Srpen 2012

Jak na akné?

26. srpna 2012 v 19:52 | KittQa |  Moje rady a tipy
Akné a černé tečky trápí mnoho z nás. Jak už jsem psala minule, používám řady z Avonu a Cienu. Ale co takové ty malé, ale velmi důležité přípravky?
Já používám Roll-on, překvapivě od Baley a korektor od Avon Clearskin. S Roll-onem jsem maximálně spokojená, pouze mi vadí jedna věc. Kuličkový aplikátor musíte párkrát protočit, než začně správně fungovat. Jinak na akné působí celkem dobře. Je vhodné ho používat na noc, protože pleť je potom červená.
Konektor, no, tak ten by i šel. Má praktické balení. Jenže je poměrně tuhý a špatně se roztírá. Vždycky ho musím přepudrovat, aby byl výsledek dokonalý. Existuje jen pár odstínů, což mě moc nevyhovuje, jelikož nemám úplně vzorníkovou barvu. Můj korektor je základní barvy, té nejsvětlejší, ale stále mi přijde poměrně tmavý. Co se týče pigmentace, docela dobře kryje, ale poze ve spojení s nějakým jinýk pudrem nebo líčidlem. Spokojená s ním celkem jsem, protože pokud se smíchá, je skvělý.

Jak pečuji o svou pleť (2012)

26. srpna 2012 v 18:56 | KittQa |  Skin care
(24.srpna 2012)
Jak už jsem říkala, moje pleť je velmi problematická. Místy je suchá, místy mastná. Dlouho jsem hledala nějaký krém, který bych mohla používat na smíšenou pleť i akné. Nejsem zrovna typ člověka, který za krém utratí tisíce. A jeden krém jsem našla. Je od Baley a musím opravdu uznat, že je skvělý. Lidé, kteří Baleu nějak poškozují, tak jen propagují jiné kosmetické firmy, ale mě krémy od Baley vyhovují. Má poměrně velké balení a příznám se, stál do stovky. Krém mi zmatňuje a vyživuje kůži. Miluju kokos a tento krém má takovou vůni. Sice asi po pár hodinách vyprchá jeho vůně, ale to nevadí, o vůni mi zase tolik moc nejde. Krém používám někdy i na zjemnění na noc, někdy, když mám opravdu vysušený obličej, tak i pod make-up. Potom se vám nestane, že by se vám kůže míchala a drolila. Asi vám přijde divné, že takovýhle krém dávám i pod líčení, ale mě to vyhovuje.
Na čištění pleti používám sadu z Avonu. Řada se jmenuje Clearskin Profesional. Z této řady mám 1, 2. 1 je hluboce čístící peeling. Je vážně výborný. Nanáší se na vlhkou pokožku jako maska. Obličej krásně prohřeje a vyčístí jak povrchovou mastnotu, tak i póry a některé černé tečky. V návodu psali, že se má používat denně, já ho používám jednou až dvakrát za týden, protože mi přijde poměrně dost učinný. Potom 2, to sou čistící tampónky s kyselinou salycilovou. No, abych řekla pravdu, asi s tím neumím pracovat, ale jsem z nich poměrně dost zklamaná. Kůži skoro nevyčistí, pouze na ní zůstane nepříjemný těžký pocit. Používám je pouze na zklidnění po peelingu, nebo pokud rychle potřebuje setřít mastnotu. Ae myslím, že bez nich se obejdete.
Potom mám ještě jednu řadu čistící kosmetiky od značky Cien. Jeden je peeling s výtažky z oliv Body Oliv extrakt. V krému jsou viditelné i zelené částečky. No, je spíše mýdlo. Rozetřete po obličeji, smyjete a máte viditelně čistší obličej. Jako hydratující krém po tomto mýdle používám krém ze stejné řady, Moisturising cream. Nevím, ale podle mého je to spíše nouzovka, alespoň pro mě, protože nemám moc ráda olivy. Má docela elegantní a výraznou vůni, ale vadí mi vůně právě oliv. Jinak krém vyživuje, ale moc nezmatňuje. Má krémovou konzistenci.
Potom mám ještě krém z Avonu Avon naturals renewing. Ten je výborný. Voní po třešních a oříškách. Skvěle hydratuje a zároveň zmatňuje. Je úžasný a jsem s ním naprosto spokojená. Je opravdu skvělý.


Recenze na šampon Avon Naturals

24. srpna 2012 v 23:53 | KittQa |  Hair care
- Psané: 24. srpna 2012
Péče o vlasy je pro mě velice cenná. Do nedávna jsem měla vlasy přírodní, ale pak nastala éra barvení. Moje vlasy začaly vykazovat známky poničenosti. Musím se přiznat, často jsem si přišla méně cenná. Tak jsem se snažila všelijak dohnat své milované vlásky zpátky ke kvalitě a zdraví. Mám poměrně husté a tvrdé vlasy, proto je problém je hydratovat. Nakonec jsem našla správný a úžásný šampon, překvapivě z Avonu. Avon mám nejraději i co se týče líčidel a make-upu, ale šampony má výborné a jsou i za poměrně nízkou cenu. Jenže nejen šampon potřeboval změnu, problém byl i kondicionér.
Nebyla jsem zvyklá ho používat, prakticky jsem je umyla, rozčesala a vyžehlila nebo jen vyfoukala. Moc jsem se tím nezaobírala, ale když mě tohle dostihlo, musela jsem s tím nutně začít pracovat.Prakticky mi tenhle šampón zachránil
strukturu vlasů. I když obsahuje kondicionér,
doporučuji ho používat zvlášť, není tak učinný.

Magazínová příloha: Červená rtěnka, jak se chovat v její přítomnosti?

23. srpna 2012 v 19:04 | KittQa

Červená rtěnka

Ženy se často bojí výraznějších odstínů rtěnky. Červená se často hodí pouze k nějakým typům pleti a rtů. Červená, barva krve, je často spojována s něčím honosným, ale i často laciným. Je to barva všech odstínů, luxusu i lacinosti.
  • Jak vybrat červenou rtěnku, aniž by jste měla pochybnosti?

Červený odstín rtěnky je na ženských rtech odjakživa nejvíce obdivovaný a zároveň obávaný. A nikdy nevychází z módy. Přemýšlíš, zda jsou rudé rty doopravdy pro každého? Kouzlo spočívá ve strávně zvoleném odstínu rtěnky.

S červenými rty budeš neodolatelná

Žádné líčidlo nedokáže tak dramaticky změnit tvář jako rtěnka. Snad proto tohoto chytrého pomocníka používají ženy a dívky více než pět tisíc let. Nejdříve se na rty nanášela různá přírodní barviva nebo i saze jako ochranné prvky proti zlým silám, dnes máme o něco pokrokovější barvy na rty, které nám slouží k dekorativním účelům. A protože červené odstíny stále patří mezi nejoblíbenější, Slečna ti poradí, která červeň bude zrovna tvým rtům slušet nejvíc.

Červená není jen jedna

Červená má - tak jako každá barva - bezpočet odstínů, a to od sladce narůžovělých, přes krvavě rudé až po jemně nahnědlé. Je jasné, že nikomu nesluší všechny z nich. Při výběru rtěnkyti může pomoci barevná typologie. Že jsi o této pomůcce ještě neslyšela? Nevadí, shrneme, jak jednotlivé "období" vypadají.
Mezi jarní typy řadíme ženy a dívky hodně světlé, narůžovělé nebo nazlátlé pleti a plavých vlasů, i když v dospělosti může kštice mírně ztmavnout. Letní typ je u nás asi nejrozšířenější, společným rysem je namodralá pleť a vlasy spíše popelavé než nazlátlé. Zvláštností je, že bělmo očí je poněkud zastřené a není v ostrém kontrastu k čočce. Dívky podzimního typu mají zlatožlutý podtón pleti a obvykle jim tvář zdobí pihy, tváře však nemívají červené. Jejich pleť se poměrně rychle spálí. Nejcharakterističtější barvou vlasů je červená až kaštanově hnědá. A nakonec zimní typ - ten se sice dobře opaluje, ale zabarvení pleti je vždy lehce namodralé nebo olivové. Ženy zimního typu mají tmavé vlasy, sytě hnědé až černé a výrazné oči.

Která se ke mně hodí?

Pokud se ti podařilo určit svůj barevný typ, můžeme postoupit dál a zjistit, které tóny červenébarvy pro tebe budou ideální.
  • Pak vsaď na přirozenost. Skvěle se k tobě hodí lehce oranžově zabarvené odstíny, například červená s broskvovým nádechem.Myslíš si, že patříš mezi něžné jarní typy?
  • Vyvaruj se ostřejších odstínů a užij si těch tlumenějších, především narůžovělých. Nejjasnější vhodná červeň pro letní typ je purpur.Zařadila ses k letnímu typu?
  • Velice vhodné rtěnky jsou pro tebe především ty s nádechem do žluta a jako jediný typ se nemusíš bát ani oranžového podtónu,Sedí k tobě charakteristika podzimního typu?
  • Jestliže odpovídáš charakteristice , pak vol především ostřejší odstíny - jasně červenou (třeba i s kapkou růžové) nebo nahnědlou. Skvělá pro tebe může být například třešňová červeň.zimního typu

Jak nalíčit zbytek obličeje?

Pokud volíš červeně nalíčené rty, je jasné, že zbytek tváře už musí být líčidly poznamenán co možná nejméně. Pokud máš přirozeně pěkné, výrazné oči, postačí jen řasenka. Jestliže se však chystáš třeba na ples nebo jinou společenskou akci, můžeš kukadla dozdobit i lehce kouřovým líčením, nejlépe v barvách, které se hodí i k použité barvě na rtech. Zkrátka - krásu rudých rtů je lepší nechat vyniknout (téměř) o samotě!

Magická fotka! :)

22. srpna 2012 v 19:49 | KittQa |  Obrázky
f1e034d6bba05b9c1d9312ccec1901bd.jpg

Chcete být SB??? :)

22. srpna 2012 v 10:53 | KittQa |  Home
Tak, viděla jsem, že na svém blogu nemám SB. Podle mého je to sice nepodstatný detail, ale chtěla bych blog mít kompletní a tohle k tomu patří. Takže, pokud někdo má zájem stát se SB, vyplníte jednoduchý dotazníček a max. do 2 dnů si Vás přidám. :)

Dotazníček:
  • jméno nebo přezdívka
  • webová adresa blogu
  • zaměření
  • e-mail (není nutné)

Lucka Vondráčková Plekancová :) Sluší jí to bez make-upu?

22. srpna 2012 v 10:41 | KittQa
Lucka si s make-upem hlavu nedělá.
Lucka si s make-upem hlavu nedělá. Michaela Feuereislová

Líbí se vám? Takhle vypadá Lucka Vondráčková bez make-upu

22. srpna 2012 10:14
Zpěvačka Lucie Vondráčková (32) ani ve vedrech nezahálí. Super.cz ji potkal, jak běhá centrem města. "Byla jsem vrátit boty z muzikálu Ať žije rokenrol do divadla a teď spěchám na dabing," svěřila Super.cz Lucka, která v horku kašle na líčení a i tak vypadá skvěle.
"No, já si to nemyslím," mínila Lucka a raději si vzala sluneční brýle, aby jí to na fotkách víc slušelo. "Neměla jsem v plánu pózovat, ale pracovat," smála se. Syna jí v tu chvíli hlídala maminka.
Lucie Vondráčková s manželem Tomášem Plekancem (29) a s malým Matyášem možná zůstanou v Česku déle, než plánovali. "Kdy se vrátíme do Kanady, je nejisté. Vše záleží na tom, jak to dopadne se stávkou NHL," vysvětlila zpěvačka.

No není rozkošná??? :)

21. srpna 2012 v 22:08 | KittQa |  Obrázky
Fotka: Sladká :)

Mee to you Méďa

21. srpna 2012 v 1:10 | KittQa |  Obrázky
Je to už dlouho co byl v módě Méďa Mee to you, ale na mém blogu prostě nemůže tohle sladké stvoření chybět! :))

Nová ANKETKA! :))

21. srpna 2012 v 1:07 | KittQa |  Home
Táákže mi došlo, že už jsem dlouho neudělala žádnou anketku. Proto bych ráda jednu vytvořila na jedno milé a oblíbené téma: Jaké zvíře je Vám nejbližší?
Anketa nenese nic jiného než pouhé kliknutí na odkaz, který je vám nejbližší... :)))
Zatím ppa :)