Téma týdne- Život na vesnici

21. září 2013 v 23:35 | KittQa |  Týdenní témata
Ahoj,
tak po stráášně dlouhý době přidávám článek do rubriky Týdenní témata. Tohle téma je mně osobně dost blízké, protože jsem na vesnici vyrostla a žiju tam i teď.
Život na vesnici se významně liší od města hlavně flexibilitou. Třeba v praze jen vyjdete na ulici a všude obchod na každém rohu, ale na vesnici ten obchod je jen zřídka a město třeba vždycky není tak blízko, jak by si každý přál.
V zimě tu máme docela problém. Když napadne sníh, podívaná z okenje to sice nádherná! ale.. když vám zapadají vrata a vjezd, není moc super vyjít ven a v obřích mrazech jít odhrnovat už zmrzlý sníh. My naštěstí bydlíme v horní části vesnice, kde je přímá cesta na silnici, takže moc neřešíme problém s náledím, ale ne vždycky jedeme vrchem, takže se občas taky "kloužem".
Ale nevyměnila bych to za město nikdy.. Nic se nevyrovná procházce vonícím lesem, v zimě zase podívanou jako z Mrazíka. Je to sice pořád oomluvené dokola, ale čerstvý vzduch je čerstvý vzduch a tomu se vážně nevyrovná to zadýchané klima s přidavkem z výfuků aut.. Vážně, zdraví máme jenom jedno a ikdyž je Praha nebo jiné město pořád pro lidi z mnoha hledisek lepší, vesnice má taky svoje pro.
V budoucnu se ale přiznám, že bych chtěla bydlet ve městě. Nikde není ale psáno, že se na venkov nevrátím.. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama