Alergie na sluníčko: jak se opálit :)

10. srpna 2013 v 13:51 | KittQa |  Moje rady a tipy
Asi to zní zvláštně, alergie na sluníčko. Ale bohužel, i tohle existuje. Já jí mám, takže vím, jaký to je v létě peklo. Je to vlastně klasická alergie, jako na cokoliv jiného. Můžete mít reakci typu toho že se osypete, budete mít všude pupínky, nebo se vám bude špatně dýchat, těch variant je spousta.
Nejhorší je to ale v létě. Všude je horko, někdy se před sluníčkem a teplem neschováte ani doma, takže vás láká už jen představa jít do bazenů a samozřejmě.. opálit se do krásné bronzové barvy.
Já mám navíc hodně světloučkou pleť a kůži, takže barvu to chytá okamžitě, bohužel. Pro nás, alergiky, je skoronemožné se opalovat, protože si tímvlastně ubližujeme, navcí někdo, kdo semnou sdílí světlost pleti určitě ví, že i za tuhle cenu se opáli tak maximálně o odstín a ten za pár dní stejně vybledne. Je to takový neustálý boj.
Ale, jak to řeším já. Já si prostě to sluníčko neodpustím a tak musím nosit krém s ochraným faktorem apoň 50 SPF. Super je od Biodermy. Ale, moc nedovolí to sluníčko pustit a nejde moc se opálit..
Mě zachraňuje samoopalovák. Je to asi jedinná varianta, která mi dovolí být aspoň maličko opálená. Ale moje kůže protestuje absolutně proti všemu, takže do sebe málokdy pustí i ten opalovák. Ale aspoň maličko.Ale i u toho je docela riziko.. Není to zrovna pro tu kůži zdravá věc.. No, ale není to taková hrůza, takže.. podle mýho názoru je to asi taková záchrana pro lidi, kteří bohužel tuhle alergii dostali do vínku.. :)
Já používám od Alverde a jsem s ním vážně spokojená. Neděla fleky, barví docela rchle a i hodně dlouho vydrží. Takže ten můžu jen a jen doporučit. :)



 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama