Téma týdne- Čas plyne stále rychleji

7. května 2013 v 23:29 | KittQa |  Týdenní témata
Ahoj :)
Čas..
Co to vlastně je.. Je to něco, co nás ovlivňuje, co zasahuje do anšeho života nbeo něčeho vedlejšího? Nebo ho naopak řídí?
Když se narodíme, náš "čas" začně odpočítávat. Obrovské přesýpací hodiny začnou odsypávám zrníčka zletého písku na dno nádobky. Přesypává se stále stejně, nemění svůj tep, nemění svůj směr.. Všechno je pro něj dáno, je přesně zadáno kdy se přesype a kdy se náš čas naplní..
Už od pradávna se lidé zabývají zkoumáním života, zkoumáním toho, jak rychle čas ubíhá. Ale.. v dětství nám čas ubíhá poměrně pomalu. Máme mnoho času, na všechno spoustu energie.. ale jak stárneme.. náše hodiny už mají unavený krček a zrnka se přesýpavají hůře a možná že i rychleji..
Možná jste si všimli, že staří lidé říkají, že jim život už proklouzává mezi prsty, že ten "čas tak strašně letí". Tohle posoudit nemůže nikdo mojí věkové kategorie.. neznáme to, nevíme jaké to je sedět na lavičce a přemítat kolik času ještě máme a za jak dlouho se nám naše víčka ztěžená tíhou vzpomínek.. Možná že v pozdním věku si nahle všichni vzpomeneme a řekneme si: vážně jsme ten ČAS využili správně?..


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 new-style new-style | Web | 9. května 2013 v 12:08 | Reagovat

prepáč za reklamu, ale ak chceš prihlás sa ----> http://new-style.blog.cz/1305/sonb-o-najlepsiu-pesnicku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama