5 Hříchů při dietách!!!

4. ledna 2013 v 20:06 | KittQa |  Životní styl
Ahojky :)
dneska jsem možná trochu víc aktivní a tohle je můj dnešní třetí článek, takže super, ale je to zase po dlouhé době, to vím a omlouvám se, snad vám nové články správí náladu a mně reputaci. :)
Takže zpátky k tématu. Rozhodně k dietám patří hromada hříchů, ja se rozhodla vám jich pár poodhalit, aby jste věděly, jaké nástrahy na vás může dieta šít. Ono se to nezdá, ale kolikrát sami sebe házíme do jámy lvové a nevíme o tom.

1. Mám šílenou chuť na čokoládu: tak jednou mi to neublíží ne?!

Jistě-že UBLÍŽÍ! Ztratíte tím vůli a proto si na tohle vždycky musíte říct NE!. Je to jednoduché, prostě se vyhnětě cukrárnám na nějaký čas a čokoládku si dejte jen za odměnu, neřaďte jí do jídelníčku, protože dáte si jí jednou, podruhé a pak už si říkáte jen utěšující "to zase shodím, to bude zase dobrý". No, dobrý to bude jen pro vaší potřebu se uspokojit něčím sladkým, ale vašemu tělu to dodá jen pocit zvýšení cukru a začne se vzdalovat od diety a na to pozor!
Čokoládu ano, ale jen vyjímečně, žádné dlouhé noční prožitky s kamarádkou čokoládou ne!

2. Do salátu patří i majonéza, bez ní to není ono!

A teď si uvědomte, proč to děláte. Proč držíte dietu? Pro chuť k jídlu? Tu přece chcete omezit a ne posílit! Je potřeba mít k tomuhle odstup a nadhled, ono to třeba nebude tak dobrý, ale bude to zdravý a o to jde především. Nebudu zlá, ale tyhle ňamky alá zdraví, to teda ani náhodou. Saláty jsou zdrojem energie a vitamínů, ne tuků a toho všeho!


3. Když si dám cigaretu, zhubnu ještě víc!

A POZOR stokrát! Cigareta vám možná, ale opakuju možná shodí pár gramů, ale jen proto, že tělo se snaží toho hnusu zbavit. Je to sice zlo nepodlehnout, když to vidíte u kamarádky, ale prostě musíte. Cigarety jsou celkově zlo, jsou návykové a málokdo má takovou vůli, že zůstane u jedné, protože když se necháte přemluvit nebo svést k jedné, obvykle se přesunete ke druhé a už to s vámi půjde do doby, než sami neseberete odvahu přestat, ale už může být pozdě a proto, cigarety NE! a v případě nutkání si radši dejte lžičku medu ;) zklidní se vám myšlení.


4. Noční svačinka: byla jsem na party a spálila jsem, takže to je ok

Chápu, že někdy v noci máte na něco neukojitelnou chuť, ale prostě si nic nedávejte. Obvykle se z chutě stane touha po jídle a to končí až bulimickými případy přejídaní. Nejenže vám bude při spaní zle a těžko, ale ještě k tomu všechny tuky a složení jídla uložíte do sebe a při množství, kolik toho při chuti sníte, je to poměrně množství rovné dvou dnům v posilovně. A chutě jsou někdy větší pohlcovačí tuků než hlad.

5. Když hubnu, zasloužím si snad o lžičku cukru v čaji víc

Jo, to si možná zasloužíte. :D ale nezasloužíte ty následky potom. Celou dobu se dřete a snažíte se mít hezkou figuru a pak celé to snažení smažete tím, že začnete víc sladit. Ona to je maličkost, ale i taková maličkost dokáže překopat všechny vámi stanovené limity. Takže, na tohle taky pozor. A taky, při dietách nedělejte to, že velmi rychle příjem cukru snížíte. Tělo dostane takový šok, že se s vámi začne prát a začne bojovat a svůj příděl cukru. Bude vás zlobit tím, že vám zpřehází chutě a úplně vás odradí od jídla a jiných věcí, dokud mu nedáte co chce. Vážně, to není moc legrace, ale dá se proti tomu bojovat tím, že mu postupně uberete dávky a ono se samo uklidní a budete v pořádku. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama