Moje zkušenost s dietami a pocitem nadváhy: Dietománie- problém nebo řešení?

4. ledna 2013 v 19:15 | KittQa |  Moje rady a tipy
Ahojky :)
Takže, sice je zima a naše tělo není tolik vidět, protože nenosíme nijak více odhalené trička, ale stejně máme, podle mě, rády hezkou postavu. A to je někdy kámen úrazu. Spousta lidí má dojem, že "začnu hubnout a.. budu ANOREKTIČKA!" a to je podle mě ještě šílenější než "za týden budu jako modelka". :D tak, možná že někomu tělo takhle funguje, ale já se k tomuhle stavim jinak.
Řeknu to asi takhle, dřív jsem vážila ve 12 okolo 60 kg. Nevypadala jsem až tak tlustě, ale začínala jsem už přemýšlet jinak. Nikdy jsem nebyla ten typ co spořádá celou čokoládu, naopak, čokoládě jsem se hodně vyhýbala, chutě na ní mě popadly asi tak ve 13,5, myslím. Každopádně, chtěla jsem zhubnout. A to hodně rychle. Začínaly prázdniny a já si připadala tak... strašně. A tak jsem prostě nejedla. Jo, zní to strašně a s odstupem času mi to přijde absurdní. Někdy mi bylo i špatně, protože jsem nedostávala příjem jídla jako předtím, ale mě to nijak neodradilo. Spíš mi vadilo, že sem nehubla. Vlastně jsem spíš měla pořád stejnou váhu a někdy i větší. Měla jsem z toho už deprese, až pak mi došlo, že si moje tělo jen uchovává přebytek tuků na "horší časy" a že cokoliv sním, jablko nebo jen vypiju džus, tak všechno se mi uloží asi o 250% víc než kdybych jedla jako předtím. A tak jsem s tím přestala a jedla vesele dál, až jsem přibrala 2 kg.
Ve třinácti jsem ale zase jednou dostala chuť na krásnou figuru, ikdyž jsem pořád vážila okolo 60-ti kg, váha se mi zastavila. Začaa jsem hubnout zdravě, to znamená že jsem jedla ovoce, pila jen džusy a vodu a přestala jsem tolik sladit. Úplně mě překvapilo, že za tak krátkou dobu jsem shodila. Nebylo to zase tolik, ale i tak jsem měla radost.
Jak šel čas, tak jsem hubla víc a víc a čím dál víc jsem se začala mít i ráda. Víc mi slušelo oblečení, už jsem si nepřipadala ve všem tak tlustá a dokonce jsem na sebe poprvé vzala i uplné věci. Prostě jako pohádka. :)
Jenže po pár týdnech jsem si začala připadat divně, jako kdybych zase přibírala. Nedopla jsem nové kalhoty, v tričkách jsem měla zase mnohem větší břicho. Začala jsem se zase topit v moři depresí, že snad nikdy neshodim a to mě strašně ubíjelo. Přestávala jsem k sobě zase cítit veškerou důvěru. Ale, právě v té chvíli u mě začala jedna věc a to to, že jsem sebe viděla tlustou a přitom jsem nebyla. Nechci říkat že jsem byla anorexka, to ne, ale náběh na to jsem si zažila.
Pomohla mi kamarádka, která mi neustále opakovala mantru, co jsem za "tele". :D vypadá to úsměvně, ale pomohlo mi to. A konečně, skoro na přelomu 14-ti, jsem se zase dostala do kolejí, kdy sice pořád hubnu, ale už zdravě a bezrizikově. Už si nepřijdu bezcenná, protože vím, že ikdyž si stokrát řeknete, jak jste krásná, stačí jednou říct opak a zhroutí se vám všechno, co jste budovaly. Je to sice strašný, ale bohužel je to fakt.
Dneska mi je 14 a vážím okolo 54 kg. Klidně zveřejním svojí váhu, protože si myslím, že je to správné. Proš se stydět za část sama sebe. Možná někomu přijdu tlustá, ale jelikož jsem i poměrně vysoká, moje BMI je 20 a proto mám přesně standartní váhu a nemůžu vám ani říct, jak si toho vážím. Váha mě stála hodně psychických problémů, ale stálo mi to za to. Rozhodně bych chtěla všem holkám říct, že ikdyž si přijdete tlustá a říká vám to vaše okolí, nemusíte vůbec být "kulatější". Možná, že někdy je problém skutečně váha, někdy vaše ego a myšlení. Nepropadejte panice a rozhodně se chovejte jako člověk a když už vážně chcete nebo potřebujete zhubnout, dělejte to zdravě. Jednou si třeba uvědomíte, co jste dělala a budete sama na sebe hrdá, že jste to dokázala po té správné cestě.

Nepodceňuj v dietě nikdy jablko! Má v sobě spoustu vitamínů a pokud se tělu mění příjem jídla a snažíš se ho ozdravit a zmenšit, rozhodně je potřeba tělu pomost. Nesmíme ubližovat sama sobě a proto je důležité o toto pečovat. A není nic snadnější, než se zakousnout do jablka! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama