zima?
Miluju! :)

23. Dovolená?
Rodina

24. V tvé posteli?
Polštář :D

25. Láska?
FOREVER! :))


Rozdíly mezi typy pleti

28. října 2013 v 22:42 | KittQa |  Moje rady a tipy
Ahoj :)
Tenhle článek bude o rozdílech mezi typy pletí. Základní typy jsou čtyři (smíšená, mastná, suchá, problematická, ). Třeba mastná a problematická si jsou hodně blízké. Obě se nadměrně mastí, u problematické navíc hodně vzniká akné a tak se o tu pleť musíme starat víc. Normální pleť je naopak veliká výhoda, nepotřebuje tolik péči.. Suchou musíme perfektně hydratovat.

Smíšená pleť

Znaky
 • Objevují se i mastící se místa, hlavně T zóna
 • Problémem ale je, že pleť je i místy vysušená a dehydratovaná, takže musíme používat speciální kosmetiku vhodnou pro všechny typy pleti
 • Při líčení je super, když se zaměříte na zmatnění mastných míst (můžete třeb namíchat dva make-upy, nebo použít pudr na mastnější pleť, skvělý je Stay Matte od Rimmelu :) )

Mastná pleť

Znaky (jak poznat)
 • O mastbé pleti se lidi domnívají, že potřebuje vysušovat, ale je to pěkná blbost. Úpřímně řeknu že jsem si to myslela taky, než mě kožařka vyvedla z omylu. Kůže na obličeji je totiž hodně citlivá a složitá součást těla, která potřebuje vysokou hodnotu hydratace a ne používání peelingů a jiných chemických, s prominutím, debilit. Já jsem to na blogu zmiňovala už hodněkrát. Pokud bojujete s mastnou pletí, umyjte si obličej a hydratujte a hydratujte. Když si totiž dáte peeling, všechen maz se odstrní, to sice jo, ale pleť se potřebuje promastit, tekže se znovu zamastí, když nenanesete hydrataci
 • Rozšířené póry, které najdete hlavně na čele
 • Černé tečky (hlavně nos)
 • Akné (póry se mazem zanesou a ucpou se a tím vznikne akné

Suchá

Znaky
 • Vysušená pleť je znakem toho, že pleť nemá tak vysokou zchopnost "promastit se", takže se pne a není to zrovna moc příjemný
 • Znovu je tu ta hydratace :D (naprosto skvělá je na tohle Nivea se svým klasickým krémem (je v modré krabičce :) ) nebo Dove)
 • Zase bych moc nedoporučovala peeling, ten má tendenci vysušovat a to není zrovna to, co by vysušená pleť potřebovala

Problematická

Znaky
 • Problematická pleť je hodně podobná mastné pleti, má vysokou schopnost výroby mazu a to ještě vyšší než u mastné pleti. Tuhle pleť mají většinou přechodně puberťáci, ale bohužel se tomu nevyhnou ani starší lidé. :/
 • Taková záchrana jsou antibiotika na léčbu akné a regulaci mazu :)
 • Akné (vzniká stejně jako u mastné pleti)
 • Zarudlá pleť
 • Citlivá pleť
Tak já doufám, že jsem vám tímhle článkem pomohla :) Mějte se hezky a užívejte posledního sluníčka :)TAG- Blogerská prokrastinace

23. října 2013 v 22:23 | KittQa |  Tagy
1. Jaký komsetický úkon děláš jen zřídka?
.. trhání obočí. :D V tom já sem naprostej prokrastinátor. Je to nepříjemný a ani mě to moc nebaví, takže to odkládám do té chvíle, kdy už je to fakt nutný.

2. Myješ pravidelně své kosmetické štětce?
Snažím se, ale rozhodně to není tak často, jak by se mělo. :)

3. Jak dlouho jsi schopná chodit s oprýskaným lakem na nehtech?
Docela dlouho.. Celkem se za to stydím, protože nehtů si všimne každý a asi to není moc příjemný pohled.. Ale snažim se to omezovat tak na max! tejden.. Pak už to vadí i mně.. :D

4. Jak dlouho odkládáš nákup nového kosmetického produktu, přestože ho nutně potřebuješ?
To záleží na tom, jestli ten produkt dokážu nahradit a jak dlouho se bez něj obejdu.. :)

5. Jaký je tvůj největší kosmetický hřích?
Dřív to bylo to, že jsem chodila spát neodlíčená. A upřímně.. největší blbost, co jsem udělat mohla. Teď už je to spíš hodně o lenosti, jako používání báze nebo masek.. :)

6. nekomestická část, kterou odkládáš?
Učení.. :D Dělala bych cokoliv jen abych se nemusela učit.. taková klasika, že?

7. Když se jdeš bavit, nechvááš úpravu zevnějšku až na poslední chvíli?
Jo, permanetně vždy. Já mám totiž pořád spoustu a spoustu času a nakonec domalovávám řasy v běhu.

8. Umíš dodržet zákazy nakupování?
No, to je docela těžká otázka. :D Když mě něco neláká až tak moc, dokážu zůstat chladná, ale když si zakazuju něco, po čem prahnu, jsem na sebe krátká. :D

9. Jak je zorganizovaná tvoje make-up sbírka a sbírka laků?
Mám na to takový šuplíčky, ve kterých jsem si udělala jednotlivá oddělení, kde mám vždycky ten druh (např. tužky na oči, pudry, stíny..). Laky mám v jedné krabici všechny pohromadě. :)


Uspořádání blogu :)

20. října 2013 v 17:07 | KittQa |  Home
Ahojky :)
Tak po dlouhé době jsem se rozhodla trošku blog upravit a dát mu nějaký řád a směr. A ta změna spočívá v tom, že články budu přidávat v nějakém pořádí, aby se nestalo, že v jeden týden budou dvě tagovky a jedna recenze a v dalším tohle samý a ve třetím týdnu nic. Tomu se chci vyhnout a tak se pokusím tohle dodržovat. :)
Tak snad se mi to povede! :)

Téma týdne- Prokrastinace

20. října 2013 v 16:58 | KittQa |  Týdenní témata
Tohle téma je mi hdoně blízké, protože já jsem prvotřídní prokrastinátor. :D Kdyby záleželo na mě, odkládám naprosto vše. Nejsem ani tak "bordelář", ale taky nemusím pořád uklíez každý tričko a takový věci a to už někdy zavání tou leností. Prokrastinátor jsem i na učení, což mě štve. Jenže já jsem typ člověka, co si jde radši zaběhat, než abych se dřela nad matikou. Možná je to i tím, že dávám sama sobě přednost před vším.
Ale tak obecně pro ty, co nevědí co prokrastinace je. Prokrastinátor je člověk, který všechno odkládá, nerad to dělá a nejradši by se tomu vyhnul úplně. Je to prakticky lenost, jen vznešeně nazvaná. :D

Recenze na šampon Balea Glossy Brown

20. října 2013 v 16:34 | KittQa |  Hair care
Ahoj :)
Teď jsem dozkoušela šampon Balea Glossy Brown a chtěla bych vám o něm něco říct. Tak asi na úvod, že by měl mít za úkol ochaňovat barvu a pomáhat tomu, aby se tolik nevymívala. To od něj čekat nemůžete, s barvou nedělá nic.
Ze začátku jsem s ním měla hodně velké problémy, slepoval mi vlasy a lepily. Chtěla sem ho vyhodit, ale nakonec jsem si řekla, že mu ještě šanci dám. Nevím, čím to předtím bylo, ale už mi nto s vlasama nedělá. Naopak. Jsou po něm krásně jemné a hebké, hezky je umyje a nevysušuje. Já na šampony nijak náročná nejsem, protože si trvám na tom, že nezáleží zas až tolik na šamponu, jako na ostatní péči (balzámu, masky).
Struktura šamponu je naprosto boží. Je hnědý, ale "okraje má tmavé. Teď si asi řeknete jaký okraje, ale když to jakoby "vymáčknete" z té tuby, okraje to má tmavě hnědé (viz foto :) ).
Určitě plánuju si ho ještě koupit, protože je poměrně levný a navíc je super. Určitě ho můžu jen doporučit. Vlasy ani neobarvuje, takže ho můžou zkusit klidně i blondýnky. :)


TAG: Chick or rock?

19. října 2013 v 12:49 | KittQa |  Tagy
A je tu další TAGovka! :) Tentokrát na téma: Chick × Rock!

1. Vlasy upravené nebo volné?
Záleží to na situaci. Ale většinou mámr radši culík nebo drdol.

2. Rovné nebo vlny?
Dřív jsem měla ráda vlny, ale postupem času se víc a víc posunuje k rovným vlasům. :)

3. Jemné nebo výrazné líčení?
Jemné! :)

4. Nahé nebo plné rty?
Výrazné rtěnky nepoužívám, spíš jen lesk nebo balzám. Takže určitě nahé. :)

5. Jemné nebo výrazné kontury?
Nekonturuju. :D Já mám lícní kosti docela dobře vidět, takže používám jen jemnou tvářenku. :)

6. Sportovní nebo elegantní oblečení?
Něco mezi tím. :) Já miluju elegantní oblečení, ale když potřebuju hlavně co největší pohodlnost, sáhnu po sportovním. :) Přece jen.. zkuste jít běhat nebo cvičit v šatech. :D

7. Baleríny nebo boty na podpatku?
No. :D Radši bych podpatky, ale neumím na nich zrovna moc chodit, tak si je beru jen na zvláštní příležitosti. :D Radši baleríny. :)

8. Jemné nebo výrazně barevné nehty?
Mám strašně ráda zářivé barvy, ale často sáhnu jen po jemném laku, takže jak kdy. :)

Jillian Michaels 30 Day! :)

19. října 2013 v 12:28 | KittQa |  Životní styl
Léto je fuč a naše tělo si může dát prázdniny. Nemusíme držet drastické diety, polovinu dne strávit cvičením, aby bylo naše bříško pořád ploché a naše stehna nepřipomínala rosol. Jenže přes zimu se tahle snaha a práce úplně ztratí. Neříkám, že tohle platí o všech, ale hodně z nás se tímhle přestane tolik zaobírat, když svoje tělo schováváme v kabátech a zimních bundách a naše nohy už nevystavujeme v krátkých šortkách, ale nosíme dlouhé kalhoty.
I v zimě musíme o svojí postavu pečovat. Nemusíme tolik hubnout, ale zpevnit se. Já jsem něco takového hledala už strašně dlouho, ale nikdy mě nic moc nechytlo natolik, abych to vážně držela poctivě celou dobu. Navíc ty komentáře k tomu nebyly vždycky stoprocentní, tak proč dělat něco, když to nemá moc velký účinek. Pak jsem našla soubor cvičení na 30 dní, který se jmenuje Jillian Michaels 30 Day. Je to třicetidenní režim, ve kterém se po deseti dnech přechází na další stupeň. Každý den cvičíme cviky, které předcvičuje profesionální cvičitelka. Video můžete najít normálně na youtube, ale vychází to i na DVD.
Tohle cvičení není sestaveno tak, aby se u něj extrémně hublo, ale je to spíš zaměřené na zpevnění těla, ale pár kil u toho samozřejmě schodit můžete. :)
Ze začátku to je náročný, protože to tempo je docela rychlé a druhý den vás asi bude bolet celé tělo. Ale jde o to vydržet. Po pár dnech už to ani nepocítíte a ten účinek za to stojí. :)Kokosový olej- přírodní zázrak v kosmetice!

11. října 2013 v 21:05 | KittQa |  Moje rady a tipy
Ahoj holky :)
O kokosovém oleji jste možná už slyšely dřív, protože je tu s náma už od pradávna, ale spousta lidí neví, k čemu všemu ho můžeme "zneužívat". On totiž nemá vlastnosti normálního oleje, takže je dost multifunkční a je skvělým doplňkem pro ty, co už odmítají mít doma plnou poličku věcí na vlasy, tělo, pleť.. Protože tyhle všechny chemické "zázraky" dokáže překonat jedna jediná věc, kterou si navíc příroda vyrábí sama. :)

Pleť
Hodně často řešímě problém, když máme dehydratovanou pleť. Někdy není lehký najít ten správný krém, protože musí splňovat docela dost faktorů k tomu, aby nám pomohl, než spíš ublížil. Hlavně si musíme uvědomit, jestli neobsahuje velké množství chemikálií, protože to pro pleť není zrovn moc dobrý. Nejlepší je vždycky sáhnout spíš do něčeho, co má kořeny v přírodní kosmetice, takže k. olej je naprosto perfektní. Koupíte ho sice v tuhé formě, ale na rukou se rozehřeje a skvěle se s ní manipuluje.

Tělo
Kokosový olej není jen na plěť, je to super i na tělo jako tělové mléko. Použití je úplně stejné. Je fakt super, jestli máte vysušenou kůži, třeba lokty, ale i chodidla. Krásně pokožku zhedvábní a zjemní. :)

Vlasy
I na vlasy je to perfektní. Ikdyž je to olej, tak vlasy po něm mastné absolutně nejsou! Fungují jako maska, kterou na vlasy dáte a necháte pár minutek působit. Je skvělé i na pokožku hlavy, pokud máte lupy. :)